ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w kupnie ładowarki do Yamahy XPC 26
Autor Wiadomość
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Pykacz, a pamietasz ile Cię to wyniosło? Zakladając żę kupię jakieś tanie ogniwa i ładowarkę a całość złoży mi znajomy elektryk za flaszkę wódki :D ? Tak mniej więcej 100, 200, 500 zł? I czy nie ma problemu z dostępnością takich ogniw i ładowarki ?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Jesli Ci pasuje ten rower jako rower to mysl o inwestycje w aku. W kazdym razie nie jezdzij na nim gdy aku sa w takim stanie. Niech ten znajomy elektryk oceni czy jest Ci w stanie pomoc, bo jesli to elektryk 'wysokonapieciowy' to niekoniecznie moze znac te technologie.
Rower z niesprawnymi aku jest wart polowe...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

piotrek01 napisał/a:
Pykacz, a pamietasz ile Cię to wyniosło? Zakladając żę kupię jakieś tanie ogniwa i ładowarkę a całość złoży mi znajomy elektryk za flaszkę wódki :D ? Tak mniej więcej 100, 200, 500 zł? I czy nie ma problemu z dostępnością takich ogniw i ładowarki ?


To nie jest takie proste jak się wydaje .
Bo jeśli chcesz wejść w inne napięcia to potrzeba innego sterownika by odcinał prąd przy odpowiednim napięciu . Ale mając na uwadze że nie chcesz przewoltowywać z 24-36V ze względu na koszty no i jeśli Ci takie osiągi odpowiadają . I sterownik fabryczny sie nada to znaczy odetnie prąd na poziomie do 3V na celę (idealnie na 3,3 lub troche więcej . To potrzebowałbyś tylko baterii i ładowarki . Ja korzystam z ładowarki modelarskiej z wbudowanym balanserem . Bateria Li-ion by podołała tym prądom rzędu 10-14A to na tych ogniwach co mam musiała by być z 7-8Ah . Realnie mam 3,2Ah ogniwa więc dwa to za mało a 3 to z zapasem bo ponad 9,5Ah . Więc wychodzi przy bateri 7s 21 ogniw x7,5zł za szt +10zł za kabelki w tym do balansowania . I to jest koszt baterii z tym że takiej którą będziesz ładował ładowarką modelarską np iMAX B8+ (która obsłuży Ci Twoją 7s ) . Koszt do 200zł takiej ładowarki w kraju . Jeśli byś chciał ładować np jakimś zasilaczem 24V (bo można ) to trzeba co najmniej balanser do tego wbudować w baterie lub na czas ładowania podpinać do złącza z baterii (robiłem kilka takich baterii i do dzisiaj wszytko działa i ludzie sobie chwalą ). Ale taki balanser to ze 100-kę tez kosztuje jak nic . Do tego zasilacz to lepiej już się zdecydować na iMAX B8+ . Sam musisz zdecydować co chcesz i do czego . I co będzie lepsze dla Ciebie lub dla przyszłego klienta .
 
 
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Okej, już wszystko jasne, dziękuje za pomoc. Skłaniam się bardziej przy opcji sprzedania rowerku bez ładowarki a kupujący jeżeli zna się na temacie niech zrobi to wedle swojego uznania. Zawsze lepiej samemu wiedzieć co tam siedzi i ile posłuży niż kupować kota w worku.
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

mam tez yamahe elektryka. siedzi tam 20 bateri ni-cd. najzwyklejsza ladowatką na 24v naladujesz spokojnie te baterie. jak chcesz to mam zarówno ładowarkę jak i baterie do tego rowerka do odsprzedania bo przeszedłem na li-ion. baterii pewnie z 12 mam takich lepszych wiec spokojnie z dwoch złożysz jedną. jak chcesz to mogę ci te baterie odsprzedać razem z ładowarką za 70zł.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Alternatywą to zakup gotowego taniego modulu 24 V -wkładu np. Tu
http://m.allegro.pl/bater...4199809996.html
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Rafał, pisałem do Ciebie wiadomosc na pw, lecz teraz jak chce wysłać od dwóch dni to zapisuja sie w folderze "do wyslania" a nie wysylaja. Jak możesz to podaj maila bądź odezwij się na mój roweryzamosc@tlen.pl, chce kupić od Ciebie tę ładowarkę.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

piotrek01 napisał/a:
Rafał, pisałem do Ciebie wiadomosc na pw, lecz teraz jak chce wysłać od dwóch dni to zapisuja sie w folderze "do wyslania" a nie wysylaja. Jak możesz to podaj maila bądź odezwij się na mój roweryzamosc@tlen.pl, chce kupić od Ciebie tę ładowarkę.

To nic dziwnego . Wiadomość nie będzie wysłana do czasu aż adresat jej nie przeczyta . W tej chwili skończył się długi wekend to i ludkowie zaczynają wracać do życia codziennego . A wcześniej to się odcinają od medów lub zwyczajnie nie mają do nich dostępu . Spokojnie poczekaj a na pewno się kolega odezwie jak już się otrząśnie po tylu dniach wolnego . :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group