ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Android komputer pokladowy Ebike
Autor Wiadomość
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   Android komputer pokladowy Ebike

Witam,
Panowie co myslicie zeby zrobic aplikacje na smartfona I sterownik do roweru :lol:
Laczyla by sie ona ze sterownikiem ktory by byl podlaczony do roweru za pomoca wifi.
Zly pomysl? :oops:
Jeszcze jak by zapisywala wszystkie dane z wycieczki i nawet trase jak endomodo :roll:

http://www.tuvie.com/apol...aily-urban-use/
Ostatnio zmieniony przez Saku Nie 07 Gru, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Bajer, nic więcej, moim zdaniem szkoda czasu na głupoty. Lepiej przeznaczyć czas i środki na coś przydatnego. Np sterownik konfigurowalny po BT tak jak sabvotony mają albo tani fajny komputerek rowerowy. :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Dlaczego glupota? Bys mial wszystko to samo co na komputerku tyle ze na telefonie. A co do sterownika to mozna prosciej sam masz takie na sklepie co mozna przez kompa ustawiac wiec tez apka na andka by sprawe zalatwila podlaczajac po kablu :roll:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

O ile odpalenie na telefonie apki od zmiany konfiguracji sterownika mógłbym uznać za przydatny ficzer, np na zasadzie presetów na trasy, szablonów na poszczególne ustawienia, to raportowanie mi z jaką prędkością jadę albo jakie jest zużycie energii na telefon schowany w kieszeni to już jest bezsens kompletny. Po co wiedzieć takie rzeczy po jeździe? Żeby zaspokoić ciekawość? ;) Tygodnie pracy, testów, kosztów w takim celu? No ok, można mieć telefon na kierownicy i się lampić na niego... ale kto wozi telefon warty kilkaset zł na kierownicy? Ja się spotkałem przez 3 lata tylko z 1 osobą, która tak robi. Dlatego uważam to za bajer. Ciekawy, czymś się tam może wyróżniający, ale kompletnie niepraktyczny :) Jest 100 innych rzeczy bardziej praktycznych, potrzebnych i nie wykorzystanych przez nikogo.
Swojego czasu były takie żarówki LED na BT (choć pewnie dalej są). Zamiast wstać i wyłączyć światło można było wejść w aplikacje telefonu, odpalić apkę, włączyć BT i nawiązać połączenie z żarówką w lampie, wpisać PIN, wejść w konfigurację żarówki, kliknąć Ustawienia jasności, przesunąć pasek na 0, wyjść z ustawień, zapisać, wysłać, wylogować się. Tadaa. Nie trzeba było wstawać, bo już po 25 sek możemy wyłączyć żarówkę na odległość :D
Ileż to małych żółtych inżynierów pracowało nad tym wynalazkiem, tylko po to, żeby kupujący mógł wydać 200zł po to, aby raz włączyć apkę i przekonać się, że lepiej jest jednak wstać i wyłączyć światło na włączniku :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

Mimo iz pozornie aplikacje Androidowe łączące sie po BT z urządzeniami roweru są oczekiwane, to w praktyce z powodu naturalnych ulomnosci smartfona/tabletu PODCZAS jazdy na rowerze, pozostaja tylko gadzetami. Bo jednak : silne słońce, deszcz, jazda po zmroku, duża czulosc ekranu itp sprawia ze sprawdzaja sie urządzenia specjalizowane i prroste sygnalizacje dźwiękowe lub optyczne.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
Mimo iz pozornie aplikacje Androidowe łączące sie po BT z urządzeniami roweru są oczekiwane, to w praktyce z powodu naturalnych ulomnosci smartfona/tabletu PODCZAS jazdy na rowerze, pozostaja tylko gadzetami. Bo jednak : silne słońce, deszcz, jazda po zmroku, duża czulosc ekranu itp sprawia ze sprawdzaja sie urządzenia specjalizowane i prroste sygnalizacje dźwiękowe lub optyczne.

Niestety, nie mogę się z tym zgodzić. Są już setki aplikacji rowerowych na smartfona i nie można ich uważać za bezsensowne. Np. tu : http://www.androidauthori...cycling-107605/
Tworzenie takich aplikacji dla rowerów elektrycznych jest jak najbardziej wskazane.
To, że ja sam akurat smartfona nie używam i nie jest mi potrzebny, nie zatrzyma ich rozwoju. A to, że smarfon można w każdej chwili schować do kieszeni to akurat zaleta, a nie wada. Poza tym (to do Tasa) ciągłe wgapianie się w czasie jazdy w urządzenia kontrolne
uważam za bezsensowne (rower to nie samolot). W dodatku sygnałem dźwiękowym, czy optycznym też można ze smartfona sterować.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

Kilkadziesiąt odmian licznikow rowerowych lub map i rejestratorow tras na Androida, nie sprawia ze muszę go używać umieszczajac go na kierownicy. Jeśli już, to interesujace mnie zastosowanie to rejestrator wielokanalowy balansera lub innych parametrów roweru elektrycznego ale to wymaga hardware i software po stronie roweru.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

Ja jeżdżę z telefonem na kierownicy uchwyt zrobiłem sam z plastikowego przezroczystego pudełka po prostu jest zamknięty w takim pudełku na kierownicy. Świetnie się sprawdza na aplikacji Navime jak by pokazywał jeszcze natężenie napięcie akumulatorów to był by bayer.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

tomek701, też jeździłem z telem na kierownicy, dopóki z uchwytu nie wypadł ;)
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

A mnie kiedyś odpadł cały uchwyt z przyczepionym do niego telefonem :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

tas napisał/a:
A mnie kiedyś odpadł cały uchwyt z przyczepionym do niego telefonem :D

To mi tak swego czasu się nawi po asfalcie przeleciała :grin: od tych dwóch przygód powiedziałem żadnych uchwytów, telefonów, drogiej elektroniki na kierownicy ;)
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

No uchwyt moze byc zlym pomyslem to fakt ale sa torby na rame na telefon albo casy i tp... tylko trzeba wyszukac sprawdzone i dobre produkty a nie gow..o z chin. (kupilem klamre uchwyt na telefon do samochodu to tylko go przykleilem do szyby i odciagnalem zeby sie przyssal i pstryk.Koniec) :evil:

wg mnie to bedzie sie rozwijalo skoro mamy nawet pilota w telefonie, zegarku karte sim, i kuchnie czy pralke nastawiamy z telefonu przez wifi co ma piec czy prac to czego nie mozna miec informacji z pracy silnika i poboru pradu, komputera pokladowego na telefonie w e-biku :???:
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
.. Jeśli już, to interesujace mnie zastosowanie to rejestrator wielokanalowy balansera lub innych parametrów roweru elektrycznego ale to wymaga hardware i software po stronie roweru.


Dość ciekawe rozwiązanie tego "problemu" z komunikacją bluetooth,BMSem itp.jest opisane http://37.143.15.134/ussr...3&topic=21261.0

Ale trzeba raczej znać j.rosyjski no i dane wyświetlane pod WM2003 .BMS oparty na bq77pl900 i Atmedze.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Smartfony pojawiły si na rynku na tyle dawno temu, że wiele osób ma telefony dotykowe które zalegają jako zapasowe i ich nie żal zniszczyć. Jak ktoś zrobił skrzynkę z laminatu to nie będzie dla niego problemem wykreować trwałej obudowy na kierownicę. Dokleić cienkie szkiełko uszczelnić i mamy pro komputerek. Szkoda, że póki co tylko sabvoton wypluwa przez złącze dane które nas interesują. Dodatkowo można mieć mapy. Co większe smartfony obsłużą i to i to
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Patriko napisał/a:
tomek701, też jeździłem z telem na kierownicy, dopóki z uchwytu nie wypadł ;)


właśnie dlatego nie jeżdżę z uchwytem :) tylko bezpieczna samoróbka pudełko w nim zamknięty telefon wszystko przytwierdzane porządnie na tytki :)
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group