ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy o elektrykach :)
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Jak zdemontujesz pedały w rowerze, to już nie będziesz mógł jeździć? Nawet odpychając się nogami? Bzdurny przepis. Tylko człowiek nie jeżdżący rowerem mógł coś takiego wymyślić. Ogólnie rower ma być napędzany siłą mięśni. Nie ma obowiązku mieć pedałów. A co z wózkami inwalidzkimi napędzanymi korbami w rękach? Dlatego myślę, że prawo co innego, a rzeczywistość, to coś innego :D
 
 
radwan 
młodzik


Wiek: 43
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Ok ,ale "uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny" ,a ,więc już na początku jest niezgodność o mocy silnika nie wspominając :razz:
Mam nadzieję ,że trafię na równie porządnego policjanta przy rejestracji :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

"uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny"
Zakładamy pedały gdzieś pod ręką i pod spodem umieszczamy wyłącznik kontrolera :D
Naciskamy na pedał i uruchamiamy napęd elektryczny :D
Idiotyczne przepisy powinny być wywalane jak najszybciej do kosza.
 
 
radwan 
młodzik


Wiek: 43
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

zeeltom napisał/a:
"uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny"
Zakładamy pedały gdzieś pod ręką i pod spodem umieszczamy wyłącznik kontrolera :D
Naciskamy na pedał i uruchamiamy napęd elektryczny :D
Idiotyczne przepisy powinny być wywalane jak najszybciej do kosza.


Chciałbym widzieć minę ustawodawców widzących sposób interpretacji przepisów przez użytkowników :lol:
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

"Nacisk na pedały" w dorozumieniu może oznaczać że aby jechać trzeba naciskać na pedały - nie powiedziano jakie one mają być. Zapewne ustawodawcy chodziło o czujnik PAS albo wszelkie jego odmiany. A gdyby tak na ramie roweru zamontować podobne pedały jak w samochodzie ? To też byłby napęd uruchamiany naciskiem na pedał... Czyli Zeeltom w swoim Słoneczniku może mieć napęd na pedał gazu a nie na manetkę - najlepiej gdyby miał dwa - jeden do jazdy w przód a drugi do jazdy w tył... Nacisk jest ? Jest... Pedały są ? Są... więc wymóg spełniony...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Można i tak, ale mam wygodę o tyle, że mogę sobie nogi swobodnie spuścić z fotela i, jak w piosence, "giczołami sobie kiwam" w czasie jazdy ;)
Aczkolwiek można pomyśleć o zrównolegleniu takich manetek i korzystać albo z jednej, albo z drugiej, lub zrobić przełącznik manetek, co by się nie mylić ;)
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Ja ostatnio miałem nieciekawy wypadek na elektryku. Policja oglądała rower. Dialog policjanta i kolegi który odbierał rower (ja nie mogłem bo mnie karetka zabrała, a wypadek był 15 km od domu) wyglądał mniej więcej tak:
P: Proszę pokazać rower.
K: Proszę.
P: A co to za kable?
K: To rower elektryczny.
P: Aha.

Koniec rozmowy. Dodam że w tej chwili mam akumulatory zamocowane w ramie taśmą bo w torbie mi latały za bardzo jak w terenie jeździłem, tek że wszystko było widoczne.
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Niestety ani przepisy nie są precyzyjne (pedał w ręku? Albo jak w samochodzie na sprężynce?), ani życiowe (większość rowerów ma normalny napęd) , rzadko kiedy mają zastosowanie (jest mało elektrycznych rowerów), więc trudno się dziwić, że nikt ich nie przestrzega...
_________________
No i jest :)
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Nostusek, niezła akcja :mrgreen: . Podoba mi się, że nie wszyscy siedzą cicho podczas, gdy władza szaleje.

tas napisał/a:
Nostusek napisał/a:

I co teraz ? Policji wolno jeździć niesprawnym autem a zwykłemu "kowalskiemu" już nie ?? Dlatego mnie też przeszkadza że Policji wolno a nam nie...


A kiedy policjanci Ci powiedzą, że nie mogą śpieszyć do ciebie na wezwanie, bo nie mają sprawnej żarówki lewej tylnej postojówki, a Ty dostaniesz ze 2 razy po łbie z łopaty od rabusia to Ci się priorytety pozmieniają i odechce się walczyć z urojoną niesprawiedliwością uciśnionego obywatela :cool:

Gorzej, jeśli to policjanci pałują. A zdarza się, zdarza. Poza tym policjantów jest tylu, co mrówek w mrowisku; czają się za każdym krzakiem, a w mieście za każdym rogiem. Wystarczy, że rozstawią mniej patroli z radarami i już będzie miał kto ruszać na akcję.

Jeśli jest prawo, to powinno dotyczyć każdego. Ew. można zrobić specjalny przepis dla służb, które i tak mają za dużo przywilejów. A najgorszym jest, że mogą nosić broń. Ostatnio była sprawa, jak "awanturnik" postrzelił policjanta z jego własnej broni! Nie jeden też raz policjant postrzelił innego policjanta. Sami dla siebie są zagrożeniem.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Polska jako społeczeństwo nie dorosło do 100% wolności. Jak się da jej za dużo, to się ludziom w głowach przewraca ;) No ale w sumie zrezygnujmy z policji, jakim prawem stoją ponad nami :roll:

Poza tym zawsze mnie irytuje, jak na przykład ktoś się naczyta tych głupich TVNów, onetów czy innych popularnych witryn robiących pranie dyńki narodowi i potem z perspektywy wyjątku szumnie rozgłaszanego w "mediach" układa sobie wizje normalności. To nie wyjątki czynią zasady.

Pamiętaj, to, że coś jest głośne i szumne w mediach - nigdy nie oznacza, że stanowi ogólną i reprezentacyjną prawdę. masz to przeczytać, masz poczuć zagrożenie, emocje negatywne (są bardziej pamiętliwe), masz wejść i podbić statystykę, jesteś towarem, produktem, nie odbiorcą czy czytelnikiem :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

tas, proszę cię, nie pouczaj mnie. Wiem, jak działają media.
Taka prawda, że policjanta zabrała karetka. I nie jest to odosobniony przypadek, że sobie zrobił jeden z drugim krzywdę bronią palną. A już najbardziej wkurza mnie, gdy zatrzymują mnie do kontroli - przemądrzałe to strasznie, udaje boga. A ledwo maturę zdało. No paranoja jakaś. Jeszcze chwila i przy kontroli będą zakuwać w kajdanki i kneblować usta, aby nie można było się z nimi nie zgodzić.
Kiedyś miałem małe zdarzenie na drodze, zjechałem w miejsce nikomu nie przeszkadzające i zaraz zjawił się policjant - wyczuł kasę. Załatwiłem sprawę ze sprawcą w dwie minuty i już mam odjeżdżać, a policjant jeszcze biegnie z "mikrofonem"... I do tego udaje, że on jest najważniejszy. Niestety, policja zapomina, kto ją opłaca.

A wolność to możesz mieć w buszu; w mieście zawsze musisz się komuś podporządkować.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Marcin, nie pouczam, tylko staram się uzasadnić, dlaczego mam takie zdanie, a nie inne.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

tas, nie pierwszy raz się nie zgadzamy. Dałeś ludziom fajny komputerek, ale poglądy masz koszmarne :mrgreen: . Wolę zapamiętać Cię, jako tego od Pikacza :smile: . Już nic nie mówię :wink: . Idę zmienić oponę...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Ależ ty mnie prowokujesz, a ja taki spokojny człowiek jestem :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Kogo byś nie zapytał, to każdy powie, że spokojniejszego ode mnie nie zna :mrgreen: .
Ogólnie Marciny to rozsądni ludzie :cool: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group