ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zasilacz do ładowarki modelarskiej 16,5A 12V (icharger)
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Cze, 2015   zasilacz do ładowarki modelarskiej 16,5A 12V (icharger)

Hej, mam na sprzedaż zasilacz do ładowarek modelarskich. Zasilacz wyśmienicie współpracuje z ładowarkami ze średniej półki - turnigy reaktor, turnigy accucell, icharger 106B+ icharger 206B+

Zasilacz jest dość mocny ma 16,5A i napięcie zasilające 12,05V - moc wyjściowa to około 203W. Ma zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, przeciw zwarciu oraz ma wbudowany wentylator.

Są to zasilacze microsoftu od xboxa - stan wizualny bardzo dobry. Kupiłem taki zasilacz za 50zł + przesyłka. (w sumie wyszedł koło 60zł)
Zasilacz został lekko zmodyfikowany, tak, że po podłączeniu do prądu od razu daje napięcie na wyjściu. Zostały przerobione końcówki na gniazda bananowe i dokupiłem nowy przewód zasilający. Chciałbym za ten zasilacz 80zł. Jest sprawny, od pół roku zasila mojego ichargera 106B+

Wysyłka zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej.

Myślę, że taki zasilacz to dobra alternatywa dla chińskich wynalazków z HK za trochę większe pieniądze. Jednak Microsoft na pewno lepiej je dopracowuje. Przy ładowaniu pakietu 6S na 6A zasilacz nie był mocno ciepły, napięcie też mocno nie spada, bo są grube przewody po stronie wtórnej.

Foty będą jutro; Proszę nie komentować w dziale sprzedam. Na wszystkie informacje odpowiem chętnie na PW.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

hej,

sorki,że odświeżę temat ale masz jeszcze może ten zasilacz chciałem zobaczyć zdjęcie jak go przerobiłeś, jak masz jakieś foty to wstaw tu lub podeślij na pw.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

djmarcin56, w skrócie to ucinasz przy wtyczce/rozbierasz wtyczkę, kabelki żółte razem to plus, czarne razem to minus, czerwony z niebieskim poprzez zwieranie załącza zasilacz ;)

Opisów przeróbek (rozwiązań wizualnych) na internecie jest mnóstwo, nawet na polskich stronach
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

z grubsza, bo chyba niebieski z masą załączał zasilacz, ale nie pamietam dokładnie...

Aczkolwiek nic nie spalisz. Przy złęj kombinacji zasilacz nie wystartuje :)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

Żółty plus, czarny minus, niebieski i czerwony - włącznik.
Ostatnio zmieniony przez irrs Wto 20 Wrz, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

ehhh... to pokręciłem. Pomyliło mi sie z dellem.

Warto spojrzeć na ten: jest pod każdym względem lepszy od della da-2 i xboxa.
A cena deczko niższa.
http://allegro.pl/zasilac...6248392933.html

bardzo wydajny i napiecie nie siada praktycznie poniżej 12,3V pod obciążeniem 30A.

U mnie na tym chodzi icharger duo i zabezpieczenie wejścia jest ustawione na 37A. śmiga aż miło. Tylko kable trzeba dać odpowiednio grube.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

dzięki chłopaki za odpowiedzi....

Mam nawet na kompie pdfy z tymi przeróbkami, widziałem i czytałem wcześniej jak to wygląda aczkolwiek szukam może ktoś sobie to jeszcze ładniej i uniwersalniej przerobił na coś ala zasilacz uniwersalny może nawet regulowany.

Mój zasilacz jeszcze leży nie tknięty w szafce, póki co korzystałem z starego atx z którego pobierałem do 8A ale zmieniam ładowarkę na icharger 206B i zasilacz będzie musiał podołać dużo większym prądom.

glebor, ten zasilacz wygląda zachęcająco a zwłaszcza jego cena, może się zastanowię nad nim a powiedz mi jeszcze jakie są jego wymiary bo wygląda na krowe i do pokoju średnio z tym :twisted:
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

Jest to krowa, ja mam takie 4 sztuki połączone szeregowo :) , żeby je tak podłączyć musisz odseparować PE od przewonu N

co do zasilaczy, są mega pro. Wadą ich jest dość głośna praca, ale pewnie u ciebie nie pracują non stop. U mnie jak śmigają 4 sztuki, to dźwięk wentyulatorów jeszcze słychać na 2 piętrze przez 2 pary drzwi i 2 grube stropy :)
Ale cóż zasilacz do duo kosztował mnie dzięku temu 100zł, a nie 700.

Dużo ludzi wymienia wentylatory w tym na cichsze - wentylator na 24V w zupełności wystrczy przy obciążeniu 20A.

Do ichargera 206B możesz pokojnie dać jeden taki klocek, ładowarka będzie osiągać 75% mocy, więc nie będzie katowana i długo podziała. U mnie jeden klocek zasila turnigy reaktora - odpowiednik 206b i z tego co pamiętam pakiet 5S robi się na 11,5A, 6S idzie w granicach 9,6A. spokojnie 206b łyknie 22A na wejściu a napięcie nie spadnie. Ew. gdyby coś było nie tak, trzeba by skrócić kabel od ichargera 206B o połowę, żeby nie było dużych spadków przy obciążeniu granicznym.

Mam schemat pinów do uruchomienia dell 500 CBA. Pamietaj, że nie wszystkie zasilacze mają łatwo dostępny schemat :) takze za tym dellem warto sie rozejrzeć.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group