ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Problem z odzyskiem
Autor Wiadomość
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   Problem z odzyskiem

Witam, niedawno zakupiłem od naszego kolegi z forum sterownik z funkcją odzysku. Po zaznaczeniu w programie odpowiednich opcji, koło roweru gdy jest rozpędzone widać, że wyraźnie hamuje elektrycznie.

Problem w tym, że Pikacz nic nie pokazuje. Tak jak by nie było odzysku. Nie wiem czy coś jest źle poustawiane czy pikacz źle podłączony.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

Pikacz nie pokazuje odzysku na głównym ekranie, tylko MENU->odzysk i tam należy szukać informacji :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

Dodam jeszcze screeny z ustawień programu

LINK1
LINK2
LINK3

Sorki, że tak ale nie mogłem coś obrazków inaczej dołączyć.
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

Tas, właśnie tam nic nie ma :(
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

no nie może być :D
Jak się czuje siłę hamowania to odzysk musi być, więc prąd płynie i musi się go dać zmierzyć.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

A może coś w ustawieniach sterownika jest nie tak ? Te 80V to górna granica powyżej której już nie ma odzysku ?

A dodam, że jak na początku podłączyłem całe okablowanie, to silnik mi się zaczął pięknie kręcić ale do tyłu. Wiec zamieniłem dwa przewody fazowe (prądowe) miejscami i jest już ok. Może to przez to nie pokazuje ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

W moim, gdy jadę z górki i manetkę mam skręconą do zera, czuć niewielki opór jazdy do momentu opadnięcia szybkości poniżej 18 km/h. Poniżej już rower leci z mniejszymi oporami.
 
 
adamcebo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

Jako ciekawostkę znalazłem tutaj coś takiego na jednym z tych linków powyżej:

Czy to oznacza, że włączenie tego "slip charge mode" to macie mozliwość tylko w oprogramowaniu tego sterownika, a nie można tego zwykłym przełącznikiem dźwigniowym w trakcie jazdy przestawiać w zależności od trasy i własnych upodobań i stanu baterii?
Jak tak to trochu słabo, bo jak się aktywuje ten odzysk przy odpuszczaniu manetki gazu jako automatyczny,
to w trasie nic się z tym nie zrobi, więc akurat taki parameter widziałbym jako coś co w trakcie jazdy można w dowolnej chwili przełączyć :idea:
Dlatego już widzę, że to był dobry pomysł iść w swoje sterowniki, bo przynajmniej mam to dopasowane do swoich upodobań i jak potrzebuję coś zmienić to po prostu zmieniam zmienną w kodzie źródłowym i będzie to bardziej efektywne, bo kompilator C zoptymalizuje wywołania i sterownik może działać szybciej,
no i przede wszystkim tak jak bym się spodziewał taki odzysk automatyczny reguluję sobie w trakcie jazdy zwykłym przełącznikiem dzwigniowym (on/off), a nie w komputerze na stałe enable/disable :???:

Notabene jest tam mowa o "18% full speed", cokolwiek ta "pełna prędkość" oznacza... bo przecież zależy od tylu czynników i wsumie nie wiadomo kiedy ten tryb się zdezaktywuje...
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2013   

Dzisiaj, podłączyłem pikacz odwrotnie (obróciłem go o 180 stopni) zachowując polaryzację. Okazało się, że odzysk jest - max 9 A około 450W(z prędkości 50 km/h). Po chyba z 4 hamowaniach pikacz pokazał mi 0,06Ah odzysku :) kosmos :D

Pomimo tego, że sprawność tego żadna to i tak moim zdaniem warto mieć tą funkcję włączoną, bo znacznie skraca drogę hamowania i zmniejsza zużycie klocków hamulcowych.
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2013   

Wyłącza się jak prędkość spada do ok 15 - 17 km/h
_________________
pozdr
Tomek
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Nie wyłącza się. Spada prąd ładowania, ale praktycznie do samego końca jest odzysk tak do około 10 km/h to na bank. Potem nie jestem pewien.

Natomiast przy puszczeniu manetki nie zauważyłem żeby jakiś prąd ładował akumulator - czyli chyba tego nie ma :)
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

tam jest albo hamowanie z odzyskiem albo samo hamowanie przetłumacz opisy w programie XPD bo wydaje mi się że tam pisze.Ja mam CA to tylko pokazuje mi regen procentowo ale tylko tyle ile dochodzi do sterownika bo wykorzystuje mostek pomiarowy do pomiaru prądu dwukierunkowo
_________________
pozdr
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group