ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt Apollo
Autor Wiadomość
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Sty, 2016   Projekt Apollo

Witam
Przymierzam się do budowy e-bika. Jestem zielony w budowie e-bike więc liczę na Waszą pomoc.
Rower chcę zbudować na ramie Apollo FS.26 SE gdyż rower ma służyć do przejażdżek
Zastanawiam się nad napięciem 36v czy może 48v? Nie ma to być jakiś demon prędkości ale żeby dawał radę na małych wypadach i lekkich wzniesieniach
Prędkość myślę ze między 25 a 40km/h w zupełności wystarczy. Mieszkam na terenie nizinnym Głównie po drogach utwardzonych czasami jakieś polne ścieżki, lasy. Zasięg może do 30 km na baterii .
Wszelkie wskazówki i propozycje mile widziane
Ostatnio zmieniony przez Aleksander_2 Pon 15 Sie, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sty, 2016   

Silnik w przednie koło. Najmniej roboty ;) BLDC 48V 500W styknie :)
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Dziękuje za zainteresowanie się tematem Jeśli chodzi o Silnik - raczej z tyłu. Ale bardzo mocno zastanawiam się nad silnikiem mid-drive firmy - Bafang / 8FUN montaż dość prosty (zobaczymy) proszę o pomoc przy wyborze silnika i baterii
BBS02 48V 500W 18A BBS02 36V 500W 25A BBS02 48V 750W 20A
Ostatnio zmieniony przez Aleksander_2 Sob 20 Lut, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 03 Lut, 2016   

Tez bym sie bal montowac 500W w przednia os. Sasiad mojego ojca prawie stracil przez to zeby jak mu sie widelki polamaly. Do tego co chwila traci sie przyczepnosc przy podjazdach pod gorki. Tyl wcale nie jest duzo trudniejszy w montazu wystarczy tylko lancuch naciagnac.
Wieksze napiecie da ci wyzsza predkosc ale momentu nie zmieni, jak maja byc strome gorki to duzo wazniejsza jest dobra wydajnosc pradowa baterii. Wszystkie midy sa glosne, drozsze i awaryjne ale maja tu na forum kilku zwolennikow. Ja osbiscie polecalbym sprawdzonego 9C 7x9
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

W sobotę miałem okazje przetestować e-bika z przednim napędem
- jednak napęd będę robił na tylne koło
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

Przed przystąpieniem do budowy e-bike musisz wiedzieć ze: prędkość 25-40 to jest bardzo dobra prędkość, niestety tylko w pierwszym tygodniu, to samo tyczy zasiegu ;) Dlatego dobrze spojrzeć na projekt w kontekście jego późniejszej rozbudowy. I tu mam na myśli Twoją ramę. Fajna ale "bez perspektyw" ze względu na mocno ograniczoną pojemność trójkąta.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Mar, 2016   

Witam
Mam przyjemność poinformowania ze rower został przerobiony na elektryka (zamieszczam zdjęcia) i pierwsze jazdy testowe odbyły się dzisiaj. Została jeszcze kosmetyka oraz małe poprawki , które wynikają z wymiany elementów na nowe. Ocenicie sami - wszystkie uwagi nawet te krytyczne mile widziane. Projekt jeszcze nie skończony planuje pojawić się na zlocie i osobiście poznać.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 14 Mar, 2016   

Jeśli ten bagażnik jest z alu to prędzej czy później się złamie. Przerabiałem to u siebie. Dałbym batkę albo na dolną rurę ( koło supportu) albo na górną od strony mostku.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 15 Mar, 2016   

Coś mi się widzi, że kolega Yin ma rację z tym łamaniem. Poza tym wibracje pozytywne :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group