ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki skuter elektryczny kupic????
Autor Wiadomość
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   jaki skuter elektryczny kupic????

Witam wszystkich,
Zamierzam kupić skuter elektryczny chciał bym się was poradzić w tej kwestii. Może ktoś z was ma doświadczenia z tymi modelami.
Pierwszy nad jakim się zastanawiam to ten:
http://otomoto.pl/inny-in...y-M3330174.html - niska cena, przyzwoita pojemność baterii - jeden mankament to to, że baterie te działają w pakiecie i nie można wyciągnąć poszczególnych akumulatorów - tak mi się przynajmniej wydaje. Gdyby nie ten fakt to chyba była by to najlepsza propozycja w tym momencie
Druga oferta jaka rozważam to :
http://allegro.pl/show_item.php?item=2840307903 - wyższa cena ale jest to nowy skuter z lepszymi bateriami i w dodatku da się je wyjmować i stosować oddzielnie. Ponad to podobno jest to skuter produkowany w stanach więc być może jest on lepszej jakości niż chińskie wynalazki.
Jeszcze ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2829856486 - wyższa cena ale mocniejszy silnik co jest dla mnie dość istotne.
Czy może ktoś z was miał styczność z tymi skuterami i może się wypowiedzieć.
Posiadam prawo jazdy kat A. więc interesuje mnie również czy dało by się podkręcić osiągi - czy przy silniku 1,5 kW jest to realne. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   Re: jaki skuter elektryczny kupic????

Witaj!

kubuskubus napisał/a:
..... jeden mankament to to, że baterie te działają w pakiecie i nie można wyciągnąć poszczególnych akumulatorów - tak mi się przynajmniej wydaje.
Zapytaj kol. highend z naszego forum bo to On ma do sprzedania takie skuterki i będzie wiedział jak tam jest z akumulatorami.

kubuskubus napisał/a:
i w dodatku da się je wyjmować i stosować oddzielnie. Ponad to podobno jest to skuter produkowany w stanach więc być może jest on lepszej jakości niż chińskie wynalazki.
Jak dla mnie to ma on strasznie niskie zawieszenie ;)
Z jednej strony nisko położony środek ciężkości = lepsze prowadzenie (stabilność) ale łatwo można o coś zahaczyć.
Poza tym .... skąd niby przypuszczenie, że produkowany w USA a nie w Chinach jak 90% tego typu sprzętu ???

kubuskubus napisał/a:
Jeszcze ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2829856486
Fajny wygląd - to na pewno. Co do reszty się nie wypowiem i nie sądzę abyś znalazł kogoś kto ma z tym dłuższe doświadczenie bo raczej na naszym rynku jest od niedawna.
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Na samym dole aukcji jest informacja:
Dostawcą skuterów jest amerykańska firma ZAP JONWAY, zdaje się, że to ta firma - http://www.zapworld.com/ w sumie może tylko skutery są tam składane a produkowane w Chinach.... Dzieki za zwrócenie uwagi na zawieszenie faktycznie niskie chociaz po bezdrożach raczej jeździć nie będę.
A jak z tymi osiągami da się je trochę podkręcić przy takim silniku
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

W tym skuterze http://allegro.pl/show_item.php?item=2829856486 70km/h to przy 48V raczej niemożliwe. Wydaje mi się że będzie to max 50 km/h
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

kubuskubus napisał/a:
Na samym dole aukcji jest informacja:
Dostawcą skuterów jest amerykańska firma ZAP JONWAY, zdaje się, że to ta firma - http://www.zapworld.com/ w sumie może tylko skutery są tam składane a produkowane w Chinach....

Na przytoczonej przez Ciebie stronie jest napisane:
"ZAP Jonway is headquartered in Santa Rosa, California and its production facility is located in Zhejiang Province of the People’s Republic of China."

A na allegro nie kłamią bo napisali "jest dostawcą" a nie "producentem".
Poza tym właścicielem firmy może być ktokolwiek (podmiot z dowolnego kraju) a zakład który daną rzecz produkuje to już zupełnie inna historia (w Polsce też jest pełno zakładów produkcyjnych znanych światowych marek które wcale się tym przed swoimi klientami nie chwalą ;) )
Generalnie aby nie zniechęcać kupującego stosuje się powyższe wybiegi licząc na nadinterpretację czytającego .....

kubuskubus napisał/a:
.... po bezdrożach raczej jeździć nie będę.
Nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie w mieście pełno krawężników ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Bez ogranicznika jest możliwe, bo same wolty nie mają związku z prędkością.
Jednak jest zakaz wyłączania ogranicznika.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
  Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Zakaz wyłączania ogranicznika czyli utrata gwarancji no ciekawe jak na to patrzy dystrybutor. A orientujecie się może czy moc silnika podawana na aukcjach jest to moc szczytowa czy ciągła - czy można więcej wyciągnąć z tych silników czy się je spali?
I czy możliwa jest jazda w deszczu takim skuterem czy to odpada - czasem się może zdarzyć, że mnie ulewa złapie :wink:
Ciężki dylemat. Pierwszy mój pojazd elektryczny i chciał bym aby był niezawodny. Szkoda, że wszystkie na śląsku bo mam daleko.
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

Skutera jeszcze nie masz a już byś go chciał wykończyć z mety.
W ev nie jest tak jak w spalinowych,że masz jakąś blokade, którą zdejmujesz i już jeździsz do woli 20km/h szybciej.
Trzeba mieć to czym nakarmić.
A pokładowe baterie to nie Lifepo4 tylko ciężkie ołowiaki.
Dla przykładu gdy ma zasięg 50km przy 50km/h to przy 70km/h zrobi 30km.
Im szybciej tym bliżej..
Ale skuter EV to fajna sprawa.
Jeździłem 2ma 1,5kw i 3kw.
Te od Evconvert lub Electricgeneration Kraków jeżdzą ponoc 75km/h.
W Krak mają w pizzeri i bardzo sobie chwalą.
Skąd jesteś?
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Tak w zasadzie to bym go właśnie nie chciał wykończyć :wink: . Trochę się już naczytałem o zasięgach. Rozumiem to tak jak się odblokuje ogranicznik to:
- jak się chce uzyskać zasięg to jedzie się w miarę nie przesadzając z prędkością i tyle zasięg jest ten sam nawet po odblokowaniu,
- jak się chcę przycisnąć bo akurat nam się śpieszy a to niedaleko no to można pojechać szybciej. Tylko pytanie czy to nie zbytnie przeciążenie dla baterii i silnika.
No i jak z tym deszczem kolego Pir-serwis, jako że miałeś już dwa skutery to pewnie masz jakieś doświadczenia.
A jestem z Warszawy.
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Ja przymierzałem się do zakupu tego słabszego stąd zrobiłem z kilometr,słabe baterie,predkość moze ze 30-40km/h.Tym mocniejszym jechalem 50km/h i czuć było róznicę jak i masę,ale on był nowy i pelnowymiarowy a nie taki z mniejszych.

W warszawie w TopJewel lub Evconwert się przewieziesz innych nie znam,ale latem bo teraz to nie sądzę, połamałbys się a kto za to odpowiada, no i nie pogoda na jazdy-mróz.

Wedle mnie w elektrycznych nie ma blokad,tak jest dobrane napięcie,że więcej nie pojedzie,ale to me zdanie.Jazda jest o tyle przyjemniejsza,że nie wyje mi nic,nie budzę ludzi w nocy,ja nie tak dawno kupiłem skuter z salonu-ale nie wiedzialem,ze są elektryczne..pomimo zasięgu i słabszych osiagów wolałbym teraz elektryczny.
Masz też skutery z Tarnowskich Gór-ale 800W,rozmawiałem z jednym uzytkownikiem,to miał pozytywne opinie,ale nie licz,że to będzie demon prędkości.Jakość wykonania wedle mnie niezła bo tu jest też główny problem.

Woda to naturalne warunki.Sterownik masz zalany albo schowany w puszce z odpowiednim IP,silnik w kole bezszczotkowy,musi dzialać,ładowarki tylko na deszcz nie wystawiać.

Zwiększając napięcie-możesz natomiast uszkodzić sterownik,trzeba nową ładowarkę,jeśli wymiana to tylko na inne baterie po okrezie ich eksploatacij i wtedy modernizacja.
Pogadaj z Drgreen on ma skuter z zasiegiem 100km przewoltowany 1.5kw to ci moze coś podpowie.

Ogólnie popieram ten trend ale z mety idziesz w złą stronę.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Kurcze to ja mam salon skuterów elektrycznych pod nosem i nic o tym nie wiem :wink: Najciemniej pod latarnia. Spróbuje się jednak umówić na tą jazdę próbną. Martwi mnie tylko to, że skutery te mogą być drogie bo wyposażone są w litowe baterie. Ale dzięki za ten namiar. Chciał bym kupić skuter teraz bo ceny mogą być niższe ale może na wiosnę jest większy wybór. Dzięki za wszelkie informacje. Być może w przyszłym tygodniu wykonam parę jazd próbnych to z pewnocią podzielę się wnioskami.
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Znaczy się mieszkasz koło Mińskiej-69 bodaj-bo tam możesz ten skuter zobaczyć.
Tam robią te taksówki Ev to poznasz od razu bo pełno stoi białe z zielonymi domkami na boku.Czy blisko Top Jewel? Ale oni mają te same modele Retro i Sport.
O tym skuterze właśnie pisałem ze jedzie szybko z tej pizzeri.
Moc bodaj 3kw.
Plusem zakupow teraz jest niższa cena niż latem.Akumulatory kwasowo/ołowiowe, z litowymi to od co najmniej 10tyś w górę.
Mnie sie podoba osobiście ten E-MAX 90S ale cena na wyprzedaży to 6tyś.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Ja mieszkam w Ususie więc mam blisko do tego salonu na Alei Bzów. Znalazłem ten skuter na aukcji to ten http://www.evmobile.pl/sa...y-w-warsaw.html wydaje mi się. Ale to sportowe wydają się być tymi samymi co te z tej aukcji z http://allegro.pl/show_item.php?item=2829856486 z Paradyża, ale na tej tańsze.
Na tej stronce piszą coś raczej o 1,2kW http://topjewel.eu/index,oferta,id,23.html
Za tą cenę wolał bym E-maxa na tej stronce http://www.emaxpolska.pl/e-max-90-s jest za 5,5tys w wyprzedaży. Ale swego czasu czytałem gdzieś, że to awaryjne skutery i długo czeka się na części.
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

JA o tym co jedzie 75 ponoć to chodzilo o Top JEwel,widziałem go na żywo,mnie sie podoba bo nie taki fikuśny.A moc niby tylko 1.2kw?
To jest romet 747 tyle ,że Ev i ponoć kłopotu nie ma z częściami mech.
Tyle wiem.
Jeździłem innym.

Jak tylko dorwiesz któryś w swe łapki to zobaczysz co i jak.
Najlepiej przejechać się,popatrzeć,poczytać.
Każdy jeden w jakimś sensie się bedzie psuł.

Tych Emaxów musi być sporo skoro forum założyli,stąd i opinie.
Innych mało to i opinii brak.
Sam na logike musisz patrzeć czy to całkowity badziew z CHRL czy lepszy.
Mój skuter to też chińska kopia CPI oliver city ale niźle zrobiona to kupiłem bo był 2tyś tańszy jak orginał.Przejechalem tyle co nic a wartośc i tak spada.A elektryk plusuje ciszą.
Za 6lat zrobiłem 6tyś km.tyle co nic.

Wybór i ilość gotówki należy do Ciebie.
Ja osobiście bym kupił używkę z padnietymi aku i wsadził litowe bądz takie jak były z innych źródeł za to byłby 2tyś tańszy jak nowy.

Highend ma niezłe chyba te skutery.
Ogłasza na forum tu czy na alegro-ale daleko,przebiegi jak u nowego 200km.
Ale kasa tylko 2.8tyś.Pomyśl.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Nie 09 Gru, 2012   Re: jaki skuter elektryczny kupic????

kubuskubus napisał/a:

Pierwszy nad jakim się zastanawiam to ten:
http://otomoto.pl/inny-in...y-M3330174.html - niska cena, przyzwoita pojemność baterii - jeden mankament to to, że baterie te działają w pakiecie i nie można wyciągnąć poszczególnych akumulatorów - tak mi się przynajmniej wydaje. Gdyby nie ten fakt to chyba była by to najlepsza propozycja w tym momencie


To jest moje ogłoszenie i jak najbardziej można wyciągać pojedyncze akumulatory - chyba dodam taką informację w ogłoszeniu skoro padło takie pytanie :)
co do akumulatorów to też są "silikonowe" czy jakoś tak. W przeciwieństwie do innych ogłoszeń podałem dokładne dane dot. pakietu i pojemności. Inni piszą np.

" 48V/2x20Ah wyjmowane akumulatory silikonowe, Zasięg: 100km" - to co siedzą tam dwa aku po 24V każdy? zasięg przy takim pakiecie nierealny. Kompletne bajki ktoś wypisuje w tym drugim ogłoszeniu. Uważałbym tez na skutery "z wyprzedaży". Mogły długo leżeć rozładowane - a to dla akumulatorów żelowych (silikonowych ;) ) = śmierć.

W okolice Piotrkowa Trybunalskiego mogę dowieźć skuter gratis bo się tam wybieram za jakiś czas. Acha i wszystkie te skutery są Made in China. Jeśli chcesz skuter amerykański to polecam Vectrix'a - ale to już prawie motocykl no i drogi okrutnie jest ;)
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group