ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co sądzicie o tej ładowarce modelarskiej?
Autor Wiadomość
kubaEV 
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Śro 30 Lip, 2014   Co sądzicie o tej ładowarce modelarskiej?

Witam. Chcę kupić ładowarkę modelarską i pomyślałem o takiej http://www.hobbyking.com/...Warehouse_.html

Czy ktoś z Was miał już z nią styczność? Co o niej sądzicie? Służyć by ona miała głównie do ładowania aku w rowerze 15s10-12P oraz pojedynczych aku 18650. Cena też nie jest jakaś z kosmosu.
Proszę o opinie.

Pozdrawiam
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Lip, 2014   

Jezeli chcialbys uzyc jednego zasilacza to musialbys rozpinac pakiet na mniejsze po 6s. Innej opcji zasilania chyba nie ma.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Lip, 2014   

Posiadam od roku tą ładowarke. Zapłaciłem za uzywaną 350zł z wysyłką. sprzężona jest z zasilaczem od xboxa i ładuje nią prawie wszystko co sie da. Jedynie co to ten mały wentylatorek robił duzo hałasu więc wyciąłem wiekszy otwor i dokręciłem do obudowy wentylator 80x80 mm i pieknie śmiga.
 
 
kubaEV 
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Czw 31 Lip, 2014   

Szalony A jak ze wskazaniami? Jak się mają np. Wolty z ładowarki do miernika? Jest w miarę dokładnie?
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Lip, 2014   

Przykład : ładuje pojedynczy lit lub caly pakiet. Roznica przy wskazaniu ladowarki a miernika Mastech za 400zl - 0,03V nadwyzki dla ladowarki czyli ok

Rozładowywanie - na akumulatorze faktycznie wg miernika jest powiedzmy 3,60V a ładowarka pokazuje 3,50V tak wiec roznica jest spora .
Aby dokladnie rozładowac np ogniwo li ion i poznac dokladna pojemnosc wpierw rozładuje je w trybie li ion do 3,10 i nastepnie w trybie li fe zeby wg ładowarki zeszło do 2,80 a naprawde jest 3V na ogniwie. Im wiekszy prad rozładowania tym bardziej ładowarka sie myli.
Miałem to samo z kazda inna ładowarka a mialem ich kilka Imax twin , b6, b8 turnigy eco six i inne tego typu badziewia... Ta mi tylko potrzebna aby ładowac 4 pakiety na raz gdyz miesiecznie mam do przetestowania ok 600 ogniw li ion z tad moj wybor tej ladowarki,,, w sumie to jak by nie patrzec 4 ladowarki imax b8 w jednym opakowaniu
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sie, 2014   

Podstawowe pytanie : czy majac 12 S , mozesz bez rozpinania wlaczyc do niej jako 2 x 6S ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 01 Sie, 2014   

Dałoby się tyle że między 6 i 7 ogniwem musiałbyś dać S-kę do rozłączania pakietów - to są dwie osobne łądowarki w jednej obudowie zazwyczaj ale ze wspólnym zasilaniem najprawdopodobniej...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sie, 2014   

No wlaśnie jesli jest współny zasilacz ale 4 moduły ladowania to pakiet 12S z wyprowadzonym 'środkiem'
między 6-7 powoduje zwieranie 1-go z drugim modułem + i -.
Dlatego pytam czy to jest mozliwe....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 01 Sie, 2014   

Moja rada taka - zaryzykować i sprawdzić... Ale ja się obawiam że skończy się kupą dymu...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 01 Sie, 2014   

Co tu zgadywać, wszystkie ładowarki dual/quad maja wspólne masy i podłączenie ich w zły sposób wszystkie uszkodzi. No ale rozpinając aku i ładując je całkiem osobno taka ładowarka będzie działać.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Jariko 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 20 Sie, 2014   

jeżeli masy są wspólne a tak zapewne jest to jedyne wyjście to zrobić gniazdo ładowania, które będzie też kluczem spinającym baterię w całość do jazdy. Ja tak zrobiłem w 2 rowerkach. I używam do ładowania modelarskiej ładowarki 6s. Do jazdy klucz spina ogniwa szeregowo do 12s a do ładowania są one rozpinane i wtyczką ładowania spinane równolegle. Robię to na złączach DB 25 a dla zwieszenia prądu łączę po kilka pinów równolegle. W kolejnym projekcie zamiast DB 25 będzie gniazdo Centronics wiecej pinów i wiekszy prąd na pin. Ta twoja ładowarka ma tą przewagę nad moim rozwiązaniem że łatwiej będziesz mógł kontrolować ogniwa w trakcie ładowania i przy spinaniu do ładowania u mnie płyną prądy wyrównawcze po miedzy połowami baterii, ale nie są chyba duże bo już to kilka lat stosuję i jest OK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group