ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa pojazdu z ładowaniem słonecznym SOLAR POWER
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

No, tego nie liczę nigdy ;)
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

Jak mówi porzekadło "kto nie smaruje ten nie jedzie".
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

Śliczna spawalnia, przypominaja mi się stare czasy tylko kiedys do trajki silniki z VW sie mocowało.
Odwliłeś juz sporo pracy, taki projekt to z 5 studentów + doktor + profesor + dotacje unijne - a ty sam dajesz radę :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

Projekt jest z"czapy" ;) Głównym czynnikiem wymiarowania była wielkość paneli i siedzenia, reszta wyszła w praniu ;)
Dziś elementy pomalowane, jutro wiercenie i mocowanie do ramy.
Nie mam jeszcze tylnych kół :(
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

Muszę połączyć stelaż aluminiowy ze stalowym i by nie uszkodzić (nie zgnieść) profilu aluminiowego przy skręcaniu wymyśliłem sobie takie wewnętrzne wzmocnienia w profilu. Będą włożone do profilu i dopiero skręcone śrubą. Powinno wytrzymać ;)



 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

Patent stary jak świat ale zadziała - byle tulejka zbyt luźno nie była w profilu - pasowanie zrób sobie na -0,5 mm i będzie grać. Sama tulejka by wystarczyła już a z podkładką to już wogóle będzie miodzio.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

Są spasowane tak, że przechodzą z lekkim oporem. Sama tulejka by wycięła kółko przy dłuższej pracy. Dlatego taka szpulka ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

zeeltom napisał/a:
Sama tulejka by wycięła kółko przy dłuższej pracy.


W plastiku może i tak - zresztą im większa powierzchnia podparcia tym mniejszy nacisk punktowy profila (profilu - nie wiem jak to odmienić) na tulejkę
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Lut, 2014   

Dojechał zwijany przedłużacz od odkurzacza. Planuję go wykorzystać do pokładowej ładowarki, tak na wszelki wypadek. Żeby ze sobą przewodów nie ciągać ;) Ma 6 metrów, to chyba wystarczy ;)

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Zabawy ciąg dalszy. Złożony widelec z mocowaniem ;)



Pierwsze przymiarki:







Niestety, odległość od kierownicy jest za duża. Muszę skombinować jakąś długą kierownicę, albo samemu wygiąć z jakiejś rurki. A może ktoś ma taką długaśną od jakiejś poziomki?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Trochę spawania i cięcia i kierownica zrobiona :D Jeszcze tylko oszlifować i pomalować ;)





 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014   

Podoba mi się ta kierownica, szkoda że ja spawałem takie konstrukcje przed erą interneta, teraz wzorów bez liku tylko SAM-ów nie da rady rejestrować.

Wszystkie kable będzie trzeba przedłużać, ciekawe czy gdzieś można kupić kostki do sterownika, żeby przedłużki zrobić.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lut, 2014   

Ja się nie bawię w jakieś przedłużacze ze złączkami. Tnę, przedłużam lutuję i po problemie ;)
Ale u mnie będzie wszystko wycięte i wszelkie złączki będę robił na złączkach samochodowych. Jest tego pełno, do wyboru, są tanie, a te standardy chińskie są do bani.
Mój wynalazek nie będzie potrzebował rejestrowania, to będzie wózek rowerowy, bo jednak przekroczy 90 cm szerokości.
Niestety, mój spawacz alu nie ma czasu i robota się trochę przeciągnie, a tego nie lubię :(
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Czw 24 Lip, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Zabawy ciąg dalszy ;) Nieco odnowione koło z silnikiem:



Widelec z kierownicą:


 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Pogoda dopisuje.
Widzę że konserwatywnie - jak trajka to napęd na przód. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group