ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Syndrom nowego"
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Tu o Nm chodzi, a nie o kW :P
Nawet i 10kw silnik może nie ruszyć twojego pojazdu, jeśli ma mały moment i dużą prędkość.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Widzisz Tas ;) sluszne rozwiniecie.
Wiec uwzgledniajac efektywnosc , moc i moment obrotowy na "wale"? (Tak to jest uzywane w spaliniakakach czy inaczej nie wiem)
Fajnie byloby miec takie porownanie lub same momenty obrotowe jakimi dysponuja rowery i spaliniaki do masy byloby zacne;)
Bo niestety w moim przypadku moment jest taki ze startuje jak sprawniejezy rowerzysta i dopiero po 20m moje ustrojstwo zaczyna sir zbierac z sensem.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

sunman napisał/a:
Bo niestety w moim przypadku moment jest taki ze startuje jak sprawniejezy rowerzysta i dopiero po 20m moje ustrojstwo zaczyna sir zbierac z sensem.

To polecam sterownik wektorowy typu sabvoton, bardzo wysoka efektywność już od najniższych obrotów.


Odnośnie tematu: Szczerze mówiąc w tamtym roku miałem niezmierną przyjemność przejechać się na Tsunami Pykacza. Było to na hubzilli, bodaj 16s i 50A prądu (sterownik trapezowy). Jako, że sporo jeździłem wcześniej na motorze (Yamaha 125 DT, więc też nie jakiś hardkorowy potwór. Ale już coś potrafiło) to mimo, że to jest dalej rower czułem niedosyt.
Strasznie jestem ciekaw jak Tsunami będzie jeździło w tym sezonie na sabvotonie i na takich prądach, ale szczerze przyznam, że moja docelowa konstrukcja też będzie zasilana prądem 90-100A+
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Sunman, ale tez nie oszukujmy się, mało kto ma do rozpędzenia tyle, co ty :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

No niby tak... ^^

Ale zczynam sie zastanawiac czy nie otowrzyc magicznych chinskich bateryjek polaczyc je w jedna baterie na 16s milaby wtedy 4.2kWh mozna by pociagnac troche wiecej amperow zniej acz prawdopobnie po wymienie tego bmsa choc nie czuje sie na silach by to zrobic i nic nie uszkodzic.
choc nie wiem czy to bedzie jakas znaczna roznica majac sabvotona.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

50A+ to już sa straszne prądy, zresztą widziałeś co potrafią zrobić ze złączami i okablowaniem duża moc. A BMS delikatny i przeciążać nie można znacznie.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

50A to jest spory prąd przy zestawie 100kg potem to już mało . W zeszłym sezonie jeździłem na 50A zwykły sterownik i na 80A Sabvotonie i to już było czuć różnicę . Niestety nie wpadłem na pomysł by sprawdzic jak działa na przeciążeniu 2x czyli 150-160A tylko od razu kupiłem 96150. Za jakiś czas może ze 2-3 tyg ruszę to się zobaczy . Albo będzie dobrze (znacząco lepiej ) albo robię z tego roweru "słabeusza" 4kW max a zamiast mocnego EV-ka będzie spalinowóz w 125-ce . :cool:
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Chętnie wpadnę zrobić mały test:P Jak nie będzie rwał asfaltu to robię mida:P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group