ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co to za rodzaj bateri ?
Autor Wiadomość
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   co to za rodzaj bateri ?

Moze ktos rozszyfrowac co to za rodzaj bateri na tym zdjeciu ?

20150303_180227.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 344 raz(y) 2,17 MB

 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

LiFePO4? W rozmiarze 26650
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

http://www.bak-energy.com/pro_show.aspx?Id=769
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Pytam poniewaz chce.sie upewnic co "tak nsprawde "jest w srodku.bo.sa.to te.lifepo4 z chin ktore sa dziwnie tanie i watpliwej jakosci. 1 000 $ kosztuje 50ah 48v bateria z bms i ladowarka , z wysylka. Nie doliczajac vatu i cla +26% dodatkowo.

I zastanawia mnie to czy rzeczywiscie moga dzialac jak w opisie rozladowania ciaglego 3c i ladowania 0.5c. Lub jak mozna je przetestowac czy w srodku jest cos innego a to tylko etykieta.
W moim przypadku jest 85% nominalnej pojemnosci uzytkowej energi do odciecia przez bms. W kumpla 66% to juz jest znaczna roznica od nowosci wiec tu juz jest jakosc sama w sobie.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

jezeli jest na ogniwach malych to nie licz na takie obciazenia.raczej bezpiecznie bedzie 1c jesli jest na ogniwach 18650 lub 26650,nie ryzykowalbym,sa co prawda wysokowpradowe wersje ale to leci po trwalosci.wolalbym zakupic cylindryczne ale w stylu headway 10,12 ew 15ah i tam wg specyfikacji obciazenia sa znacznie wieksze,z tego co pamietam 10ah ma ok 3-5c a 15ah 10c.podejmij sobie decyzje z zapasem bo silnik mozna sprzedac zmienic na mocniejszy a bateria raczej na wyrost z przyszlosciowym rozwiazaniem powinna byc kupowana.jak ci zle opisza to z 1000$ zrobi ci sie 5500-5600zl ze wszystkimi oplatami.wiem bo kupilem 40ah 48v i mimo ze kupilem tanio,zaplacilem w sumie drogo, teraz mam problem bo chcialbym przejsc na wyzszy voltaz ale mam juz 24kg bydle i nie chce dodawac wagi do roweru.moj znosi obciazenia 40a i chwilowego do 80 ale bezpiecznie do 45-50A.to i tak tylko wazne przy ruszaniu.jakosc jest ok,tylko zmienilem kable na silikony awg8.warto
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group