ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Gdzie kupować akumulatory i jakie są godne polecenia?
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

Cena czyni cuda x2:
http://www.hobbyking.com/...95-58401BAC6015 (musisz być zalogowany na sklepie by widzieć cenę po zniżce, promocja do 1 maja)
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

To ile te 5Ah/14.8V kosztuja tam-23$ czy 1/2 tego?
Ja chciałem to kupić u nas-cena jakieś 200zł sztuka.
Byłem już sklonny nawet ale spytałem o ilość cykli i sprzedawca podał ,że 100,to stwierdziłem,że nie ma najmniejszego sensu i nie wiem skąd to się bierze,że samochodowe 2tyś a tu 100?
Do roweru 4szt.takie,i dobrych pare km by zrobił,a całość lekka-2kg.
Kto wie ile cykli i ile takie coś by kosztowalo z dostawą do Polski proszę o odpowiedź.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Ogniwa Li-pol wytrzymają koło 800 cykl podbnie jak li-ion.
Najlepsze goniwa to LiFepo4 które wytrzymują 2000 cykl.
 
 
tom
początkujący


Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 18
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Te z Hobbykinga tez są ciekawe. Ale czy z zakupami nie wiążą się jakieś dodatkowe opłaty? Zastanawiające jest to, że te same akumulatory, w tym samym Hobbykingu, ale będące na magazynie w Niemczech są wyraźnie droższe.

Czy ktoś już coś u nich kupował? Można prosić o informację, jak ten zakup wyglądał (jakie były dodatkowe opłaty, transport, VAT, cło czy co tam jeszcze)? W jaki sposób można zapłacić z towar i ile czasu trwało czekanie od momentu zamówienia do otrzymania tych akumulatorów?

Prosiłbym tez o podobne inormacje dotyczące zakupów na BMS Battery i w innych miejscach (jesli ktoś ma takie informacje).

Pir-serwis napisał/a:
nawet ale spytałem o ilość cykli i sprzedawca podał ,że 100,to stwierdziłem,że nie ma najmniejszego sensu i nie wiem skąd to się bierze,że samochodowe 2tyś a tu 100?
Jarol napisał/a:
Ogniwa Li-pol wytrzymają koło 800 cykl podbnie jak li-ion.
Pogooglałem (wynik Tutaj) i widzę, że przy tych akumulatorkach jest mowa raczej o kilkudziesięciu cyklach. Mam taką hipotezę, że modelarskie lipole po prostu takie są. To ogniwa, gdzie nie jest istotna żywotność, ale niska masa i wysoka obciążalność. Prawdopodobnie projektując te ogniwa optymalizowano je pod kątem niskiej rezystancji wewnętrznej nawet kosztem większej degeneracji ogniwa podczas pracy (czyli szybszego zużycia). Przypuszczam jednak, że rozładowywanie tych ogniw prądem mniejszym od znamionowego (a tak będzie przy EV) może podnieść ich żywotność.
Jednak to tylko moje dywagacje - jeśli ktoś ma konkretne informacje to może to wyjaśni lepiej?
 
 
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

tom napisał/a:
Te z Hobbykinga tez są ciekawe. Ale czy z zakupami nie wiążą się jakieś dodatkowe opłaty? Zastanawiające jest to, że te same akumulatory, w tym samym Hobbykingu, ale będące na magazynie w Niemczech są wyraźnie droższe.


Ja kupowałem w Hobbykingu i nie było żadnego problemu, paczka po około tygodniu dotarła do mnie. Zasada jest taka że nie można w jednej paczce kupować za dużo bo wtedy zapłacimy cło i podatek. Płaci się przez system paypal.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Jarol:
Ogniwa LiFePO4 tez wytrzymują zazwyczaj 800 cykli, oczywiście też tych stu procentowych, bo ewentualnie 2000 jest przy 80%DOD.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Z paru opini użytkowników lipoli w ebiku przy prądach 3-5c jakie oni zwykle ciągną z ogniw oznaczonych jako 15-20c i przy rozładowywaniu gdzies do 70% 80% chlopcy podają że przeciętnie żywotnosć wypada wtedy 350-700 cykli na podanych wyżej warunkach.
W atrakcyjnej cenie jest też obecnie ładowarka turnigy 8s. TAM to 40$ TU (dewarehouse) 70$.
DO tego zasilacz z xboxa na 203w za 30-40zl na aledrogo i masz komplet. No jeszcze trzeba kupić przejsciówki do balansera a niestety na 8 ogniw w polsce jest dość ciężko.
Stąd poprzednią baterię skłądałem na laczach rs tez działało...
Ostatnio zmieniony przez toft Nie 22 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tom
początkujący


Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 18
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Jarol napisał/a:
tom napisał/a:
Te z Hobbykinga tez są ciekawe. Ale czy z zakupami nie wiążą się jakieś dodatkowe opłaty? Zastanawiające jest to, że te same akumulatory, w tym samym Hobbykingu, ale będące na magazynie w Niemczech są wyraźnie droższe.


Ja kupowałem w Hobbykingu i nie było żadnego problemu, paczka po około tygodniu dotarła do mnie. Zasada jest taka że nie można w jednej paczce kupować za dużo bo wtedy zapłacimy cło i podatek. Płaci się przez system paypal.


Rozumiem, że można kupić te "ogólnoświatowe", a nie z niemieckiego magazynu? I czy jest znany jakiś limit żeby wiedzieć, jaka może być maksymalna cena paczki bez cła i podatku?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Po to macie w HK opcje wyboru wartości deklaracji celnej, żeby wam cła i podatku nie naliczyli na celnym.
Tak ustawiacie sobie wartość zamówienia, aby było mniej niż 25$
Wtedy z deklaracji przesyłka jest zwolniona z opłat nie ma ani cła ani VAT.
Warunkiem pobocznym jest adresat jako osoba prywatna, nie firma.

Wersja z wysyłką z magazynu w HK
Jeśli bierzecie pocztę (Air Mail), a nie ustawicie mniej niż ~25$ to na 50% przyjdzie list z celnego w sprawie odprawy.
Jeśli bierzecie EMS to ustawienie więcej jak ~25$ spowoduje odprawę celną.
Ostatnio zmieniony przez tas Nie 22 Kwi, 2012, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

tom napisał/a:


Rozumiem, że można kupić te "ogólnoświatowe", a nie z niemieckiego magazynu? I czy jest znany jakiś limit żeby wiedzieć, jaka może być maksymalna cena paczki bez cła i podatku?


Tak jak kupowałem z magazynu ogólnoswiatowego.
Kwota bez cła to do 150 euro, bez podaku do 22 euro.
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

tas napisał/a:
Cena czyni cuda x2:
http://www.hobbyking.com/...95-58401BAC6015 (musisz być zalogowany na sklepie by widzieć cenę po zniżce, promocja do 1 maja)


Ile wynosi cena po zniżce, ja widzę $22.59 bez zalogowania i myślałem że tanio. Specjalnie zakładać konta raczej nie będę.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

21.2$
 
 
tom
początkujący


Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 18
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

toft napisał/a:
W atrakcyjnej cenie jest też obecnie ładowarka turnigy 8s. TAM to 40$ TU (dewarehouse) 70$.
DO tego zasilacz z xboxa na 203w za 30-40zl na aledrogo i masz komplet. No jeszcze trzeba kupić przejsciówki do balansera a niestety na 8 ogniw w polsce jest dość ciężko.
Stąd poprzednią baterię skłądałem na laczach rs tez działało...


Przypomniało mi to, że musze jakoś rozwiązać problem ładowania. Myślę nad zrobieniem własnej ładowarki, ale mam pytanie związane z wyprowadzeniami do balancera. Jak rozumiem, bateria ma 2 główne złącza prądowe, a to, co idzie do balancera to są wyprowadzone cieńszymi przewodami punkty połączeń między ogniwami. Czyli jeśli bateria składa się z 8 ogniw to ma wyprowadzone 2 główne kable + 7 kabelków do balancera (bo ma 7 punktów styku między ogniwami). Zgadza się?

I jeszcze jedno: jakim mniej więcej przekrojem przewodu idą te kable do balancera (rozumiem, że jest to przewód na tyle gruby, że można przez niego śmiało przepuścić pełen prąd ładowania i np. ładować tylko jedno ogniwo korzystając z kabelków, pomiędzy którymi jest wpięte dane ogniwo)?
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

tom napisał/a:

Przypomniało mi to, że musze jakoś rozwiązać problem ładowania. Myślę nad zrobieniem własnej ładowarki, ale mam pytanie związane z wyprowadzeniami do balancera. Jak rozumiem, bateria ma 2 główne złącza prądowe, a to, co idzie do balancera to są wyprowadzone cieńszymi przewodami punkty połączeń między ogniwami. Czyli jeśli bateria składa się z 8 ogniw to ma wyprowadzone 2 główne kable + 7 kabelków do balancera (bo ma 7 punktów styku między ogniwami). Zgadza się?

I jeszcze jedno: jakim mniej więcej przekrojem przewodu idą te kable do balancera (rozumiem, że jest to przewód na tyle gruby, że można przez niego śmiało przepuścić pełen prąd ładowania i np. ładować tylko jedno ogniwo korzystając z kabelków, pomiędzy którymi jest wpięte dane ogniwo)?

Wyjście balancera ma 9 kabelków 8S Li-Ion ,drut linka w izolacji fi ok.0.5-0.75 mm2,i dwa grubsze prądowe na tyle wytrzymałe ,by wytrzymać prądy rozruchowe fi 4-6 mm2.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Jarol 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 99
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

tom napisał/a:
toft napisał/a:
W atrakcyjnej cenie jest też obecnie ładowarka turnigy 8s. TAM to 40$ TU (dewarehouse) 70$.
DO tego zasilacz z xboxa na 203w za 30-40zl na aledrogo i masz komplet. No jeszcze trzeba kupić przejsciówki do balansera a niestety na 8 ogniw w polsce jest dość ciężko.
Stąd poprzednią baterię skłądałem na laczach rs tez działało...


Przypomniało mi to, że musze jakoś rozwiązać problem ładowania. Myślę nad zrobieniem własnej ładowarki, ale mam pytanie związane z wyprowadzeniami do balancera. Jak rozumiem, bateria ma 2 główne złącza prądowe, a to, co idzie do balancera to są wyprowadzone cieńszymi przewodami punkty połączeń między ogniwami. Czyli jeśli bateria składa się z 8 ogniw to ma wyprowadzone 2 główne kable + 7 kabelków do balancera (bo ma 7 punktów styku między ogniwami). Zgadza się?

I jeszcze jedno: jakim mniej więcej przekrojem przewodu idą te kable do balancera (rozumiem, że jest to przewód na tyle gruby, że można przez niego śmiało przepuścić pełen prąd ładowania i np. ładować tylko jedno ogniwo korzystając z kabelków, pomiędzy którymi jest wpięte dane ogniwo)?


2 kable główne i 9 do balansera ( liczą się styki i początek i koniec baterii też, pomimo tego że są tam kable główne)
Co do przekroju to wystarczy 1mm2 bo prąd balansowania to 300mA w mocniejszych ładowarkach max 500mA.

Z ogniwami Li-pol radze za bardzo nie kombinować bo przy zwarciu lubią się zapalić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group