ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Zakupy akumulatora - kolejne pytanie świerzaka
Autor Wiadomość
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   Zakupy akumulatora - kolejne pytanie świerzaka

Witam.

W Hobbyking umiem kupować ;-)

Mam problem z BMSbattery - czy jedyna opcja wysyłki dla akumulatorów to

Europe Express Line for Battery Sending EUEXPDC 4-12 $229.45

Koszt niestety poraża. Wymyśłiłem sobie taki akumulator i ladowarkę do niego :

60 V 15 Ah LiFePO4

razem prawie 820 dolarów + pewnie VAT + cło i będzie równy 1k$. Podpowiedzcie proszę gdzie można nabyć akumulator o podobnych właściwościach (nawet LiPoly) może trochę taniej ??? może w Europie - nie mam jeszcze wprawy w wyszukiwaniu w tej branży a z drugiej strony nie chciałbym się na samym początku nadziać na minę - są to jednak spore pieniążki.

Dzięki za podpowiedzi.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Za 1000$ kupiłbym tyle LiPoly z HK, że dojechałbym na nich z żywiecczyzny do Żyrardowa na zlot bez miedzyładowania:D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Właśnie przed chwilą do tego doszedłem... wylałem sobie kubeł zimnej wody na głowę - pomyślałem na początku o rozwiązaniu "na leniwca" ale uświadomiłem sonie, że umiem zrobić tak, żeby działało balansowanie itd - podpatrzę zresztą u Ciebie troche ;-)
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Tas czy mógłbyś rozwinąć temat, taka symulacja 3200pln co możemy za to kupić (same aku), z wszystkimi opłatami.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Za taką kasę, przy odrobinie szczęścia można mieć 16s9p czyli jakieś 3kwh energii.
Wystarczyłoby to na przejechanie spokojnie 250km bez pedałowania albo 400km ze wspomaganiem :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

No to u mnie klamka zapadła - zamówienie poszło 12x 4s1p co da mi finalnie 16s3p czyli tak jak planuję.

do tego ładowarka np taka



Zasilana oczywiście z 220 V i jest gitara - wszystkie cztery sekcje ładowane na raz - oczywiście po rozpięciu z szeregu ...

Jedno ale - myślę że 3A realnie na wyjściu (bo ma 4x 50w) co da ok 6h ładowania - trochę długo... ale jakieś rozwiązanie jest.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Tas nie musiałeś aż do trzeciego miejsca po przecinku.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

gienek333 - podstawowy problem z LiPolami z HK jest taki, że jeśli masz duże szczęście, to kupisz je z europejskiego magazynu po 28$/szt co przy budżecie około 1000$ daje ci około 36szt (16s9p czyli 66V 45Ah). Niestety dostawy do tego magazynu są raz na pół roku i zwyczajnie normalny człowiek nie załapie się na ten zakup. Teraz aktualnie są bo niespodziewanie doszła dostawa. Skończy się i znów najbliższa okazja zakupu będzie w czerwcu...
Alternatywą jest zakup w HongKongu, akumulatory są tańsze 23$ ale dochodzi koszt wysyłki, cła i podatku i wychodzą drożej. Ale są prawie zawsze, a dostawa do sklepu trwa zazwyczaj 14dni i to jest najpopularniejsze źródło tych aku.

A cen nie ma co symulować, tylko wejść do nich na sklep, dodac tyle aku ile się chce i cena sama wyskoczy :)

Wzór na cenę przy zakupie w Hongkongu:
((Cena towaru $ + cena wysyłki $)*(kurs dolara+0.17))*1.05*1.23=koszt w złotych.

Wzór na cenę przy zakupie w Europie:
(Cena towaru $ + cena wysyłki $)*(kurs dolara+0.17)=koszt w złotych.
Proste :P

delaa - ty się zastanów 2x jednak nad dwoma accucell8/imax b8+ bo ta twoja opcja jest:
- droższa (2 ładowarki są tańsze)
- wolniejsza (6h vs 3h)
- całkowicie nierozwojowa (jesteś skazany na męczące przepinanie równoległe zamiast wygodnie się wpinać na odczepach)
i takie tam
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

delaa ale dałes ciała.. ja za 390zł kupiłem uzywana ładowarke turnigy 4x6S 400W z zasilaczem od x boxa.. teraz mam zasilacz przemysłowy 870W 12V . Moja ma po 100W na kanał i ładowanie 4 pakietów 3s po 10A na kanal to norma w trybie standard . Jede pakiet ładuje 150 minut czyli po 2,5h jade dalej w trase
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

szalony napisał/a:
delaa ale dałes ciała..


Jeszcze nie i właśnie po to Was męczę, żeby nie dawać tam gdzie nie trzeba ;-) )
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Na allegro jest ładowarka taka jak ja mam Turnigy ale 200w czyli tez 4 kanały po 50W za chyba 200zł
http://allegro.pl/ladowar...3550969042.html
używana .. wg mnie nie opłaca pakowac sie pare stow w ładowarki 50W... jak widze np za 520zł quatro 4x50W....
musisz szukac uzywek najlepiej zeby było wiecej niz 50w na kanał...

Tą ładowarke tez miałem. http://allegro.pl/ladowar...3540026365.html
...ale poszła dalej w świat z racji ze 2 kanaly dla mine to za mało ale miała za to 7S balancer

tylko licz sie z tym ze po kupnie ładowarki 4 portowej ładujacej np po 10A na kanał musisz dobrac naprawde spory zasilacz.... pamietam na x boxowym zasilaczu 203W 2 pakiety 6s mogłem ładowac max 4A bo "braklo mocy" i co chwila LOW Volltage wyskakiwało...
8A ładowarka pakowała w baterie a zasilacz 16,5A nie mogł wydolic z siebie tyle mocy.... 2 razy wiecej trzeba wlozyc zeby utrzymac stabilne ładowanie...
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Zasilacz mam taki - powinien wystarczyć na początek.

Stary dobry transformatorowy - 30A przy 14V i nawet nie jęknie...
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Muszę cie kolego zmartwić troszkę .... ładowarki bywaja wybredne i niektorych transformatorów nie toleruja.. Sam byłem zdziwiony... przyszła ładowarka Turnigy... rozpakowałem i pierwsze co podłaczyłem do zasilacza polskiej produkcji 14V 12A z jakas kiepską stabilizacją wewnatrz.... służył do jakiejs radiostacji //// cos takiego


patrze działa ale ładowanie sie waha od 0,0A do 2,5 i tak skacze.. mysle co jest grane..
Wziałem prostownik taki z regulacja natężenia niby 190zł ,,dobry prostownik do 10A...... dalej to samo... Podpiąłem do niego akumulator.. Jest ładuje.. !! ... problem w stabilizacji i filtracji napięcia.
Póżniej robiłem próby z wiekszymi trafami i kombinowaną stabilizacja... wszystko to o kant dupy potłuc...

Jeśli nie masz porządnego zasilacza impulsowego z dobrą filtracją to mozesz pomarzyc o prawidłowym ładowaniu.. sam sie przejechałem i wiem czym to pachnie... zasilacze sie grzały i ladowanie w wersji " na króliczka" skaczące....Sprawdz wpierw na oscyloskopie przebiegi tego zasilacza bo byc moze potrzebne ci bedzie dobre filtrowanie napiecia
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

szalony napisał/a:
Sprawdz wpierw na oscyloskopie przebiegi tego zasilacza bo byc moze potrzebne ci bedzie dobre filtrowanie napiecia


Płaskie jak stół ;-) i stabilizacja i filtracja bardzo dobra to jest zasilacz do urządzeń krótkofalarskich więc nie ma prawa siać ani siadać napięcie pod obciążeniem - w przeciwieństwie do "porządnych" zasilaczy impulsowych, które miałem - słuchać je było po prostu w radiu. A ten zasilacz już tochę przepompował z sieci do akumulatorów... To coś co pokazałeś od CB radia też miałem i jest to niezły żart - popatrz na elektrolity ..

Mój mam wrażenie, może mylne ale wygląda nieco poważniej zobaczymy w praniu .



Pozdrowienia i dziękuję za sugestie !
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Tas dzięki o to mi chodziło. Mam dużo litowych, ale jestem przekonany, że bardzo ciekawe efekty da połączenie litówek 1C z li-po 20C. Odnośnie zasilaczy trzeba im nawtykać elektrolitów ile wlezie , a diody najlepsze i najtańsze od alternatorów (oczywiście na złomie jakimś, a nie w sklepie).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group