ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wybór roweru
Autor Wiadomość
tidbit 
początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Żory, śląsk
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   wybór roweru

Witam, na początek chciałbym wszystkich przywitać i pozdrowić. Chcę spróbować swoich umiejętności w budowie swojego pierwszego ebike. Zacznę od samego dołu. Chodzi o wybór roweru. Ważę ponad 100kg, wzrost 173. Jeździł będę przeważnie po drogach i bezdrożach do pracy jakieś 20km w jedną stronę, w czasie wolnym wypady nad wodę przez laski, pagórki. wybrałem już tak na 99% i chciałbym aby ktoś bardziej obeznany w tym co w rowerach najlepsze doradził który z nich jest lepszy, jakość podzespołów ich trwałość
1. http://allegro.pl/rower-r...5980612024.html
2. http://allegro.pl/rower-k...5527579979.html
3. http://allegro.pl/polski-...5992390270.html
Za wszelkie sugestie z góry dzięki
rower będzie na ramie 19''
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

W wyborze roweru pod elektryka kieruj się kilkoma założeniami.
1) Ciężar nie ma większego znaczenia. Droższe elementy spełniają taką samą funkcję, a płacisz więcej tylko za to, że są lżejsze.
2) Najważniejsze są hamulce. Podstawa to hydrauliki (najlepiej z metalicznymi okładzinami) i tarcze dobrze wentylowane, minimum 180mm.
3) Ramę wybierasz z jak największym trójkątem, żeby wszystko ładnie się zmieściło.
4) Amortyzator. Tutaj jest więcej możliwości. Suntour to dobry wybór cena-jakość. Byle bez blokady mechanicznej, bo się łamią. Fajnie jak ma skok tych 120mm przynajmniej, chociaż dużo osób mówi, żeby nie przesadzać, jak ja z dwupółką i 200mm skoku, bo główki w ramach mogą pękać ;) .
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

Ja bym dodał że warto przemyśleć zakup używanego roweru z amortyzowaną ramą. Na dłuższe trasy odciąża kręgosłup, dużo wygodniej się jeździ, ciężej o kapcia na krawężnikach no i szprychy mniej dostają na nierównościach.
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

Tak, chociaż mając HT można zaopatrzyć się w sztycę amortyzowaną, najlepiej Suntour NEX. Bardzo wygodnie się jeździ. Z kapciami zwykle ktoś miał problemy przy małych ciśnieniach dobijając dętkę do rafki.
 
 
tomeckm 
początkujący


Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

Problem z rowerami budżetowymi jest taki że mają z reguły w miarę ok napęd (bo ludzie na to zwracają uwagę) i lipne hamulce i amortyzację. A w elektryku potrzeba dobrej amortyzacji, hamulców a napęd to jak starczy kasy. Ja jeżdżąc na hubie po mieście używam przerzutek raz na kilka dni , kręci się lekko , obciążenia na napęd idą małe, mam Shimano Tourney i nie widzę konieczności inwestowania w lepszy, jak coś to do kosza i następny za grosze, a amortyzator i hamulce to lepiej na lata sobie kupić dobre. Także lepiej jest coś złożyć samemu kierując się w/w zasadą, wyjdzie kilka stówek drożej a będzie to co trzeba. Poza tym korba 42 zęby to porażka do elektryka.
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

[b]tidbit[/b], Te rowery są bardzo podobne, inaczej wyglądają, ale to jest ta sama półka cenowa. Ogólnie to szału nie ma i po sezonie w każdym bedzie masa pracy do włożenia w konserwację.
To są po prostu najtańsze dostępne konstrukcje, więc ma się to, za co się płaci.
Skoro ma to być pod konwersję to wybierz Kandsa, wydaje się, że ma największy trójkąt.
_________________
Bike MK2 6500W
 
 
tidbit 
początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Żory, śląsk
Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

dzieki za info. gdybym tylko znał się bardziej na rowerach to złożyłbym sobie odpowiedni. niestety nie mam pojęcia co jest dobre a co złe i gdzie kupić. dlatego pozostaje gotowiec.
 
 
tidbit 
początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Żory, śląsk
Wysłany: Śro 16 Mar, 2016   

Aby nie zakładać nowego tematu pojadę dalej już z projektem
Rower który wybrałem to Kross Hexagon X8 M 26'' 19cali http://allegro.pl/ShowIte...ars_rule_id=201
Obudowa w ramie wykonana przez Tomoaza z forum - czeka na obiór.
Zasilanie jakie będzie w obudowie to 12 x Turnigy 5000mAh 4S1P 14.8v 20C Hardcase Pack - 16s3p 66,7V 15Ah.
może kondzio927 będzię posiadał zapas 12 sztuk? już posyłam pw.
Sterownik GT 1500W, 60V, 45A
Bms: i tu pytanie (wyczytałem na forum, że lepiej brać mocniejszy inny temat mówi że musi być taki jak bateria) więc który wybrać
1. BMS 20s LiPo/LiIon - 80A/10A http://nexun.pl/sklep/lad...ion-80a10a.html
2. BMS 7-24s LiPo/LiIon - 80A/10A http://nexun.pl/sklep/lad...ion-80a10a.html
3. jaka inna propozycja kupna, mogą być linki do chińczyków?
Ładowarka LiIon/LiPoly 16s - 67.2V 3A 200W - jaki jest czas ładowania na niej przy powyższym zestawie?
Silnik Nine Continent RH2806 D (10x6) Tył kaseta - czekam na dostawę do sklepu.
Zakupu reszty podzespołów jak zaplatanie silnika w obręcz mach 1 MAD, kupno pikacza, podkładek, manetek i przycisków dokonam w sklepie www.nexus.pl oczywiście po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z Tas-em.
Jeśli ktoś chciałby coś dodać , podpowiedzieć, chętnie poczytam.
PS. moja waga to 110kg, jazda 60-70% drogi (dojazd do pracy, wypady nad wisłę) reszta to górki ,podjazdy, piach i ziemia. chodź podejrzewam że pewnie z czasem górek będzie więcej.
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez tidbit Śro 16 Mar, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 16 Mar, 2016   

Jeżeli robisz baterię 16s, to taki sam BMS. Po co większy? Chyba, że nie ma na stanie i nie masz innego wyjścia.

PS. W www.nexus.pl Ci tego nie zrobią :smile: .
 
 
tidbit 
początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Żory, śląsk
Wysłany: Śro 16 Mar, 2016   

umbur napisał/a:
Jeżeli robisz baterię 16s, to taki sam BMS. Po co większy? Chyba, że nie ma na stanie i nie masz innego wyjścia.

PS. W www.nexus.pl Ci tego nie zrobią :smile: .


nie chodzi mi o złożenie wszystkiego, zaplecenie silnika, wykonanie pikacza. oczywiście najbardziej skorzystam z każdej rady i podpowiedzi jaką uzyskam.

no i kilka poprawek. aku zamówione. silnik i reszta też. obudowa odebrana. nic tylko czekać na przesyłkę i składać.
podziękowania dla Kondzio927, Tomoaza i Tas'a
Ostatnio zmieniony przez tidbit Czw 17 Mar, 2016, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 16 Mar, 2016   

Wygląda na to, że będzie pasować. W tym PS. chodziło po prostu o błąd w linku :grin: .
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Też jestem na etapie składania elektryka na takiej samej ramie tylko na kolach 27,5 z innymi nalepkami. Teraz oczekuje na dniach jeszcze parę części. Baterie będę montował w miejscu na bidon Li-Ion 48V 12Ah
 
 
tidbit 
początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Żory, śląsk
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Aleksander_2 napisał/a:
Też jestem na etapie składania elektryka na takiej samej ramie tylko na kolach 27,5 z innymi nalepkami. Teraz oczekuje na dniach jeszcze parę części. Baterie będę montował w miejscu na bidon Li-Ion 48V 12Ah


powodzenia w składaniu i tobie i sobie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group