ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny a Policja..
Autor Wiadomość
florek
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 26
Skąd: Radom
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   Rower elektryczny a Policja..

Witam, chciabym zbudować sobie rower elektryczny, oczywiscie taki który będzie jeździł , więc ten opisany przez ustawodawce odpada na starcie, i moje pytanie brzmi co się dzieje podczas kontroli policyjnej rower elektrycznego nie spełniającego norm , wiem że pewnie jest to bardzo rzadka sytuacja ale może ktoś ma jakieś doswiadczenie, albo zna jakiś prawo mówiące co dzieje się w takiej sytuacji.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Za mna kiedys po miescie jechala policja .... ja miałem 42km/h .. dojechali do mnie po jakis 400m i zaczeły sie pytania.. pierwsze co pytali czy to samoróbka bo z tego co widac to porządnie zasuwa... dziwili sie ze mnie nie slychac nie pedałuje a jedzie :D ..a od tyłu nie przypominało fabrycznego chinskiego roweru zabudowanego plastikami. Pytali jaki silnik.. mowiłm ze 350W , i jakie zasilanie itp..... Ogolnie przyjaźnie byli nastawieni... jedynie co to twierdzili ze przy takiej predkosci przydal by sie kask i jakies lusterko z racji iz kierowcy samochodów nie sa przygotowani ze rowerzysta wyprzedza go przy 40km/h. ogolnie byli zajarani pomysłowoscią i kosztami budowy. zadnego mandatu nie było.
 
 
florek
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 26
Skąd: Radom
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

to fajnie że udało ci się trafić na miłych. co jak będą mniej mili?
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

to sie nie zdarza... co innego jak bys spowodował wypadek. Rowerzysta ma prawo jechac w miescie 50km/h ;) powiesz ze dopedałowałes sobie... a silnik masz 250W ;)
....to to samo co by zatrzymac rowerzyste jadącego z gorki...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Moim zdaniem, jeśli:
- jeździ się 'przepisowo' (znaki i inne takie)
- nie jeździ się jak kretyn (60km/h przez miasto)
- ma się jakiś kask i lusterko
- nie popisuje się
- a najlepiej jeździ pedałując w powietrzu :P

... to nie ma się co obawiać. Co prawda nigdy nie byłem zatrzymany do kontroli, ale duuużo razy mijałem patrol/kontrolę i zazwyczaj tylko odprowadzali mnie wzrokiem.
Szwagier za to zaszalał po mieście w korku to mu palcem grozili z radiowozu :P

Swoją drogą jak już wspomniałem o lusterku - ludkowie - to jest najzajebistrzy zakup do bajka zaraz po silniku. Mówię całkowicie poważnie. Kupcie sobie lusterko:



Producent: ZEFAL DOOBACK

Naprawdę rewelacja. Nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez lusterka. Zresztą widać go na wszystkich moich filmikach i zdjęciach bajka. Estetycznie pasuje idealnie nawet do sportowego bajka.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
adamcebo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

No byli tacy sobie na zwykłym rowerze włączyli dopalacz z górki i co? Wtedy nikt go nie zatrzymał ale...
Straż "Wiejska" zrobiłła mu fotkę i... ścigała go przez sad-było w TV "publicznej" kiedyś... Sfotografowali "jelenia", który przekroczył prędkość dozwoloną rowerem i został ten wyczyn uwieczniony na "foto" i miał pecha bo został rozpoznany przez miejscowych strażników "bezprawia". No ale chyba miał poważne alibi, bo wyjechał z bocznej drogi i nie widział znaku ograniczenia prędkości :lol: , ale nie sledziłem tego jak to się skończyło, bo kompromitacja tego systemu fotoradarowego i tak już była :grin:
"Gliny" zamiast ścigać przestępców i świrów takich co na zakrętach idą na czołowe zderzenia, zajmują się takimi bzdetami, żeby gminie podratować budżet, to straż miejscowa dostanie nowy samochód, więc nic dziwnego, że są wypadki.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Ja się wczoraj strażników miejskich pytałem o rowerki elektryczne - powiedziałem od razu że mój rower pojedzie nawet 40 km/h - to mi strażnicy odparli że proszę bardzo - ale najlepiej żebym wtedy bardzo uważał na to co się dzieje na drodze i tylko tam gdzie wolno tyle jechać a napewno żebym nie jeździł po chodnikach tym rowerem. Jak się zapytałem czy wiedzą ile mocy może mieć legalnie silnik to nie wiedzieli.. Powiedziałem wprost że ja mam 500W ale powiedzieli mi że moge mieć i więcej - w zasadzie bez ograniczeń nawet ale ważne jest by nie zasuwać jak szalony tylko przestrzegać przepisów i nie szaleć na drodze. Porównali to do tego że i maluchem można znacznie przekroczyć prędkość i on nie musi mieć 300 koni żeby to zrobić... Równie dobrze można mieć i 500 koni w samochodzie i jeździć przepisowo.. Na koniec dorzucili mi że jak chcę smigać powyżej tego co przewidują przepisy to zdałoby się jeździć w kasku i mieć wyposażenie jak w skuterze - czyli 2 hamulce sprawne i lusterko...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Czyli mamy juz prosty rozrachunek. Lusterka , kask , hamulce jakieś oświetlenie i nie jezdzimy po chodnikach ... .. bez znaczenia na to ile mozna wycisnąc z roweru..
 
 
adamcebo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Nostusek napisał/a:
Na koniec dorzucili mi że jak chcę smigać powyżej tego co przewidują przepisy to zdałoby się jeździć w kasku i mieć wyposażenie jak w skuterze - czyli 2 hamulce sprawne i lusterko...

Tyle, że jak przywalisz w kogoś, bo ten Ciebie nie usłyszy zasuwającego 50km/h i Ci wskoczy na rower, a Ty nie zdążysz wyhamować, to w przypadku sprawy w sądzie, masz raczej przegrane i na pewno nie wystarczy wtedy powołać się na to co powiedział jakiś niedouczony strażnik.

Do tego zestawu dorzućcie jeszcze jakąś "szafę grającą" i konkretny klakson - taki stadionowy :lol:
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

ja mam klakson samochodowy.. :D ale to ryczy.. jak jade po chodniku a jak trąbne to ludzie klękają w szoku... :D jednego dziadka to bym o zawał przyprawił... wjezdzam juz na posesje przed bramą i koles mi blokuje przejazd bo stoi cieniasem w poprzek... wpół na chodniku a w poł na wjezdzie do mojej furtki ... podjechałem jak trąbnąłem pod drzwiami tego malucha to dziadek mało zawału nie dostał.... :D przysnęło mu sie podczas czekania na małżonke .. mine miał konkretna az mu beretka sie osuneła z dynki :D ... klakosn samochodowy w rowerze potrafi nieźle zaskoczyć////
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Trochę offtopic ale... do podstawowego wyposażenia szybkiego roweru oprócz kasku i lusterka dodał bym jeszcze okulary. Nie muszą być jakieś wypasione, byle by chroniły przed wolno latającymi owadami i deszczem.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

bartek napisał/a:
dodał bym jeszcze okulary. Nie muszą być jakieś wypasione, byle by chroniły przed wolno latającymi owadami i deszczem.


dzięki - ja już mam swoje korekcyjne "oczopatrzałki"... U mnie zatem pomysł odpada... Po drugie - musiałyby być dość szczelne na bokach bo zwykłe i tak i tak rozpędzoną muchę albo komara wpuszczą do oka gdzieś bokiem.. Co do deszczu - wolałbym jechać bez okularów w deszczu na rowerku niż w nich - ani ich przetrzeć ani coś zobaczyć bo ciągle zaroszone kroplami wody... Tylko w tym wypadku ci co noszą okulary korekcyjne to akurat nie mają wyjścia - albo jadą i klną na deszcz bo im okulary rosi albo zdejmują i w zależności od wady wzroku - tłuką w cokolwiek na drodze :D
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

Rowniez mam lusterko takie jakie tas przedstawil i wsiadajac na zwykly rower nie moge takim jezdzic bo mi go brakuje, datego podziwiam tych ktorzy jezdza bez lusterek, naprawde!!!!!
Okularki to podstawa, to fakt.
Klakson tez sie przydaje w miescie i to bardzo czest, aktualnie mam powietrzny, glosniejszy niz samochodowe ;) ))))
Miny i zdziwienie kierowcow bezcenne.
Oswietlenie wiadomo, ja jezdze na tylnej lampce nawet jak jest pochmurno, lampka chyba jest 3W wiec jest swietnie widoczna, daje mocniej niz swiatlo stop w samochodzie.
Do umilenia jazdy polecam oczywiscie bikeaudio, moje daje na tyle glosno ze przy ponad 50 wszystko slychac bardzo dobrze.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

Co do audio bym specjalnie nie wybrzydzał ;)
Ja kupiłem sobie coś takiego i nawet nieźle to się sprawuje.
Ma wewnętrzną antenę, ale muszę jednak dolutować kawałek przewodu, bo czasem są zaniki.

http://allegro.pl/radio-r...3522096594.html
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

MixhaL napisał/a:
Rowniez mam lusterko takie jakie tas przedstawil i wsiadajac na zwykly rower nie moge takim jezdzic bo mi go brakuje, datego podziwiam tych ktorzy jezdza bez lusterek, naprawde!!!!!
Okularki to podstawa, to fakt.
Oswietlenie...

Z powodu autentycznej konieczności wynikającej z tego ze elektrykami jeździmy średnio o 50 % szybciej od innych rowerzystów, ja również używam lusterka, wlaczonej nawet w dzień silnej lampy-oczywiście na ogniwie 18650 oraz okularów.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group