ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koło przednie od gazelli z silnikiem + bateria od gazelli
Autor Wiadomość
kloszuard 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2015   Koło przednie od gazelli z silnikiem + bateria od gazelli

Jako nowy tu na forum ,wiec zaczynamy od początkujących a zajmuję się troche dłużej elektroniką ,ale z silnikami i bateriami nie miałem zbyt dużo do czynienia więc pytanie moje brzmi jak w/w temacie mianowicie .....

Posiadam przednie koło od roweru Gazelle z silnikiem 250W ,mam możliwość tanio kupić baterię również od gazelli z ogłoszenia czy istnieje jakiś sposób aby dokupić sterownik ,kontroler i to sparować tak aby działało czy raczej wyższa szkoła jazdy tu potrzebna proszę o oświecenie w temacie czy warto zainwestowac.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2015   

Pewnie, że można dokupić, ale nie warto na oryginalnych częściach. Parowanie za 100-200 zł to jakieś nieporozumienie. A jak okaże się, że masz kradzione części, to od razu powiadamiają policję.
Kup chiński sterownik, współpracuje z tym silnikiem (przekładniowy, ze sprzęgłem) wyśmienicie. Baterię możesz kupić od Gazelle, podłubiesz trochę i pewnie okaże się sprawna.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
kloszuard 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2015   

Witaj ,,, Nie chce oryginalnie tego sparować ,tylko tak jak mówisz chiński sterownik tyle że nie wiedziałem czy to zadziała bo wiem ze w kole jest cala elektronika więc trzeba by było chyba na początek wyprowadzić przewody od silnika tylko pominąć tą całą elektronikę ,podłąćzyć pod kontroler chiński no i jeszcze z baterią troszkę kłopot bo tam też z tego co czytałem troche elektroniki jest ale wydaje mi sie że to dotyczy samego ładowania tej baterii.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

kloszuard napisał/a:
..jeszcze z baterią troszkę kłopot bo tam też z tego co czytałem troche elektroniki jest ale wydaje mi sie że to dotyczy samego ładowania tej baterii.

Nie tylko, bo po czasie odcina napięcie na sterownik co można mylnie uznać za uszkodzenie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

kloszuard napisał/a:
nie wiedziałem czy to zadziała bo wiem ze w kole jest cala elektronika

Jesteś pewien powyższego?
Otwierałem dwa takie silniki i elektroniki nie mają żadnej poza czujnikami Halla. W Spartach sterownik jest ukryty w silniku, a w Gazelle widywałem w przedniej lampie.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
kloszuard 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2015   

Tak jestem pewien na stówke,bo ściągałem obudowę z silnika akurat tego co mam luźne do zabawy i do zrobienia coś z niego i jest płytka z tranzystorami ,układami scalonymi,masa tego czyli jest to caly kontroler,widocznie koło od tego typu roweru nie miało sterownika w lampie starszy jakiś model
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 13 Paź, 2015   

Mam silnik od gazeli i taki i taki. Bezprzekładniowy ze sterownikiem i drugi przekładniowy bez sterownika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group