ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki skuter elektryczny kupic????
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 26 Gru, 2012   

Chińczycy też robią się wieżący w Prawdziwego Boga i z okazji Świąt dają na pewno rabaty:
http://chfourstar.en.made...SX-E-1013-.html
Piszą też, że ta hulajnoga EV, to skuter, ale skoro tanio i ma moc, to pewnie warto.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 26 Gru, 2012   

Badziewny gift a nie scooter,odradzam tę zabawkę.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Czw 10 Sty, 2013   

Od 4 lat używam oryginalny, chiński niepodrabiany skuter.
Posiada silniczek 500W i napięcie zasilania 48V.
Początkowo miał oryginalne akumulatory 4 x 12V 12Ah. Wytrzymały w sumie 3 lata przy około 500 ładowaniach. Teraz ma 4 x 12V 20Ah, największe jakie zmieściły się w schowku.
Prędkość max. to 45 CHIŃSKICH licznikowych km/h, czyli około 25 POLSKICH km/h.
Realny zasięg dokładnie nieznany, ale zrobił kilkaset wycieczek po 30km i kilka po około 45 km. Wszystko przy rozsądnym obchodzeniu się z manetką.

Mam jeszcze elektryczną hulajnogę Trikke Freerein, a córka jeździ dziecięcym quadem 36V 350W o zasięgu 20km.

Tyle mogę powiedzieć z własnych doświadczeń.

skuterek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 610 raz(y) 73,37 KB

_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
drgrin 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 34
Wysłany: Śro 06 Lut, 2013   Re: jaki skuter elektryczny kupic????

kubuskubus napisał/a:

http://otomoto.pl/inny-in...y-M3330174.html - niska cena, przyzwoita pojemność baterii - jeden mankament to to, że baterie te działają w pakiecie i nie można wyciągnąć poszczególnych akumulatorów - tak mi się przynajmniej wydaje. Gdyby nie ten fakt to chyba była by to najlepsza propozycja w tym momencie


Mam taki skuter z 2008 roku, wersję 48V 1500W. Oryginalnie był na kwasówkach i wyciągał ok 40 km/h maksymalnie.
Jedyne co jestd o zmiany od razu to opony, te oryginalne marki noname w ogóle nie trzymały się drogi i były troche za małe.
Nie wiem o co chodzi z wyjmowaniem aku - tam są cztery żelówki w pulde pod siedziskiem, da sie je wyjąć tylko pojedyńczo, po 20 min dłubania kluczem 10.
kubuskubus napisał/a:

Posiadam prawo jazdy kat A. więc interesuje mnie również czy dało by się podkręcić osiągi - czy przy silniku 1,5 kW jest to realne. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam



Moj skuter 2 sezony temu dostał baterie li-ion i nowy kontroler - ten co jest seryjnie nie pozwala na zmiany parametrów. Po kuracji lata 65 km/h i przejeżdza do 100 km. Kontroler ustawiłem na 42A, co w praktyce daje ok 3,5 kW na silniku przy przyspieszaniu i mimo nikczemnego przekroju przewódów fazowych nic złego się nie dzieje.
W zeszłym sezonie zrobiłem nim ponad 3kkm.
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Sprawa zbliża się do końca bedę się musiał decydować. Ostatnia odpowiedź napawa mnie wielkim optymizmem. Parametry jakie podałeś drgrin są aż nadto zadowalające. Zajeździłbym kwasówki orginalne (kwestia czasu) i wstawił litowe baterie (Koło 1 tys zl mniej wiecej liczyłem). Pojawiła się nowa propozycja http://otomoto.pl/inny-in...y-M3494371.html
Ma ktoś może taki skuter??? Mógł by coś o nim powiedzieć
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

No to nareszcie kupiłem, narazie wrzuca kiepskie zdjęcia garażowe do mojej galerii. Pierwsza przejażdzka zaliczona ale zimno i ślisko tylko czekać na lepszą pogodę. Dzieki wszystkim za udział w temacie pozdrawiam.
 
 
jeremiasz 
początkujący
jeremi


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Cytat:
Moj skuter 2 sezony temu dostał baterie li-ion i nowy kontroler - ten co jest seryjnie nie pozwala na zmiany parametrów. Po kuracji lata 65 km/h i przejeżdza do 100 km. Kontroler ustawiłem na 42A, co w praktyce daje ok 3,5 kW na silniku przy przyspieszaniu i mimo nikczemnego przekroju przewódów fazowych nic złego się nie dzieje.


A jaki to skuterek jeśli można wiedzieć, bo link z ogłoszeniem nie działa. Czy wymiana komtrolera to poważna sprawa?
Z góry dziękuję za odpowiedź! :)
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Śro 10 Wrz, 2014   

Ponieważ kupując swoje Xinri EM45 ogladałem i testowałem wiele skuterków i hulajnóg to napisze tak.

Jak chcesz powyżej 35km/h dla słusznej masy 90-100kg to
60 lub 72V i 1,5kW to jest absolutne minimum.

Ewentualnie zamiast isc w skuter na appierach 70kg bez baterii wez hulajnioge np

SXT 1000W ta poleci podobnie. Aczkolwiek masa własna jej juz przeszkadza szczegolnie w wersji 4x12V (48V)

Ja mam SXT 500W ECC i tam na fabrycznych zelach to 23-24km/h
na lipolach 12S1P jest 29-30km/h ale tam jest duża moc wiec te dodatkowe 5km/h mozna uzyskac zmieniając zebatke na tylnym kole.

Aczkolwiek przy 30km/h zaczeła mi się sama z siebie rozkręcać :)
(podnózek, kierownica, pokrywa aku)

Najważniejsza rzecz SPRZEDAWCY KŁAMIĄ podają zasięg i prędkość dla 20kg
dziecka z górki i z wiatrem.

Fizyka jest tu jasna
 
 
drgrin 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 34
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

jeremiasz napisał/a:
A jaki to skuterek jeśli można wiedzieć, bo link z ogłoszeniem nie działa. Czy wymiana komtrolera to poważna sprawa?


Skuter to EGO street Scoota - jeden z wielu podobnych do siebie chińczyków.

o taki:
https://www.google.pl/sea...ade%3B640%3B480

Wymiana kontrolera w BLDC to w sumie żadna filozofia, trzeba podpiąć manetkę, parę krancówek i silnik, co najwyżej jak fazy będą źle podpięte to się będzie kręcił do tyłu :)
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Napięcie nie ma znaczenia, ja mam skuter 18V, max 2.8 kW (skuter 115 kg, ja z betami do 150).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Śro 17 Wrz, 2014   

a jako następny proponowałbym o ten...klick
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Śro 17 Wrz, 2014   

barmal napisał/a:
a jako następny proponowałbym o ten...klick

Tylko ta cena 7000 euro. Za tysiąc może dwa była by to intersująca propozycja, a tak konstrukcja Andego pod każdym względem jest lepsza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group