ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Budowa bateri z Hobby King
Autor Wiadomość
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 670
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

tas napisał/a:
Mam turnigy 150W i miałem taką awarię, że nie kończył fazy balansowania i potrafił balansować w nieskończoność
To akurat nic dziwnego, jak Ci się mocno rozjechały pakiety, to trzeba ładować osobno, a dopiero potem zbalansować, o ile jeszcze to ogarniea 'balanserek', i tu dochodzimy do sedna problemu :idea: tego typu ładowark pomimo tego że IMO są całkiem niezłe, mają 'piętę achillesową' w postaci 'mega' słabego prądu balansera (ca.300mA) więc jak się nierówno podpompuje te rozjechane pakiety w trakcie jednego zbiorczego ładowania to faktycznie ten słaby balanser nigdy nie ogarnie i będzie balansował w nieskończoność.
IMO nie jest to jakaś szczególna wada, a chyba po prostu kompromis pomiędzy wielkością gniazd balansera do wielkosci i wielkości samej ładowarki (a raczej 'małości'), trzeba po prostu uświadomić sobie ze pomimo całej jej 'inteligencji' po drugiej stronie interfejsu przydał by sie też 'pomyślunek' (choćby nawet wynikający z samego przeczytania instrukcji obsługi - których 'jak wiadomo' w XXIw nie trzeba już czytać) :oops:

W tej ładowarce IMO najfajniejszą funkcją jest termometr, odcina ładowanie po przekroczeniu zadanej temperatury, więc pojedyńcze gałęzie można kontrolując temp. doładować szybko.
Mój (ImaxB6) podłączony pod zasilacz impulsowy 12V/5A, wykręca spokojnie te 50W na ciepło ;)

Po kalibracji woltomierzy.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

WojtekErnest napisał/a:
nanab napisał/a:
Taką baterię naładuje od zera do pełna w 5-6 godzin.

Oczywiście taką baterię sie naładuje od zera do pełna w 5-6 godzin zasilaczem np. laboratoryjnym który nie ma ograniczeń prądowo - napięciowych w podanym zakresie mocy tj ok 50 W.

Taką baterię to urządzenie byc może naładuje od zera w 5-6 godz bowiem :
a) Max zasilanie wejsciowe moze byc 20 V
b) Wyzsze napięcie wyjsciowe jest zatem osiągane gdy pracuje przetwornica co odbywa sie
kosztem częsci mocy
c) W urządzeniu definiuje się max pojemność aku i nie wiem czy dla > 20 V da się ustawic
ok 10 Ah lub / i prąd np 2-3 A. A to oznacza ze w pewnym momencie przerwie ładowanie z komunikatem o niewłaściwym typie ogniwa.
d) Nie wiem jak w praktyce działa tam BMS i czy w takim trybie dziala ładowanie 6S
e) Ja unikam sytuacji w której DOK KONCA (tj. 4,2V) jest ładowanie dużym prądem. Zasadą jest by koncowy prąd był znacznie mniejszy i stabilizował własności ogniwa. A to trwa.
e) To jest małe urządzenie i jego max moc traktował bym ostroznie tym bardziej gdy chodzi o wielogodzinne inteligentne i bezpieczne ładowanie. Mówimy jednak o urządzeniu za 57 zł.....


a.) ? nie widzę związku.
b.) 50W to moc wyjściowa, max napięcie tej baterii < 25V więc prąd w fazie CC spokojnie 2A
c.) max pojemność jaką można ustawić to chyba 50Ah niezależnie od napięcia. Można też wyłączyć tę opcję
d.) nie rozumiem pytania. 6S ładuje tak samo jak wszystkie inne baterie.
e.) taką ładowarką ładuję baterię 24V 18Ah, ładowałem też parę razy akumulator samochodowy. Bez problemu daje radę.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

r2d2 napisał/a:
tas napisał/a:
Mam turnigy 150W i miałem taką awarię, że nie kończył fazy balansowania i potrafił balansować w nieskończoność
To akurat nic dziwnego, jak Ci się mocno rozjechały pakiety, to trzeba ładować osobno, a dopiero potem zbalansować


Usterka ustąpiła po przeprowadzeniu kalibracji napięcia zgodnie z instrukcją.
Myślę, że po pół roku pracy w końcu się wygrzała ona i elementy w środku. Zamiast 16.8 faza CV kończyła się na 16.78, a w monitorze cell napięcie było liczone prawidłowo. 300mA to mało by podbić napięcie o te 0.02V, pewnie temu się działy czary.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

nanab napisał/a:

...
d.) nie rozumiem pytania. 6S ładuje tak samo jak wszystkie inne baterie.
e.) taką ładowarką ładuję baterię 24V 18Ah, ładowałem też parę razy akumulator samochodowy. Bez problemu daje radę.

ad d. nie sprawdzilem wersji 6S bo ... nie kupilem kabelka, no i nie wiem jaki jest dla niego graniczny rozrzut NAPIECIA celi przed naładowaniem by dał rade bezpiecznie zbalansowac.

ad e) dzieki za info.
Ps. Jaki kabelek 6S do niego używasz, podaj proszę link z HK.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

ładowarka ma wbudowane złącza balancera
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

nanab napisał/a:
ładowarka ma wbudowane złącza balancera

To wiem :-) ale nie mam WTYKU z kablem.
Czy w czasie balansowania 2 S podlaczasz TYLKO zlacze czy jeszcze na skrajne zaciski + i - ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
dagor200 
początkujący


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 48
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

cytat r2d2 Mój (ImaxB6) podłączony pod zasilacz impulsowy 12V/5A, wykręca spokojnie te 50W na ciepło

Zamierzam zamówić ładowarkę do akumulatora 24V 15Ah. Miałem zamiar zamówić 50W Accucel 6 ale jak ma się mocno grzać to może zamówię tą większą. 15Ah przy prądzie 2A wynika że 8 godz pod maksymalnym prądem. Obawiam się czy ta mniejsza ładowarka wytrzyma takie codzienne katowanie.
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

WojtekErnest napisał/a:

To wiem :-) ale nie mam WTYKU z kablem.

Ja użyłem zwykłe goldpiny z tym, że muszę uważać żeby nie wpiąć odwrotnie.
WojtekErnest napisał/a:

Czy w czasie balansowania 2 S podlaczasz TYLKO zlacze czy jeszcze na skrajne zaciski + i - ?

Zawsze podłącza się wszystkie kable.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 670
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

dagor200 napisał/a:
Miałem zamiar zamówić 50W Accucel 6 ale jak ma się mocno grzać to może zamówię tą większą.
No jak masz taką możliwość, to oczywiście większa będzie lepsza, od razu czujnik temp. możesz sobie kupić bo kontrolując temp. da się szybciej ładować.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 20 Lis, 2012   

No i stało się . Dzisiaj świętowałem a w zasadzie wczoraj bo teraz jest już sporo po północy. :mrgreen:
A świętowałem co ? No niech ktoś zgadnie . :mrgreen: Świętowałem odebranie przesyłki towarów w tym 4szt baterii które zamówiłem ponad 4 miesiące temu w HobbyKing. :twisted: Tak ponad 4 miesiące to trwało . :shock:
Przez ten czas kręcili , zwodzili , oszukiwali , kłamali itd. Oczywiście nie przysłali wszystkiego bo oszukali a w zasadzie można powiedzieć że okradli na 35$ . :evil:
Nie wiem za co sobie zasłużyłem na takie traktowanie i przejścia ale jedno jest pewne to był pierwszy i ostatni raz który u nich bezpośrednio kupowałem . I nie życzę nawet największemu wrogowi tych nerwów co ja straciłem z tymi niekompetentnymi ludźmi .
Może miałem po prostu pecha , może traktują lepiej tylko tych stałych , dużych klientów nie wiem i nie zamierzam tego osobiście sprawdzać . Jeśli będę coś potrzebował z HobbyKing (bo nie da się ukryć że mają jednak bardzo ciekawą ofertę produktów ) to skorzystam raczej z pomocy stałych klientów tego sklepu a użytkowników tego i innego forum .
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Gdzie kupowałeś (hong kong czy niemcy)? Jak płaciłeś? Karta czy PayPal? Przechodzilo przez cło? Rozwiń troszkę ten temat bo 4 miesiące to naprawdę jakiś hardcore...
 
 
www_3xE_pl 
młodzik
3xE - electric cars


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Jeżeli jest taka potrzeba, to możemy asystować w zakupie z Hobbyking czy innych sklepów.
W sumie nie mieliśmy potrzeby zamawiać od nich jeszcze, ale w związku z tym, że mamy sklep z akumulatorami litowymi, mogą podejść do nas trochę poważniej i termin dostawy może być krótszy (nie wiem jeszcze jak z warunkami cenowymi).

Na razie to luźna propozycja... ale może to komuś ułatwi życie i pozwoli uruchomić pojazdy kilka tygodni/miesięcy wcześniej.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt na battery@3xe-electric-cars.com .
Proszę w mailu wspomnieć o tym poście (najlepiej z linkiem) - pani Justyna, która zajmuje się u nas zamówieniami, skontaktuje się ze sklepem i pomoże ustalić warunki.

Pozdrawiam
_________________
Samochody elektryczne, akumulatory litowe, ładowarki, silniki elektryczne, akcesoria
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Super!!! Ja jak nie będzie dużo drożej to na pewno skorzystam :D
 
 
www_3xE_pl 
młodzik
3xE - electric cars


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012   

Oczywiście najlepiej będzie, jeżeli kilka osób zamówi jednocześnie (nawet różne podzespoły) - wtedy zrobimy cenę porównywalną z ceną na stronie www dostawcy.
_________________
Samochody elektryczne, akumulatory litowe, ładowarki, silniki elektryczne, akcesoria
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

toft napisał/a:
Gdzie kupowałeś (hong kong czy niemcy)? Jak płaciłeś? Karta czy PayPal? Przechodzilo przez cło? Rozwiń troszkę ten temat bo 4 miesiące to naprawdę jakiś hardcore...


Kupowane to było z HK. Płatność kartą (po kilku dniach info że doszło i wysyłają) . Po miesiącu info (na zapytanie) że wysłane . Wydawało się OK więc poszło następne zamówienie . I zaczęły się schody .w sprawie pierwszej przesyłki . Bo po następnym zapytaniu po około miesiącu wyszło na jaw że jednak nie wysłali niczego bo czekają na jakieś graty bo nie mają (a pisali że wszystko poszło ) . To zrezygnowałem z tych gratów co ich nie mieli i poprosiłem by wysłali to co mają . A jak dojdą graty na stan to niech wyślą razem z następnym zamówieniem . Po kilku tygodniach znowu się dowiadywałem co i jak . Kazali czekać bo wysłali . OK. Czekałem . Az po ponad 4 miesiącach doszła paczka (jedna) a w środku część rzeczy z pierwszego zamówienia i część z drugiego :shock: . A przecież podobno wysłane zostały osobno . :evil: Niestety brakuje kilku rzeczy na łączną kwotę około 35$ . Znowu poprosiłem o wyjaśnienie co się dzieje . No to dostałem odpowiedź od któregoś już człowieka (chyba 6-go z kolei co się zajmował moją sprawą) że wysłali tak bo nie mieli wcześniej a tych rzeczy co nie było w paczce na razie nie mają / w takim razie powiedziałem że rezygnuję i proszę o zwrot nadpłaconej kasy . Oni na to że mogą mi zaproponować mi jakieś punkty rabaty w ich sklepie przy następnych zakupach . Nie skorzystam bo nie mam zamiaru znowu być oszukiwanym . Niech się udławią tymi dolarami co mi wyrwali . :evil:
Nie oclili mi tego .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group