ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Pedal gazu
Autor Wiadomość
Jan Wasilewski 
początkujący


Wiek: 65
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Malmö Szwecja
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   Pedal gazu

Witam Wszystkich
Moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumienie :lol:
Wzialem sie za przerobki pajazdow dla dzieci jak na zalaczanym linku:
http://www.youtube.com/ch...TgQOoXxg3qJ8yeg
W szczegolnosci chodzi mi o jeppa wymienilem w nim silniki na takie co przy 12v daja okolo 19000 obrotow a potem podwiekszylem napiecie do 18V.
Szybkosc wspaniala maly dawal sobie rade bez najmniejszego problemu nawet redukujac przekladnia biegu przed zakretem.
Niestety takich szarpniec nie wytrzymuje ostatnie kolo w przekladni (plastyk) dlatego tez postanowilem wstawic tam silnik do roweru/skutera 250W chcem tez dodac 2 regulatory napiecia Przod/tyl w celu plynnosci.
Problem polega na pedale gazu ktory w orginale ma tylko funkcje off/on a ja potrzebuje plynnosc probowalem z pedalami od gier komputerowych ale zasieg na obrocie potenciometra jest za maly.
Czy ktos ma jakies pomysly? mysle ze silnik to na 24 lub 36 voltz no i jakasc regulacja napiecia do tego a wszedzie tylko raczka do gazu a nie pedal :cry:
Z gory dziekuje za wszystkie uwagi i pomysly.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Kup sobie rączkę, przewierć na wyot wstaw śrubę i dokręć pedał a całosć ukryj pod podłogą pojazdu tak żeby wystawała tylko śruba...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Joki 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   Re: Pedal gazu

Jan Wasilewski napisał/a:
...chcem tez dodac 2 regulatory napiecia Przod/tyl w celu plynnosci...

Nie lepiej dać przełącznik na wsteczny i na tym samym regulatorze?
Pozdrawiam.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
http://daihatsu.com.pl
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Dokładnie jak pisze Joki -daj 2 dwutorowe przekaźniki albo 4 szt 1 torowych i zamieniaj polaryzację zasilania silnika... Zadziała na 100% - jedyna rzecz - musisz dać uwarunkowanie że albo przód albo tył - oba na raz zrobią zwarcie na kontrolerze...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Jan Wasilewski 
początkujący


Wiek: 65
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Malmö Szwecja
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

Jezeli chodzi o przelaczanie biegow to mam to opanowane jestem z zawodu elektronikiem, w tym malym czerwonym jest to zrobione na dwoch przekaznikach samochodowych poniewaz podwojne przekazniki sa w wiekszosci tylko na male prady.
W jeepie jest drazek biegowy bieg 1 i 2 zmiana napiecia z szeregowego na rownolegle a wsteczny zmienia polaryzacje (dziala to dobrze wiec nie chce tego zmieniac).

Problemem jest nadal z pedalem gazu, oczywiscie ze pomysl z "sruba" w raczce jest do wykorzystania ale w ostatecznosci nawet myslalem zeby zakonczyc to lozyskiem w celu lepszej pracy ale wymaga to montazu pod pojazdem a maly jest "chuliganem drogowym" jezdzi gdzie mu popadnie i trudniej tym lepiej :grin:
Dlatego tez szukam raczej czegos pardziej podobnego do pedalu gazu, zdaje sobie tez sprawe ze pewnie koszta tez beda wieksze.
 
 
Jan Wasilewski 
początkujący


Wiek: 65
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Malmö Szwecja
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

zapomnialem dodac, tu jest link dla tych co by potrzebowali zrobi to na przekaznikach przod tyl

http://obrazki.elektroda...._1367757211.png

Prosze tylko pamietac zeby sprawdzic pojedynczy przekaznik po katem wytrzymalosci pradowej, nawet sie zastanawiam czy nie jest taniej i latwiej zrobic to na przekaznikach samochodowych.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

Potencjometr z linką na ośce i druga strona linki do pedału?
Na ośce potencjometru mała szpulka dla zwiększenia skoku pedału, albo potencjometr suwakowy.
Może to jest rozwiązanie?
 
 
Jan Wasilewski 
początkujący


Wiek: 65
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Malmö Szwecja
Wysłany: Pon 05 Sie, 2013   

Dzieki Zeeltom

W ostatecznosci sa to rozwiazania do przyjecia i prob, chociaz sam nie jestem przekonany co do budowy czegosc takie, zreszta z takiego samego powodu jak z ta raczka gazu z sruba w srodku.
Oczywiscie na pewno to zadziala ale poniewaz kazde takie rozwiazanie laczy sie z umieszczeniem konstrukcji pod samochodzikiem a tam jest malo miejsca (wysokosc kola to 320mm) wiec raczej wolalbym znalez konstrukcje najchetniej orginalna gdzie nacisk sterowania jest bardziej "elektroniczny" niz mechaniczny - tym bardziej ze ja sam nie czuje sie za dobrze w konstrukcjach mechanicznych :roll:
 
 
Jan Wasilewski 
początkujący


Wiek: 65
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Malmö Szwecja
Wysłany: Pon 05 Sie, 2013   Do Zelltom

Pogrzebalem tu troche na forum i znalazlem cos takiego co uzytkownik Emil1906 wymyslit moze i niezle:
http://forum.arbiter.pl/download.php?id=504
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 05 Sie, 2013   

Potencjometr do pedału gazu. Zasil go z takiego napięcia żeby w tym zakresie ruchu jaki ma dawał odpowiednie napięcia.
 
 
Jan Wasilewski 
początkujący


Wiek: 65
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Malmö Szwecja
Wysłany: Pon 05 Sie, 2013   Do Nanab

Mysle ze nie bede kombinowal tylko zakupie z sklepu "Magma" komplet do skutera jeszcze nie jestem pewny na jakie szybkosci mozna sobie pozwolic w takim pojezdzie zeby nie zrobic dziecku krzywdy np. z powodu wywrotki?
A moze ktos co budowal cos takiego da mi linka do sprzetu jaki ja potrzebuje?
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 06 Sie, 2013   

Nie wiem gdzie tu kombinowanie, pedał gazu na potencjometrze i dwa rezystorki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group