ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
Autor Wiadomość
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Gdzie kupic cycle Analyst 3?

Szukam na aliexpress inie ma
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

na oficjalnej kanadyjskiej stronie... :razz:
 
 
kaneclan 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Opcjonalnie u dystrybutora w Niemczech.
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

bartek24m napisał/a:
Gdzie kupic cycle Analyst 3?

Szukam na aliexpress inie ma


Bartek, będę ponownie na dniach zamawiał Cycle Analyst 3 od producenta.
Podłączasz się?
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Czy da radę zrobić na zimno z normalnego kątownika aluminiowego taki na 135 stopni i/lub na 45 stopni.
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem - ale jeśli chcesz "rozgiąć" lub "dogiąć" kątownik o typowym przekroju (walcowany/ekstrudowany), to marnie to widzę - ale rozginanie powinno być zdecydowanie łatwiejsze

Jak widzisz na przekroju, ma on promień wewnętrzny (r1) - właśnie w celu usztywnienia profilu, czyli przeciwdziałania Twoim niecnym :wink: zamiarom, zresztą w obu kierunkach.
Łatwiej byłoby zrobić to z kątownikiem giętym z blachy, ale to rzadki towar.
Materiał używany do ekstruzji jest z reguły plastyczny, z oczywistych powodów - więc nie jest raczej sztywnym, twardym stopem... ale i tak rozginanie lub doginanie aż o 45° będzie niełatwe; wybrać też należy wersję z możliwie najcieńszymi ściankami.
Przed doginaniem wyfrezowałbym ów promień, można się tylko zastanowić jak - biorąc pod uwagę nakład pracy i "zysk"z poszczególnych kształtów wyfrezowania (np. wcięcie piłką, odfrezowanie walcowo-czołowym) podczas doginania.
Po rozgięciu kątownika trzeba by z kolei zeszlifować/spiłować duży naddatek który pojawi się po zewnętrznej stronie profilu (jeśli by przeszkadzał z punktu widzenia estetyki).
Można próbować to zrobić przed rozginaniem - spiłować ostrą krawędź zewnętrzną, bardzo ułatwi to proces rozginania (np. naciskiem na okrągły pręt włożony "do" kątownika).

Podkreślam, że to ogólnie będzie trudna robota - a trudności wzrosną zapewne proporcjonalnie do kwadratu wymiaru długości obrabianego odcinka kątownika.

Radziłbym giąć to z blachy, miękkiej aluminiowej - wykonanie rozwartego profilu 135° to nie problem, ale jednak niestety nie na każdej ręcznej zaginarce można dogiąć blachę aż do 45°; te które spotykałem miały listwę dociskową o kącie 60° i miały tylko taki zakres pracy.
Prawdopodobnie nowocześniejsze hydrauliczne krawędziarki mają takie wyposażenie, trzeba szukać jakiegoś warsztatu usługowego - jeżeli koniecznie są Ci takie elementy potrzebne i nie da się inaczej konstrukcji opracować.
Hmm... jeszcze takie coś: spawanie profilu 45° z dwóch pasków blachy :grin:
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

150 euro cena cycle analycs?
Co on takiego ma czego nie ma komputer od michala?
 
 
zero 
początkujący
Osiołek i jego leń.


Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Czym kleić siodełko żelowe? Mam rozdarcia w piance i w żelu. Do pianki/gąbki jest kilka klejów, a do żelu?
Siodełko selle royal.
_________________
Pozdrawiam Radek
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Kątownik ma 90 stopni grubość 2mm. Muszę coś wykombinować na 135 i 40 stopni na szerokość skrzynki pod baterie ok 11 cm.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

xyz2a napisał/a:
Kątownik ma 90 stopni grubość 2mm. Muszę coś wykombinować na 135 i 40 stopni na szerokość skrzynki pod baterie ok 11 cm.


Prosta rada...nie utrudniaj sobie życia z kombinowaniem z tym, to krótkie odcinki i masz 3 wyjścia jak zrobić to prosto:
1. poprostu spróboj zagiąć lub rozgiąć pukając młotkiem do skutku
2. montuj taki jak jest kątownik 90stopni, poprostu ze względu na kąt troszke go odsuniesz od miejsca łączenia ale będzie ładnie trzymać jak dobrze nawiercisz i skręcisz to .
3. potnij kątownik na 2 lub 3 odcinki szerokości której dasz rade bez problemu sobie wygiąć do odpowiedniego kąta, na szerokość 11cm 2 takie kawałki starczą ale jak chcesz super to daj jeszcze jeden na środku oprócz tych na końcach. Możesz tak zostawić lub wzmocnić to płaskownikami jeszcze łącząc na długości tych 11cm te kątowniki przy każdej ze ścianek

Mam nadzieję, że opisałem to dość jasno, w razie czego dam ci jakiś rysunek
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
rawoki 
początkujący


Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Mam problem. Wczoraj podczas ładowania pakietu, ładowarka rozbłysła i przestała ładować. Od razu ją wyłączyłem i rozebrałem. Przepalił się rezystor. Odlutowałem dziada. Niestety wiedzę mam niewielką z tematu elektryki. Doczytałem, że aby okreslić jego rezystancje muszę odczytać kolory, i tu sie pojawia problem bo jeden kolor jest między zielonym a żółtym i nie wiem który kolor jest właściwy. Sprzedawca w sklepie elektrycznym też nie potrafił pomóc. Może wiecie jaki rezystor będzie odpowiedni? Ładowarka chińska na 36V. Dorzucam zdjęcia rezystora i płytki. A może ktoś ma taką ładowarkę i może pomierzyć rezystancję tego elementu?




 
 
Perszing1800 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 162
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Dobrze sprawdź czy to tylko rezystor,ja kiedyś w ładowarce z laptopa też tylko wymieniłem bezpiecznik i po włożeniu do gniazdka wszystkie korki poleciały heh.
Masz do wyboru z zielonym 500 ohm a z żółtym 400 ohm.
Słabe zdjęcie al dla mnie to zielony.
_________________
Nie popełnia błędów Ten co nic nie robi;)

http://www.ermail.pl/link...CTYlT7Aj2YTjljX
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Czy dobrze patrzę, że na tej http://www.ebay.com/itm/D...ZkshZqLVjvz1vOQ aukcji jest zwykły wolnobieg 7 rzędów ? nie wiem co znaczy to słowo Cassette, czy to odnosi się po prostu do blatów? Nigdy nie widziałem przerzutek pod kasetę ale na zdjęciach widzę chyba gwint do wolnobiegu.
Całkiem rozsądna cena w porównaniu do innych i chyba się skuszę.
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Ma ktoś filmik porównujący jazdę na tym samym ebajku (głównie przyspieszenie) - ale przy różnych napięciach.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 08 Lip, 2017   

Kojarzy ktoś jak ściągnąć blokadę prędkości dla firmowego roweru kettler comfort? Albo gdzie szukać takiego moda?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group