ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Błache pytanie o ładowanie połówkowe pakietu
Autor Wiadomość
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   Błache pytanie o ładowanie połówkowe pakietu

Witajcie. Mam małe pytanie. Mam pakiet 14s i ładowarkę 8s więc planuję pakiet ładować połówkami po 7s. I tu moje pytanie, czy do takiego ładowania wystarczy zrobić odczep po środku i ładować najpierw 7s od początku do odczepu i potem drugie 7s od odczepu do końca? Czy jednak do ładowania muszę fizycznie rozdzielać pakiet na 2 połówki 7s (rozłącznik po środku). Oczywiście kable do balansowania odpowiednio rozłożone dla tych połówek po 7s.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Z uwagi na prąd ladowania /a nie balansowania/ 8-kontakt będący pomiedzy 1-7S a 8-14S musi byc grubszy tal jak minus i plus.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Tak, wiem, dlatego napisałem że odczep czyli taki jak kable ładowania. Chodziło mi tylko o to czy mogę ładować "połówkowo" przy konfiguracji 14s czy muszę fizycznie rozpinać połączenie między 7s a 8s i dopiero ładować połówki
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Lut, 2015   

Nie ma potrzeby fizycznego rozlaczania, tylko musi byc fizyczne grube polaczenie po srodku.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Jariko 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015   

Żeby nie przełączać połówek baterii zrobiłem na złączu DB25 przełączanie i ładowanie. Do ładowania spinam baterie równolegle do jazdy szeregowo. Przełączanie załatwia wtyczka Ładującą lub kluch do jazdy. W nowszym rozwiązaniu planowałem dać wtyk i gniazdo drukarkowe ma więcej pinów. Przejeździłem dwa sezony aż się silnik skończył.


https://lh5.googleusercontent.com/-kuf5Rl_r5d0/TCsCs5znrqI/AAAAAAAAOys/yJ1Zt-BAhDQ/w904-h838-no/Schemat%2Bsilnika.JPG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015   

Jariko, super patent, muszę sobie to rozrysować na spokojnie dla 2x 7s i prześledzić co jak spinać :) fajnie że przełącza z szeregowego na równoległe, nie trzeba by ładować oddzielnie po połowie ;)

EDIT:
Pytanie jak wygląda samo wpinanie wtyczki do ładowania, jeśli ogniwa nie są do końca równe to dość sporawe prądy wyrównujące mogą popłynąć
 
 
Jariko 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015   

pewnie jakieś prądy przez chwilę płyną i coś tam zawsze troszkę zaiskrzy ale przez 2 lata codziennego ładowania dawało radę. Ale złącze centronics ma więcej pinów i chyba do 5 A na pin. Jest tylko jeden problem, ta sama ilość ogniw w szeregu w obydwu połówkach. Na tym schemacie masz na niebiesko to jest ładowanie, na czerwono to są zwory w innej wtyczce do jazdy. Jak się pomylisz to ci się wtyczki zespawają :) W nowej konstrukcji planowałem też dać bezpieczniki do każdej połówki. I jeszcze jedno jak wyjmiesz klucz to raczej nikt tego nie odpali.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group