ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik TranzX - czy warto kupić?
Autor Wiadomość
atomic 
początkujący


Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   Silnik TranzX - czy warto kupić?

Dzień dobry :mrgreen:

Ponieważ jestem dość zielony w temacie napędów elektrycznych, chciałbym wykonać swój pierwszy projekt w celu zebrania wiedzy i doświadczeń. Projekt ma polegać na przeróbce własnego roweru na możliwie tani napęd elektryczny z wykorzystaniem części budżetowych bądź używanych. Rower ma służyć do dojazdów do pracy, zasięg 10km, prędkość wystarczy nawet 20km/h, byle tylko się kulał.
Założenia: napięcie 36V, moc 250W, koło 28".

Dojrzałem do momentu, kiedy chciałbym zacząć skupować potrzebne elementy. Na znanym serwisie alle#$% można kupić używany slinik tranzx 36V 250W od razu zapleciony w przednie koło 28 cali czyli silnik BLDC (jak mi się wydaje) idealny do mojego projektu za 230zł.

Pytanie: czy to dobry zakup na początek, czy będę mógł bez problemu dobrać do niego sterownik pozwalający na samodzielną jazdę (nie tylko na wspomaganiu)? Z tego co czytałem to oryginalny sterownik pracuje tylko na wspomaganiu a ja chciałbym jeździć również na manetce. Nie wiem tylko czy w tym modelu jest zintegrowany sterownik, który trzeba będzie wyrzucić (wolałbym się w to nie bawić)?

Jeżeli nie ten silnik to ew. poproszę o inne sugestie.LINK
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Poczyniłem niedawno coś czego Ty oczekujesz (co prawda na większy zasięg) :arrow: http://forum.arbiter.pl/v...ighlight=#63254
Możesz przeczytać moje spostrzeżenia co do opłacalności ekonomicznej przeróbki, a jeśli i tak będziesz chciał przerabiać - porównać sobie ile za co ja płaciłem ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Swego czasu pisałem do kolegi z linku na alle ale się nie odezwał. Tobie udało się nawiązać kontakt? Czy ten (i tego typu generalnie) silniki są obsługiwane przez typowy kontroler? Pozdro.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
atomic 
początkujący


Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Dzięki za odpowiedź, Twój projekt przybliżył mi cenowo zestaw jaki muszę złożyć.
W moim przypadku jednorazowy wielki wydatek nie wchodzi w grę, natomiast dopuszczalne są niewielkie wydatki rozłożone w czasie stąd pomysł na stopniowe kompletowanie poczynając oczywiście od silnika bo to jest podstawa. Jeżeli chodzi o rower do elektryfikacji to w grę wchodzi tylko ten posiadany przeze mnie (jest to author classic z 2010 r.).

Dzwoniłem do sprzedawcy i wg niego silnik jest bez integrowanego sterownika. Zatem powinien chodzić na sterowniku zewnętrznym - kwestia identyfikacji wyprowadzeń. Jednak jest to tylko opinia sprzedawcy i nie wiem czy w tej sytuacji warto ryzykować. Ponieważ nie mam jeszcze osprzętu to nie miałbym nawet jak tego sprawdzić. Niedawno na alle były koła napędowe od sparty ion za 100zł ale przegapiłem niestety.

EDIT:
znalazłem wątek na endlessphere.com , z którego wynika, że kwestia kontrolera do tego silnika nie jest taką prosta sprawą jakby się mogło wydawać. Niektórzy mają problem z buczeniem przy niskich prędkościach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group