ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Android komputer pokladowy Ebike
Autor Wiadomość
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

No wlasnie. Dla chcacego nic trudnego.
Zawsze mozna sobie wydrukowac fajny zamykany trzymak na drukarce 3D :mrgreen:
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Prędzej na smartwatcha z androidem by się to zdało, że względu na to, że Ci nigdy nie spadnie z ręki i całkiem praktyczna sprawa. Dopiero wchodzą na rynek, ale myślę, że to kwestia czasu.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

tomek701 napisał/a:
) tylko bezpieczna samoróbka pudełko w nim zamknięty telefon wszystko przytwierdzane porządnie na tytki :)

Pochwal się, fotki jakieś wrzuć :)

sietaz napisał/a:
Jak ktoś zrobił skrzynkę z laminatu to nie będzie dla niego problemem wykreować trwałej obudowy na kierownicę.

Dokładnie to samo pomyślałem :) To co - temat z patentami uchwytów na kierownicę?
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Yin napisał/a:
tomek701 napisał/a:
) tylko bezpieczna samoróbka pudełko w nim zamknięty telefon wszystko przytwierdzane porządnie na tytki :)

Pochwal się, fotki jakieś wrzuć :)

sietaz napisał/a:
Jak ktoś zrobił skrzynkę z laminatu to nie będzie dla niego problemem wykreować trwałej obudowy na kierownicę.

Dokładnie to samo pomyślałem :) To co - temat z patentami uchwytów na kierownicę?

Nie mogę bo aktualnie rower kurzy się w piwnicy a uchwyt leży w garażu gdzieś to takie plastykowe przeźroczyste pudełko z dziurkami wypalonymi drucikiem wyłożone w środku kawałkami kalamity:) Ale laminowane było by jeszcze lepsze laminat i szybka z poliwęglanu.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Ja to sie zabieram za tysiące pięćset rzeczy naraz, a smartfon na kierownicy to odległa przyszłość bo nie mam jeszcze sabvotona. Teraz robię uniwersalny regen po naciśnięciu klamki (z wodoszczelnego microswitcha)
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
s_ice 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 89
Skąd: Gorlice
Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Może by tak sterownik EB-318 programować przez bluetooth :-) Tylko trzeba by wiedzieć co wysłać. W telefonie przechowywać kilka różnych wariantów i w razie potrzeby wgrywać :-) wiem, że to nie sabvoton co ma sporo większe możliwości. No ale fajne by takie coś było. Żeby jeszcze sterownik dane wysyłał to by już luksus był hehe.

Tu tworzę sobie prototyp komputerka.

W pełnym słońcu trochę kicha, ale nie powiem bo coś widać ;-) (można zmieniać kolorystykę ,ale czarny lepiej widać nawet w słońcu. Znaczy czarne tło białe napisy). Może kiedyś zmienię tel na inny, podobno wyświetlacze AMOLED są lepiej widoczne (nie wiem nie testowałem).
Puki co mam wolną XPERIE więc sobie testuję.

DSCN2048.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 327 raz(y) 2,51 MB

 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Zawsze możesz napisać program dla sterownika i będzie pluć po TTLu wszystkim, co byś potrzebował :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
s_ice 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 89
Skąd: Gorlice
Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

A no w sumie można hehe :-) Tylko takie programowanie to już nie dla mnie. Dość dawno z tego "wypadłem". Ale może kiedyś do tego wrócę hehe :-)
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

s_ice napisał/a:

Tu tworzę sobie prototyp komputerka.
Obrazek
W pełnym słońcu trochę kicha, ale nie powiem bo coś widać ;-) (można zmieniać kolorystykę ,ale czarny lepiej widać nawet w słońcu. Znaczy czarne tło białe napisy). Może kiedyś zmienię tel na inny, podobno wyświetlacze AMOLED są lepiej widoczne (nie wiem nie testowałem).
Puki co mam wolną XPERIE więc sobie testuję.


A jednak ktos cos dziala :grin:
Zaczyna sie fajnie :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

No w sumie to potrzeba tylko, żeby sterownik nadawał samą wartość prądu, napięcia i ewentualnie sygnał z jednego z czujników halla. A do tego wystarczy jakaś mała atmega, rezystor i moduł BT :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
piotr41
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Kończę pisać soft dla Andka, komunikacja z układami wykonawczymi po WiFi, przez tani moduł EESP8266, wczoraj udało się uruchomić, silnik, sterować tempomatem, odczytać prędkość. Zmidyfikowany PAS, teraz działa po detekcji kręcenia pedalami przez definiowany czas na smartphonie. wyłączenie odbywa się po wciśnięci hamulca, dla bezpieczeństwa dodałem czujnik przechyłu, jeśli rower przewróci się lub pochyli więcej niz 30" silnik wyłączassię. Inne funkcje powstają w miarę rozwoju projektu. rower mam od 4 dni to jeszcze dużo nie sprawdziłem. Pierwsze co musiałem usunąć to PAS, bo to jakiś chory pomysł z takim systemem.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Chłopaki w jakim programie/środowisku piszecie dla androida? ( Sam obecnie pracuje nad sterowaniem urządzenia elektronicznego przez smarta [dyplomówka na uczelni] ) wykorzystuję B4A i komunikację po bluetooth. Całość gada z atmegą. Mam w planach też zbudować coś do roweru ale niestety trochę są inne prirytety, narazie gorąco kibicuje bo projekt maksymalnie zbliżony do mojej koncepcji.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Ja się przez święta zabrałem za naukę programowania na androida. Pierwsza wtopa, że tam nie ma c++ (bo znam podstawy tylko tego języka) tylko jakaś java beznadziejna.
No to mus zainstalowałem takie coś jak eclipse + android sdk i w sumie się okazało, że ta cała Java to nie jest aż tak skomplikowana. Najgorzej jest zrozumieć, że to nie tak jak na komputerze da się napisac program w 1 pliku, tylko program na androida to jest 30 plików i każdy przechowuje informacje o czym innym (pozycje i ułożenie elementów, funkcje, zmienne, teksty itp).
No ale 1 dzień oglądania przykładów i mój pierwszy program działa (ekspresowa forma "nauki", polecam) i komunikacja ze sterownikiem jest ale póki co bardzo uproszczona. Ogólnie to strasznie mi się podoba, że Sabvoton pluje całą ramkę z danymi. Chcę to jakoś spożytkować. Program, co prawda, niszowy wyjdzie, ale naprawdę z potężnymi możliwościami.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
s_ice 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 89
Skąd: Gorlice
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Ja nie znam javy, a chciałem napisać program do mojego komputerka. Znalazłem coś takiego jak AppInventor2. Program powstaje w kilka minut bo to "układanie puzli". Napewno taka metoda trochę ogranicza programowanie tego co się chce, ale ja nie potrzebowałem wnikać ,aż tak w program. Taki program powstaje bardzo szybko :-)
Jak ktoś nie potrzebuje uczyć się kolejnego języka, albo chce na szybko coś napisać to polecam tą metodę tworzenia aplikacji.

Załączam linka do filmiku z moją aplikacją. Dane tam wyświetlane są nierzeczywiste, ale wszystkie wysyłane z atmegi przez BT. Jedyna realna informacja to temperatura którą odczytuje z termistora wystawionego za okno :-) . Aby nie obciążać procka do obliczeń temperatury wykorzystałem telefon bo implementacja biblioteki math.h dla obliczeń na float'ach zabiera zbyt dużo pamięci.

Link do filmu
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Znam AppInventora, można programować bez żadnych umiejętności, ale ma jedną jedyną wadę. Nie obsługuje odbierania i nadawania przez BT danych typu HEX :( A takie dane wysyła mi sterownik.

Ale fakt, puzle są fajne :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group