ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chinskie ogniwa "Ultra Fire 5800maH"
Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 12 Cze, 2014   Chinskie ogniwa "Ultra Fire 5800maH"

Zakupiłem jakiś czas temu ogniwa Trust Fire o rzekomej pojemności 5800maH, byłem ciekaw jaką rzeczywistą pojemnością dysponują (być może Chińczycy poczynili milowy krok w produkcji 18650 li-ion). Ogniwa po naładowaniu nawet do 4,25V nie przekroczyły pojemności 1200maH, dla mnie to śmiech na sali. Z ciekawości postanowiłem zpoprosić sprzedawcę o wyjaśnienie i oto co mi odpisał:

JA napisał/a:

Witam,

Kupiłem od Państwa ogniwa "Ultra Fire", które były opisane na aukcji jako posiadające pojemność 5800maH. Szczerze powiedziawszy byłem tym zdziwiony ale postanowiłem zaryzykować i niestety się na tym przejechałem. Oba ogniwa po naładowaniu do 4,2V i sprawdzeniu na profesjonalnym sp rzęcie do pomiaru pojemności wykazały średnią pojemność 1100maH, co nawet nie zbliża się do wyniku podanego na aukcji. Proszę o wyjaśnienie sytuacji gdyż towar nie jest zgodny z opisem z aukcji. Jeśli wszystkie sprzedawane przez Państwa ogniwa "5800maH" nawet nie zbliżają się do takiej pojemności to jest to najzwyczajniej naciąganie ludzi i powinno się tego zaniechać, gdyż przeciętny użytkownik nie jest w stanie sprawdzić pojemności.

Pozdrawiam
Mateusz


Sprzedawca napisał/a:

WITAM

PROSZE ZWROCIC TOWAR , ZWROCE WSZYSTKIE KOSZTA , JA TOWAR ZAKUPILEM LEGALNIE NA TERENIE RP I MAM PRAWO PODAWAC DANE PRODUCENTA !!!!!
REKLAMACJI NA ZAKUPIONY TOWAR NIE MAM , ALE ZAWSZE UWAZAM ZE JEZELI KLIENT NIE ZADOWOLONY MA PRAWO ZWROTU.
DLA MNIE NAJWAZNIEJSZA JEST OPINIA INSTYTUTU MIAR I JAKOSCI A TAKIEJ POSIADAC NIE MUSZE A NIE JAKIEGOS NIE ZNANEGO MI MIERNIKA.
PROSZE PODAC NUMER KONTA BANKOWEGO DO ZWROTU PIENIEDZY

POZDRAWIAM


Tak więc przestrzegam przed zakupem ogniw z pojemnością wyssaną z palca, produkcji "Trust Fire" i podobnych chińskich marek.

Znalazłem w szpargałach jeszcze ciekawszy przypadek:



Na górze ogniwo dopiero kupione, poniżej wyjęte z latarki 5W za 30zł.

Proszę zwrócić uwagę na nazwy i loga ogniw niby tego samego producenta :)
Ostatnio zmieniony przez buckowina Czw 12 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Cze, 2014   

Oczywiscie nie jest od dawna tajemnicą, że to nie są ogniwa dla nas oczekujacych solidnych ogniw dużej mocy. Ich 'oszustwo' celowo pisze w cudzyslowie, polega na tym że to nie są ogniwa do obciążania ich prądem rzędu 1A i powyżej. Gdybyś zrobił próbę sprawdzania pojemności przy pradzie100 mA wynik był by prawdopodobnie sporo wyższy, co nie zmienia opinii że się nie nadają do większości zastosowań których się od nich oczekuje.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Pią 13 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 12 Cze, 2014   

Test robiłem przy prądzie 1,5A; jak starczy mi cierpliwości to może zrobię również test mniejszym prądem, ale jakoś nie chce mi się wierzyć abym uzyskał wynik w okolicach 5000maH
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

To są podróbki prawdziwych UltraFire, ale nie zmienia faktu, że nawet tamte mają zakłamaną pojemność choć już nie tak drastycznie. Mój brat jeździ z lampką SolatStorm X2, a więc są tam 2 diody Cree XM-L2 oraz battery pack zrobiony z 4x 18650 UltraFire. Po 1,5h świecienia z maksymalną mocą nie spadła jeszcze 1 z 3 kresek baterii na mierniku. Na innym zestawie również z 4x18650 UltraFire, ale od innego sprzedawcy po 50min ogniwa padały. Przypuszczam, że te prawdziwe mają pojemność ok. 2900mAh.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

tumich napisał/a:
Przypuszczam, że te prawdziwe mają pojemność ok. 2900mAh.


W takim razie to jedne z pojemniejszych ogniw 18650 na rynku? :O
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

6 arohenrów= ok 1 amperogodzina wiec sprzedawca raczej nie kłamał, po prostu pomyliłeś jednostki :)
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

buckowina napisał/a:
tumich napisał/a:
Przypuszczam, że te prawdziwe mają pojemność ok. 2900mAh.


W takim razie to jedne z pojemniejszych ogniw 18650 na rynku? :O


Jednak po zmierzeniu profesjonalnym sprzętem wyszło ok. 2380mAh.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Co to znaczy profesjonalnyym sprzetem ?
Jaki prad rozladowania ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Eee tam, 5800...
Te całe renomowane LG, Panasoniki, Samsungi... marne 3500mAh... to wszystko, co potrafią?
To jest dopiero super-pojemność 9900mAh w super-cenie 0,73$ :mrgreen: :
http://www.aliexpress.com...archweb201560_3
 
 
SylwekK 
młodzik
sylwekk


Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 58
Skąd: Lipsko
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Najgorsze jest to, że kupa ludzi się na to nabiera. Jednym słowem gdyby nie było popytu nie było by tego gó..a na rynku...
 
 
Joachim de Vett 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Oolitaaoka
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

...
Ostatnio zmieniony przez Joachim de Vett Śro 07 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

i byście nie uwierzyli ile widziałem akumulatorów do ebajka zrobionych na tych ogniwach lub za wczasu udaremniłem taki zamiar :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Ja pierdziu... faktycznie, 18650 12Ah :shock: :mrgreen:
http://www.aliexpress.com...archweb201560_3

I pewnie w tej chwili drukarki na nowych etykietach drukują jeszcze większe liczby :grin:
Wyścig trwa!
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Nie znasz odznaczeń.
"12000 Mah"
To są mega-ampero-godziny.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

he he sa jaja, my pakujemy do utylizacji, to tam jedzie, nowa koszulka na ogniwo i już super eleganckie ogniwo o niebotycznej pojemności wraca :D
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group