ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam blaszki czysty nikiel 0,15 do bidonów 13S5P - 49zł
Autor Wiadomość
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Nie 04 Lut, 2024   Sprzedam blaszki czysty nikiel 0,15 do bidonów 13S5P - 49zł

Jak w tytule sprzedam blaszki z czystego niklu 0,15 do bidonów 13S5P Poly Case Reention.
Porównanie czystego niklu do 'niklowanych' dostępnych na aliexpress, gdzie różnica rw wynosi ponad 100%.

Cena 49zł/zestaw. Minimalne zamówienie 10 zestawów.


 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 803
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Nie 04 Lut, 2024   

Ja używam do pakietów blachy miedzianej 0,2 mm. arkusz 30cm x 100cm kosztuje mnie 62 zł i bardzo łatwo tnie się to nożyczkami. Porównałem wymiary tego bidonu i wyszło mi, że z czystej miedzi za 62 zł wyjdzie mi 5-6 kompletów takich blaszek. Czyli około 10 zł za jeden komplet. To jakby 5 razy taniej i z miedziuchy, a nie niklu ;) Sam to wycinasz, czy masz już gotowce?
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Nie 04 Lut, 2024   

zeeltom napisał/a:
Ja używam do pakietów blachy miedzianej 0,2 mm. arkusz 30cm x 100cm kosztuje mnie 62 zł i bardzo łatwo tnie się to nożyczkami. Porównałem wymiary tego bidonu i wyszło mi, że z czystej miedzi za 62 zł wyjdzie mi 5-6 kompletów takich blaszek. Czyli około 10 zł za jeden komplet. To jakby 5 razy taniej i z miedziuchy, a nie niklu ;) Sam to wycinasz, czy masz już gotowce?


To wycinaj dalej nożyczkami, tu jest w 1 kawałku. Kto zgrzewa to wie.

Moje są profesjonalne wycięte laserowo i są z czystego niklu, wystarczajace do bidonowych pakietów i obsługujące wszystkie zgrzewarki.
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 803
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Pon 05 Lut, 2024   

Wycinam nożyczkami, bo buduję różne pakiety o różnych kształtach. Poza tym nie zgrzewam, tylko lutuję. Miedź ma 4-krotnie mniejszy opór właściwy, niż nikiel i dlatego używam miedzi. Zrobiłem kilkadziesiąt pakietów tą metodą, o bardzo różnych kształtach i póki co, to zero reklamacji. Co tam masz w jednym kawałku? Chyba w kilku kawałkach ;) Nie krytykuję używania lasera do wycinania blachy, o ile ktoś ma taki laser. Ale nożyczki są dużo tańsze od lasera, a ja patrzę na koszty.
Piszę też o cenach, bo ostatnio trafiają mi się oferty z cenami z kosmosu.
Padł mi termik 85 stopni w piecyku. Na allegro znalazłem najtańsze po trzydzieści parę złotych. Zapytałem sprzedawcę dlaczego tak drogo. Odpowiedział mi, że są najtańsi na allegro. Poszukałem poza allegro i takie same znalazłem po 13 zł.
Złamała mi się zaślepka zamykająca baterię 9V w zamku szyfrowym w sejfie. Kawałek wygiętego plastiku wielkości typowej zapalniczki. W serwisie zażyczyli sobie za ten kawałeczek plastiku i z wysyłką ponad 100 zł. Podziękowałem i zespawałem sobie ten element plastikiem na gorąco.
Nie jest moim zamiarem krytykowanie cen ustalanych przez sprzedającego, ale podsuwam pomysły na inne, tańsze wykonanie. Może się to komuś przyda ;) W obu przypadkach pakiet będzie działał tak samo, tylko zbudowanie wychodzi sporo taniej.
A ktoś wykonuje usługę wycinania laserem w blasze miedzianej? Jaki jest koszt wycięcia takich elementów, jak twoje (które, nota bene, pasują tylko do jednego określonego kształtu pakietu)? Pytam z czystej ciekawości.
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Pon 05 Lut, 2024   

zeeltom napisał/a:
Wycinam nożyczkami, bo buduję różne pakiety o różnych kształtach. Poza tym nie zgrzewam, tylko lutuję. Miedź ma 4-krotnie mniejszy opór właściwy, niż nikiel i dlatego używam miedzi. Zrobiłem kilkadziesiąt pakietów tą metodą, o bardzo różnych kształtach i póki co, to zero reklamacji. Co tam masz w jednym kawałku? Chyba w kilku kawałkach ;) Nie krytykuję używania lasera do wycinania blachy, o ile ktoś ma taki laser. Ale nożyczki są dużo tańsze od lasera, a ja patrzę na koszty.
Piszę też o cenach, bo ostatnio trafiają mi się oferty z cenami z kosmosu.
Padł mi termik 85 stopni w piecyku. Na allegro znalazłem najtańsze po trzydzieści parę złotych. Zapytałem sprzedawcę dlaczego tak drogo. Odpowiedział mi, że są najtańsi na allegro. Poszukałem poza allegro i takie same znalazłem po 13 zł.
Złamała mi się zaślepka zamykająca baterię 9V w zamku szyfrowym w sejfie. Kawałek wygiętego plastiku wielkości typowej zapalniczki. W serwisie zażyczyli sobie za ten kawałeczek plastiku i z wysyłką ponad 100 zł. Podziękowałem i zespawałem sobie ten element plastikiem na gorąco.
Nie jest moim zamiarem krytykowanie cen ustalanych przez sprzedającego, ale podsuwam pomysły na inne, tańsze wykonanie. Może się to komuś przyda ;) W obu przypadkach pakiet będzie działał tak samo, tylko zbudowanie wychodzi sporo taniej.
A ktoś wykonuje usługę wycinania laserem w blasze miedzianej? Jaki jest koszt wycięcia takich elementów, jak twoje (które, nota bene, pasują tylko do jednego określonego kształtu pakietu)? Pytam z czystej ciekawości.


Nie wiem. Każdy robi to co chce, jedni cenią swój czas na 20zł/h, inni na 200zł/h a jeszcze inni na 500zł/h. Czas przez jaki wytniesz nożyczkami może być zrównoważony zrobieniem 2 takich akumulatorów zamiast jednego, na którym osiągniesz zysk kilkaset zł (przykładowo). I o to w tym chodzi upraszczając mechanizm przedsiebiorczości czasem ;)
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 803
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Wto 06 Lut, 2024   

To ma sens przy przemysłowych ilościach, gdzie idzie się na ilość. Bo masz gotowca i możesz w miarę szybko to zrobić. Ale też nie wszystko. Sam wiesz, że pakiety są różne. Są pakiety na zamówienie o bardzo różnych kształtach zależnych od potrzeb. W przypadku lasera, to już nie będzie takie szybkie. Stworzenie szablonu, zaprogramowanie lasera itp. Jeśli ktoś robi pakiety tylko jednego wzoru, to wycinanie laserem ma sens. W moim przypadku zrobienie pakietu zajmuje mi około 6 godzin. Od posegregowania ogniw pod względem napięcia, złożenie potrzebnego kształtu, wycięcie blaszek, ich polutowanie, podłączenie BMS i zaizolowania całości na gotowo z wyprowadzeniem przewodów z wtyczkami. Dość często wymieniam ogniwa w starych pakietach o długim przebiegu a te pakiety mają bardzo różne wymiary. W hoverboardach są są pakiety w kształcie trapezu, w rowerach są baterie w bidonach, pochowane w ramach, w różnych obudowach na zewnątrz. Tu nie przypasujesz jednego szablonu. Robię średnio 1-2 pakiety miesięcznie, więc wycinanie nożyczkami nie jest dla mnie problemem. Mam na to dużo czasu (emerytura ;) ) i w sumie sprawia mi to satysfakcję ;) Jesteśmy na forum by wymieniać się swoimi doświadczeniami i pomagać sobie wzajemnie. Nie spierać się o wyższości jednych świąt nad innymi :) Lepiej uczyć się na błędach innych, niż na swoich. Może moje rozwiązanie nie wygląda tak ładnie, jak cięcie laserem, ale patrząc na to z innej strony ogólnie pakiet ma działać elektrycznie i osobiście dla mnie nie jest ważna estetyka połączeń, tylko ich jakość. Lutowanie ma poza tym jeszcze jedną zaletę: łatwo wymienić ogniwa przy serwisowaniu. Sam nieraz rozbieram te zgrzewane pakiety i wyrywanie blaszek jest dość pracochłonne i upierdliwe. Dużo łatwiej jest przyłożyć lutownicę i ogniwo odlutować.
A skoro tak się już rozpisałem, to jeszcze jeden przykład z praktyki. Swojego czasu robiłem instalacje elektryczne w domkach, czy w blokach. Znałem jednego gościa, co kładł przewody na ścianach w idealnie prostych odcinkach. Napięte wstępnie jak struna. Nie wiem, czy on te przewody napinał przed położeniem, czy robił to w inny sposób. Wyglądało to bardzo ładnie. Do momentu zatynkowania ścian. Jak układałem przewody tak, jak przewód rozwinął się z krążka, więc nie były idealnie proste. Jakieś zafalowania dość często się zdarzały. Zależnie od zwinięcia krążka w fabryce. W obu przypadkach instalacje działały prawidłowo. Po przykryciu tynkiem nie było widać żadnej różnicy. To samo jest z pakietami. Czy połączenia wycinane nożyczkami, czy laserem po zafoliowaniu pakietu nie wpływają na sprawność baterii.
No dobra, wystarczy tych dygresji ;) Jak to mówią: każda pliszka swój ogonek chwali :D
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group