ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak często zmieniacie ebajki?
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   Jak często zmieniacie ebajki?

Dużo pytań, ale i ciekawa ich tematyka :)

Jak często zmieniacie ebajki albo dokonujecie znaczących zmian konstrukcyjno-mechaniczno-elektrycznych?
Czy realne jest użytkowanie jednego ebajka np 5-8 sezonów non stop?
Czy możliwe jest zbudowanie pierwszego ebajka od razu na kilka sezonów?
Czy ktoś z was zbudował takiego "idealnego ebajka", który nie wymagał już żadnych zmian prócz kosmetycznych?
Ktokolwiek? Cokolwiek? :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Oba słoneczniki nie wymagają już zmian ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Że tak obiektywnie wspomnę o wymianie napędu, przeróbce przedniego zawieszenia, przeróbce w daszku mocującym panel itp itd :)

Temat skierowany jest raczej do początkowej fazy ebajkowania i o takich konstrukcjach, a nie do konstrukcji, które są już w 2 czy 3 wersji i dopiero teraz nie wymagają już dalszych zmian :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

czy cokolwiek komukolwiek udalo sie dobrze zrobic za pierwszym razem?watpie.
zawsze sie da cos ulepszyc., nawet jak kupisz stealtha
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Ja co rok.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Ciekawe pytanie i dzielące użytkowników na użytkowników i fanów EV. Czasem nie chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go :) 8 sztuk za mną, jeden z obecnych raczej wydaje się docelowy.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Choć nie mam ebajka tylko samochodzik elektryczny dla syna własnej konstrukcji, to myślę że nie będzie wymagał żadnych poważnych modyfikacji, jak zacznę następny projekt :grin: Pewnie większość z was myśli podobnie. Po pierwszym sezonie zabawy, robię trzy poważne modyfikacje przez zimę. Myślę ze każdy konstruktor ,amator czy też profesjonalista, nigdy nie będzie zadowolony do końca ze swojej konstrukcji. Wiec poprawia ja aż stwierdzi ze baza nie nadaje się już do ulepszeń, i buduje nową lepsza, opierając się na doświadczeniach z poprzednią :smile: A fan piłki nożnej niekoniecznie w nią gra :wink: To jest hobby :!: Ciekawy jestem ilu z was więcej czasu poświęca na budowę ebajka i dłubaniu przy nim, zamiast mim jeździć :grin:
 
 
Adamo 
brygadzista



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 204
Skąd: podlaskie
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Jak tylko sytuacja pozwoli :mrgreen:
Ulepszać na okrągło bo bardzo lubię ulepszać :mrgreen:
_________________
Co siejesz to zbierasz.
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Udało mi się zaprojektować i wykonać bardzo udaną konstrukcję. Nawet dla mnie samego jest zdumiewające, jak użyteczne i trwałe są rozwiązania oparte na rowerowych silnikach BLDC. Od 2005 roku pokonałem ponad 60 tys. km. praktycznie bezawaryjnie. Od 2009 roku na tym samym pojeździe. W ubiegłym roku wymieniłem silnik z Crystalyte na Megic Pie 3 i to tylko dla nowości jazdy z takim silnikiem, stary działa jak bezpośrednio po zakupie. Oczywiście problemem są akumulatory. Na zdumiewająco sprawnych Greenseverach przejechałem od ubiegłego roku ponad 6 tys. km i utraciły tylko 5% pojemności. Na jednym ładowaniu bez pedałowania pokonuję ok. 80 km. Chcę w tym roku dodać jakiś mały pakiet litowo-jonowy i przedłużyć zasięg o ok. 40 km. W turystyce 120 km dziennie to wystarczające (nie będę musiał doładowywać w trasie). Jeżeli chodzi o rower to wymieniłem też gumy na Shwalbe Big Apple Plus z wkładką antyprzebiciową (2,15 szerokość), plecaczek (podparcie kręgosłupa) bo wyblakł z ciągłego przebywania na powietrzu, podpórkę bo stara się połamała (ciężka maszyna) i to chyba wszystko - no nie - jeszcze łożyska sterów bo kulki wycisnęły dołki i był dyskomfort w czasie jazdy. Dotychczas akumulatory kwasowe wystarczały mi na pokonanie ok. 15 tys. km czyli po trzech latach wymieniałem.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
Sally81 
początkujący


Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 01 Lip, 2015   

Ja mam zamiar jeździć tak z 5-6 lat i wtedy wymienić. Na rowerach tradycyjnych tez mniej więcej tyle jeździłem. Teraz też żona zaczyna jeździć na ebiku. Kupiliśmy jej Capro Galaxy. Całkiem porządnie wykonany sprzęt. Zobaczymy jak będzie się sprawował.

Tas: ciach reklama ;)
_________________
Sally81
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 01 Lip, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

Czy jesli jezdze swoim wozidlem od 3 miesiecy i jestem bardzo zadowolony zarowno z mozliwosci jak i wygladu to tez sie liczy ? :wink: A tak powaznie: mam to co sobie zaplanowalem i absolutnie ( po za drobna kosmetyka oczywiscie ) nie zamierzam wprowadzac zadnych zmian. P.S a to ze buduje teraz cos duuuuzo mocniejszego to juz zupelnie inny temat :mrgreen:
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

Pierwszy projekt był wehikułem, który dobrze, że rozmontowałem bo mógł mnie zaprowadzić do domu pogrzebowego ze względu na błędy konstrukcyjne. W drugim który zbudowałem 3 lata później te błędy zostały wyeliminowane, podniesiona moc ale ciągle mam problemy z estetyką. Nie odziedziczyłem talentu po mamie plastyczce :razz: .

U mnie jest to kwestią idei, coś widzę, chcę to sprawdzić i buduje a to idzie w parze z wymianą pojazdu. :smile:
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group