ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Turbo :)
Autor Wiadomość
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Śro 29 Paź, 2014   Turbo :)

Witam to znowu ja :) tak sobie myślę mam teraz akumulator li ion składający się z siedmiu segmentów po dziesięć ogniw w segmencie sterownik do tego na 24v silnik szczotkowy 24v500 wat i tak sobie myślę jak bym dodał jeden pakiet czyli miał bym osiem pakietów po 10 ogniw w pakiecie to czy zestaw sterownik i silnik by to wytrzymały silnik to raczej tak a w sterowniku siedzą kondensatory na 50 V ?
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 29 Paź, 2014   

Silniki szczotkowe spokojnie przewoltowywane są z 24V na 36V, sterownik jak sam mówisz kondensatory ma na 50V a to są przeważnie najbardziej narażone elementy na podnoszenie napięcia. Masz 7s czyli 25,2V nominalnie, dając 8s będziesz miał dopiero 28,8V nominalnie i nie więcej niż 33,6V w szczycie. Tak więc o ile będziesz racjonalnie używał rowerek i z początku zwracał uwagę na temperatury to imo i 10s mu nie powinno zaszkodzić :wink: a 8s to spokojnie bez obaw kładź :smile:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

Dokładnie też jeżdżę na 8s li po czyli 33,6V na sterowniku i silniku pod 24v - 0 problemów a że cały czas pedałuję nawet się za bardzo nie grzeje.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

Tak dalej sobie myślę jak zrobię baterię na osiem modułów i jak by ją przepinać do ładowania to znaczy tak żeby powstały dwa razy po cztery, bo niestety mam ładowarkę tylko na 6 modułów. a tak bym spinał dwa po cztery równolegle.
Czyli po spięciu powstały by cztery moduły po 20 szt w module
Oczywiście kabelki do balansowania bym podłączył do obydwu tylko boję się różnic przy łączeniu równolegle akumulatora, czy by duże prądy nie płynęły co wy na to ?
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group