ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Cenzura na forum
Autor Wiadomość
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   Cenzura na forum

To że jakiś temat się usunie to nie znaczy że nie istnieje. Coś co ma silnik 3 kW nie jest rowerem i poruszanie się tym jako rower po ulicy jest niezgodne z przepisami. Sprzedawanie silników kilka kW jako "rowerowe" jest wprowadzaniem w błąd i ja nikomu nie życzę, ale gdy jakiś nastolatek takim "rowerem" dokona żywota, to winny będzie się musiał znaleźć.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Tak jest! Mówimy stanowcze NIE nastolatkom na motorowerach!
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Uderz w stół ... :wink:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

nikt ci nie każe budować samemu roweru elektrycznego, idź do sklepu tam są gotowe i legalne, dlaczego się uwziąłeś na niewinnych eksperymentatorów garażowych?
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Ostatnio z zaciekawieniem czytam wojowników prawa i porządku :)
A jako, że interesuję się nie tak odległą historią, przygotowałem kilka materiałów będących na czasie.





 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Winnym będzie on sam ponieważ zbudował ten "rower" a nikt mu nie kazał. Na skuterach też jeżdżą, zdjęte blokady, przeróbki na 80ccm, kuzynek lata na takim czymś ponad 100km/h. Trzeba mieć trochę oleju w głowie, przestrzegać przepisów. Czy to coś trudnego? A jeśli ktoś chce to idzie i rejestruje taki pojazd, może to nie łatwe ale proszę bardzo. Mówię to ja NASTOLATEK. Który myśli i wie co można a co nie. Zginąć można na pasach albo nawet w domu.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Jak ktoś ma dokonać żywota to dokona i tak. Ale tak mocnymi przeróbkami nie zajmują się amatorzy. Wszyscy wiemy z czym mamy do czynienia (lub też jeszcze nie ma) i nie można tego uogólniać.
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

prędkość prędkością! ale jak to ma się do zagrożenia w deszczowy dzień i nie tylko porażeniem prądem mocno przekraczającym napięcie SELV? :evil:
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

3kw jest silnikiem rowerowym, ale nie do poruruszania po drogach publicznych

Co do nastolatków - prosty przykład. Mistrz świata we flatlandzie motycklowym (jazda ścigaczem po płaskim na jednym kole itd) miał 15 albo 16 lat i nie miał prawa jazdy bo nie miał nawet obowiązku go posiadać

Porażenie prądem w deszczowy dzień - błagam. Jeżdżę nawet w maksymalnych ulewach i nie czuję zagrożenia - w skrzynce zawsze sucho. Jeżeli ktoś zrobi skrzynie porządnie i zaizoluje kable to może jeździć nawet podczas tsunami
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

andrzejIskierka napisał/a:
ale jak to ma się do zagrożenia w deszczowy dzień i nie tylko porażeniem prądem mocno przekraczającym napięcie SELV? :evil:


– Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!


:)


Dojeżdżam do pracy elektrykiem 5-6 dni w tygodniu. Bywa że leje jak z cebra. I nigdy mnie nawet nie posmyrało. Ale idźmy dalej - zakazać jazdy tramwajom i pociągom ;)
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

sietaz napisał/a:
Jeżeli ktoś zrobi skrzynie porządnie i zaizoluje kable to może jeździć nawet podczas tsunami


A czasami nawet na Tsunami . :twisted: :lol:
Swoją drogą powiedzenie "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" ciągle jakos jest nieprzyswajane przez niektóre "jednostki". Dzięki temu utrzymuje się owczy pęd ku państwu policyjnemu .
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

A co to ma wspólnego z cenzurą na forum? Tylko raz usunąłem temat na żądanie innych forumowiczów ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Ja też, dokładnie z tego samego powodu, więc nie ma żadnego spisku kolego gienku333 :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

W takim razie proszę o wywalenie w niebyt tematu a w zasadzie to żądam :twisted: (skoro można) :grin: bo mi psuje cały dobry humor na weekend . :lol:
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

porażenie prądem nie jest możliwe bo napięcia DC są całkowicie bezpieczne do takich wartosci typu 60V, za dużą rezystancje ma czlowiek zeby poraziło, co innego AC
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group