ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik elektryczny BOSCH - zdjęcie ograniczenia
Autor Wiadomość
gonzo 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: wrocław
Wysłany: Pon 10 Mar, 2014   Silnik elektryczny BOSCH - zdjęcie ograniczenia

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,
Pytanie mam odnośnie: Rowerek Bosch z 2013r. 250W, sterownik Intuvia, <- tyle z podstawowych informacji. Chciałem zdjąć ograniczenie prędkości z 25 na jakieś 50km/h. Wchodzę na popularny serwis aukcyjny a tam prawie 1000zł za ustrojstwo zwane dongle 2xs, na zagranicznym portalu ponad 150Euro. Jest to kupa kasy a wielkość tego jest zabijająca - bo mieści się ustrojstwo we wtyczce MAŁY JACK. A podpina się to równolegle do żyłek czujnika na tylnym kole.

Zaintrygowany tematem i przerażony ceną zacząłem kombinować jak zrobić to samemu. Chciałbym mieć możliwość odłączyć to w każdej chwili. Pomysł z wtyczką JACK jest super, ale jak to zrobić.

Podejście miałem takie:
Zmierzyłem napięcie na czujniku przy włączonym napięciu bez jazdy, na czujnik szło 5V, zauważyłem, że czujnik działa tak, że jak magnes jest na jego wysokości to następuje zwarcie obwodu.

Wydawało się banalnie, stwierdziłem że wystarczy liczbę impulsów podzielić przez 2. Np. takim dzielnikiem częstotliwości:
http://forum.elportal.pl/...th_7490_100.gif

Ale teraz już w ogóle wątpię że to podejście jest dobre bo,
Po 1: Ten układ nie jest taki mały by wszedł w JACKA (Chociaż może wersja SMD dała by radę).
Po 2: Byłoby to zbyt proste żeby tyle to kosztowało.
Po 3: Trafiłem na to forum i w paru tematach widziałem, że to wygląda o wiele gorzej.
Po 4: Skoro magnes zwiera obwód to podłączenie czegokolwiek równolegle nie ma sensu dla mnie, rozumiem gdyby to obwód był rozwierany... i tutaj mi się pomysły kończą.

Stąd panowie zwracam się z prośbą do WAS, fachowców o pomoc w tej sprawie...

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

edit: o takie coś mi chodzi http://www.e-bikeshop.co....e-tuning-dongle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group