ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opus BT-C3100 zalana elektrolitem
Autor Wiadomość
wolfwilk 
początkujący


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   Opus BT-C3100 zalana elektrolitem

Li-ion strzyknął elektrolitem. Odkręcilem wszystkie wkręty od spodu płyty głównej, wypiąłem sprężynki z suwaków, prawdopodobnie trzymają jeszcze styki "+". Czy trzeba je odlutować, czy można je wysunąć z plytą główną ładowarki?
Czym zmyć gęsty elektrolit z wnętrza ładowarki? Z obwodów drukowanych i suwaków?
Proszę o pomoc.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Ja bym zaczął od acetonu, izoprpanolu, może benzyna, albo woda z detergentem.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
wolfwilk 
początkujący


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Niestety, elektrolit już wszedł w reakcję z tworzywem obudowy!!! Ani woda ani izopropanol z obudowy go nie zmywa. Benzyny nie mam w tej chwili, ale na pewno będzie rozpuszczać tworzywo obudowy.
Mam takie przypuszczenie, że natomiast łatwo się zmyje z plytki drukowanej. Kropla przenikła na spód skąd łatwo ją wytarłem. Nie reaguje z lakierem.
tylko jak dostać się na wierzchnią stronę plytki, odlutować "+"?

Dziś rano pod lupą dostrzegłem kilka rozlanych kropel szkliwa na spodniej stronie płytki drukowanej, to zestalony elektrolit. Łatwo daje się zeskrobać małym śrubokrętem i wykurzyć szczeciniakiem.
Załączona na chwilę ładowarka świeci pustym ekranem, nie reaguje na przyciski....
 
 
wolfwilk 
początkujący


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Bardzo pomocna okazała się ta strona http://www.swiatelka.pl/v...=opus+bt-c3100. Wymyłem płytę główną spirytusem, zaizolowałem szynę na której doszło do wycieku. Elektrolit dostal się nawet na styki wyświetlacza. Zaczynam testowanie, pierwsze próby wykazują, że rozładowanie prawdopodobnie działa prawidlowo, natomiast przy ładowaniu zalany kanał bardzo szybko obniża prąd ładowania, po kilku minutach do ok 50 mA. Pozostale kanały też, ale później i nie tak drastycznie.
Zastanawiam się nad zamówieniem nowej.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Najlepsze wyniki daje mycie wodą co wielokrotnie testowałem. Gorąca woda z detergentem. Mycie np. pędzelkiem. Normalnie wkładaj pod kran z gorącą wodą. Później wielogodzinne suszenie, najlepiej w wysokiej temp. Na kaloryferze na noc wystarczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group