ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Śro 28 Paź, 2015
Dyskusja: Watomierz + licznik rowerowy
Autor Wiadomość
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

sietaz:
Dla akumulatora 20 musiałbym zaprojektować nowy druk PCB i zmienić przetwornicę. A to pochłonęło by sporo czasu.
Jeśli chodzi o dodatkowy wyświetlacz to do tej pory używałem alfanumeryczny 2x16 znaków. Nie było by problemu z dołożeniem takiego wyświetlacza. Jeśli pojawi się takie zamówienie to mogę coś takiego zrobić. Problem tylko w tym, że dochodzą duże koszta.
Osobiście wolałbym kupić jakiś najtańszy telefon z androidem i przeznaczyć go tylko do roweru.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Fajne wyświetlacze to te od noki 3310 itp. Jest masa bibliotek jak oprogramować SPI do tego. Rozmiar samego lcd przypomina gabaryty licznika rowerowego. Dochodzi też kilka przewodów na drodze "akumulator" - kierownica.

Moim zdaniem (tak to robię w swoim projekcie) to ma stanowić dodatek. Owszem może przejąć pełne funkcje licznika drogi / energii ale ma pracować "w tle". Na kierownice dajemy normalny licznik rowerowy do użytku codziennego. Jak jest potrzeba to odpalamy apkę i mamy extra dane dodatkowe ( w tym licznik rowerowy ). Samo urządzenie pracuje zawsze nawet gdy nie jest używane z telefonem. Można sobie dane zweryfikować nawet po wycieczce.

Uczciwie trzeba przyznać (uznanie dla kolegi), że kosztuje to masę pracy i jeszcze więcej czasu. Myślę, że ciężko wprowadzać zmiany w gotowym prototypie. Tak czy inaczej koncepcja jest jak najbardziej słuszna i myślę, że pokrywa wymagania 80% użytkowników.

Jest na forum kilka osób, które mają na koncie eksperymenty z komputerami pokładowymi:)

michal214, Możesz zdradzić tajemnicę jakiego przetwornika A/C użyłeś do pomiaru napięć na celach ?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

Czy urządzenie działa w trybie ładowania aku, czyli przy odwrotnym prądzie ?
To by była fajna cecha, zdalny podgląd napieć na celach i stanu naładowania roweru który stoi w garażu, innym pokoju itp.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

WojtekErnest
Przy ładowaniu pokazuje 0A, ale napięcia na celach można normalnie obserwować.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

WojtekErnest, zmieniasz moduł BT na taki w klasie 1 (BTM-222) i masz zasięg do 100m. W obrębie domu jak masz garaż niedaleko Ci wystarczy. Ten moduł który proponuje kolega ma 10 m gwarantowanego zasięgu co na drodze rower-jeździec jest i tak nadmiarem :)

*zasięgi w otwartej przestrzeni
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Rafał w wątku o sprzedaży też zapytał o wersję 20s z odszielnym wyświetlaczem. Ile chętnych trzeba, żebyś się skusił na zrobienie takiego cuda w rozsądnej cenie?
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Także jestem ciekaw jak to wszystko będzie działać z bms. Za poradami kolegów z forum, zawsze w rowerach wyprowadzam "serwisowe" złącze balansera, które idealnie można by podłączyć pod własnie moduł kolegi michal214. Pytanie czy nie będzie się to kłócić z bms.
Ostatnio zmieniony przez Pon 03 Sie, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Dobraku napisał/a:
Ten moduł który proponuje kolega ma 10 m i

Mnie wystarczy standardowa wersja.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

ap0f1s:
moim zdaniem nie będzie żadnych problemów. Jeśli coś będzie nie tak to oczywiście zwracam kasę (do 10 dni i bez kosztów przesyłki).

sietaz:
Co do wersji 20s. Miałby tam być i bluetooth, i oddzielny wyświetlacz na kablu?
Wyświetlacz z przyciskami do menu czy tylko stałe wyświetlanie 5 wartości (U,I,P,Wh,Ah) ? Najgorsze było by znalezienie obudowy do wyświetlacza, uszczelnienie przed deszczem, zapięcia na kierownice itd.

Myślę że Jakby 5 osób się zdecydowało na 20s to koszt byłby w granicach 200zł/szt (bez wyświetlacza).
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Pytanie trochę z innej beczki. Przeważnie stosuję taki sterownik do elektryków, których buduję
LINK
Znajduję się tam złącze do cycle analyst i raczej na pewno jakieś kable są połączone do bocznika sterownika. Jestem ciekaw czy nie dało by się ich wykorzystać do podłączenie do modułu kolegi michal214. Nie mam akurat wolnego sterownika na stanie żeby to sprawdzić, a nie należy do "orłów" w tym temacie. Można ktoś z forum będzie wiedział więcej.
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Ze złączem CA była by fajna sprawa bo nie trzeba by było rozkręcać sterownika. Może ma ktoś rozkręcony sterownik i zrobi zdjęcia jak są podłączone przewody od CA.

W załączniku aplikacja na androida. Może będzie chciał ktoś przetestować. Jest jeszcze sporo czasu na poprawki nowe funkcje itd.
PS. Działa od androida 4.2.

LicznikV01B.rar
Pobierz Plik ściągnięto 311 raz(y) 831,79 KB

 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

michal214 napisał/a:

Najgorsze było by znalezienie obudowy do wyświetlacza, uszczelnienie przed deszczem, zapięcia na kierownice itd.

Myślę że Jakby 5 osób się zdecydowało na 20s to koszt byłby w granicach 200zł/szt (bez wyświetlacza).


Jak dla mnie to są właśnie najłatwiejsze rzeczy do ogarnięcia :P

Jeśli wersja 20s miałaby również możliwość podczepienia kontaktronu licznikowego zamiast GPS z telefonu (aby korzystać wymiennie: jest link z telefonem - leci GPS, nie ma połączenia - leci z kontaktronu) to również byłbym wstępnie zainteresowany
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Projekt ewoluuje o 180st od wizji początkowej :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

I dobrze, popyt czyni podaż :) kiedyś już był jakiś temat co jest potrzebne w komputerku pokładowym, ludzie teoretyzowali, wręcz wymyślali, i na teorii się (chyba) zakończyło. Tu michal214 pokazał już działający, przetestowany układ. Wiadomo co już jest, sam wie co można jeszcze dołożyć z proponowanych rzeczy a co niekoniecznie. Wróżę powodzenie jego konstrukcji ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015   

Może nie uwierzysz, ale pokazany tutaj "gotowy" projekt to szczyt góry lodowej prac nad nim poprzedzonych miesiącami trudu.
Więc to nie jest tak jak myślisz, chop siup wymyślić takie opisywane urządzenie ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group