ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower do późniejszej przeróbki i wstępny plan na przyszłość
Autor Wiadomość
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   Rower do późniejszej przeróbki i wstępny plan na przyszłość

Witam, od kilku dni przeglądam forum, dowiedziałem się wielu nowych rzeczy, liznąłem podstawy i wreszcie postanowiłem zrobić coś w kierunku zbudowania własnego e-bike. Tematem interesuję się od bardzo niedawna. Zakres mojej wiedzy ledwo obejmuje podstawy, więc będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i wyrozumiałość.

Za kilka dni planuję zakup roweru, który nadawałby się do niewymagającej zbyt wiele umiejętności przeróbki. Słyszałem, że każdy rower można przerobić, ale są takie które przerabia się taniej i łatwiej - tego właśnie szukam. Jedynym rowerem, który posiadałem był ten który dostałem na komunię, więc postanowiłem zwrócić się o pomoc do osób obeznanych w temacie. Przeróbkę będę chciał przeprowadzić według poradnika użytkownika Tas. Rower pół na pół do jazdy po mieście i lesie.
Mam 18 lat, 176cm wzrostu i ważę w okolicach 80kg. Rower, który mam na oku:
http://swiatrowerow.com.p...on-X1-2015/1170

I tutaj pojawiają się moje pierwsze pytania. Czy w tej cenie będzie to dobry wybór i czy nadaje się on do wygodnej przeróbki? Jaki powinienem wybrać rozmiar?

Co do dalszych planów, przez wakacje postaram się dorwać jakiś staż i zebrać około 3-4 tysiące na części do przeróbki. Po zebraniu tej kwoty planowałem odświeżyć temat z zapytaniem o części do przeróbki, ale zdałem sobie sprawę, że dobrze byłoby wstępnie wybrać części i na tej podstawie dopiero znaleźć odpowiedni rower.

I tu kolejne pytanie - jaki zestaw części za około 3,5k byłby odpowiedni dla początkującego? Zależałoby mi na podobnej prędkości maksymalnej jaką osiągnął Tas w swojej Electrze A9 (około 65km/h) oraz zasięgu 100km z pedałowaniem. Czy jest to realne w tej cenie?
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Nie lepiej kupić rower z zeszłego sezonu na wyprzedaży :?: Będzie na pewno taniej albo w tej cenie na lepszy osprzęcie.
Osobiście bym kupił używany rowerek i nie pchał się w nowy bo szkoda kasy.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Zasięg realny ale nie przy tej prędkości :P Rekreacja z pomocą silnika będzie tu wystarczająca.
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Jednak wolałbym nowy rower, jeśli nie odbije się to jakoś bardzo na jakości. Oczywiście te 65km/h do używania sporadycznie, a nie do przebycia całego dystansu 100km.


Edit// Silnik: http://nexun.pl/sklep/sil...tyl-kaseta.html

Sterownik: http://nexun.pl/sklep/ste...1500w-48v-.html

Akumulator według poradnika Tasa - 12szt http://www.hobbyking.com/...warehouse_.html

Tak to sobie wstępnie wymyśliłem, jak narazie wychodzi 2600zł, więc na pozostałe części jeszcze 900zł. Jest okej czy wszystko pomyliłem? :lol:
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Pomyśleć, że w grudniu 2014 kupiłem 12 sztuk turnigy za 980zł z przesyłką.
Jeszcze dolicz sobie BMS i ładowarkę do tego i jakiś komputerek typu pikacz czy droższy Ev computer.
Skrzynkę, żeby gdzieś schować wszystko. Radzę kupić jak największą ramę jaka jest możliwa do twojego wzrostu. Sam jestem mały knypek i przy ramie 19cali jest mało miejsca. 12 sztuk trunigy w moim drugim projekcie zmieściło się tylko jak sterownik poszedł pod ramę.
Jeszcze kable, cynę, lutownice, termokurczki i inne bajery.
Co mnie martwi w tym rowerze to hamulce. Sam mam prawie taki sam rower jak planujesz i posiadam hamulce tarczowe mechaniczne, gdzie tarcze z przodu mam 203mm i jak dla mnie szału nie robią .
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Spędziłem połowę dnia na poszukiwaniach najlepszego roweru i jedyne co znalazłem to to:
http://www.infinitibike.com.pl/pl/c/MTB-gorskie/71

Wszystkie są bardzo podobne, ale szczególnie zainteresował mnie ten model:
http://www.infinitibike.c...S-ELITE-PRO/152

Jak wypada on w porównaniu do roweru z pierwszego posta? Warto dopłacić te 100zł?
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Za 1000zł nie kupisz roweru ktory sie nadaje by jechac nim bezpiecznie 65km/h. Twoja masa plus roweru bedzie jakies 110kg. W zyciu tego nie zatrzymasz z tej predkosci na v-breakach. Niektorym nawet nie wystarczaja najmocniejsze rowerowe tarczowki hydrauliczne.
Zainwestuj w porzadna rame i hamulce. Bezpieczenstwo to podstawa. Poczytaj temat Pykacza i sam sie zastanow jak to sie moze skonczyc.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Rafał napisał/a:
Za 1000zł nie kupisz roweru ktory sie nadaje by jechac nim bezpiecznie 65km/h. Twoja masa plus roweru bedzie jakies 110kg. W zyciu tego nie zatrzymasz z tej predkosci na v-breakach. Niektorym nawet nie wystarczaja najmocniejsze rowerowe tarczowki hydrauliczne.
Zainwestuj w porzadna rame i hamulce. Bezpieczenstwo to podstawa. Poczytaj temat Pykacza i sam sie zastanow jak to sie moze skonczyc.


Z całym szacunkiem ale u mnie v-ki dają rade i zatrzymują 150KG, choć przyznać muszę że szybko się kończą :mrgreen: Gorzej mam z oponą tylną już 4 sztukę zamontowałem bo się przy obręczy przeciera tym razem zamontowałem maxxisa looper 2,35 ma naprawdę dużo mięcha przy feldze a nie sam papier jak kenda.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

↑↑↑↑↑
Jakich klocków używasz?
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Ten model posiada hamulce tarczowe:
http://www.infinitibike.c...S-ELITE-PRO/152

Pewnie ich jakość i skuteczność jest tragiczna, ale czy pojeżdżenie na nich przez jakiś czas, a następnie wymiana ich na dobre hydrauliczne nie było by jakimś wyjściem?
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Ja bym kupil lepszy rower kosztem aku. Mozesz zamiast 12 turnigy pomeczyc sie przez rok na 4 a zaoszczedzona kase przeznaczyc na lepszy rower. Moze jakas uzywke. Zawsze za rok jak dozbierasz kasy mozesz dokupic aku ale podstawe (rower) na ktorej bedziesz bazowal powinienes miec dobra.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Saper.
W tej cenie to nie ma wyboru - wszystkie rowery są takie same i serio mało czym sie różnią.
To nie gra roli, że ten rower ma taki mostek, tamten ma inny, ten ma takie piasty tamten inne. Zobaczysz na allegro, że elementy składowe tych rowerów chodzą po 30-50zł/element.

Jeśli masz max 1200 budżetu to kup cokolwie nowego ze sklepu. Rower złożysz, po pół roku wszystko się w nim rozleci i rozreguluje to będziesz zmieniać jak każdy, którego zainteresowały rowery. Mało kto z nas kupuje coś z myślą, że rok czy dwa nie będzie zmieniać. Każdy zmienia bo chce zmieniać, bo musi zmieniać. :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Całe życie jeździłem na rowerach za 500zł więc to dla mnie lekki szok, że za 1200zł nie da się kupić nic dobrego, ale w porządku, zaufam osobom z większym doświadczeniem. W takim wypadku mógłbym prosić o jakiś konkretny model, na który warto by trochę dozbierać? Jeśli tak to wygląda to mógłbym również rozejrzeć się za używanymi.
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

Złóż rower sam, za 1200/1500zł można złożyć na prawdę sensowną maszynę. ;) Oczywiście MINIMUM połowa części używana. Ale żywotnością i wytrzymałością zabije te chińczyki. :cool: Ostatnio na Aledrogo była fajna Madzia z 2013 za 1.5kzł. ;)

PS: Jak się max uprzesz na nowy to np Kends Energy 1500...To sensowne minimum jak za taką kasę, ale używka będzie o wiele (!!!) lepsza.
Ostatnio zmieniony przez Freerider Czw 25 Cze, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Cze, 2015   

za 1200 to już kupisz na OLX/alledrogo używany (mało) rower z naprawdę wysokiej półki.
Niestety rowerów są tysiące i tak mało się między sobą różnią (w danym przedziale cenowym), że doradzanie jest trudne bo zazwyczaj opiera się o szczegóły i zamyka w wyborze który ładniejszy.
Znajomi do przeróbek poznajdowali na olx rowery, jeździli, targowali się i 900-1200zł spokojnie przyhaczyli jakieś cube'y czy inne bardziej znane marki, a nie marketowce.

Osobiście nigdy nie kupiłem żadnego gotowego roweru, zawsze wolałem spędzić xxx czasu i zbudować sobie coś sam. Uważam to za najlepszą opcję, ale wiadomo, nie wszyscy chcą iść tą drogą, bo zdobycie roweru trwa wtedy 2 tyg, a nie 2 dni..
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group