ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik Nine Continent RH2809 7x9 - Nieaktualne
Autor Wiadomość
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   Silnik Nine Continent RH2809 7x9 - Nieaktualne

Witam
Mam na sprzedaż znany i lubiany silnik firmy Nine Continent RH2809 7x9.
Moment obrotowy: 90Nm Prędkość przy 60v to ok 50km/h.
Silnik zapleciony w obręcz 26. Zakupiony w ubiegłym roku w sklepie Nexun i sporadycznie używany na dojazdy do pracy przez jeden sezon. Przygotowując się do obecnego sezonu zostały w nim podwojone przewody, założony wyłącznik termiczny 140st i czujnik temperatury NTC ale plany się zmieniły więc silnik idzie na sprzedaż.

Filmik z silnikiem: https://youtu.be/fO6G2-YuNqY

Cena 620zł

Gratis dodam komplet czujników Halla


I zapasowy czujnik temperatury NTC
Ostatnio zmieniony przez Darki Pon 18 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

rezerwuje, pytania na priv
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

ok, biore, dane na priv
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2016   

niestety, sprzedajacy Darki okazał się, hmm nie wiem jak to nazwac... (każdy niech sobie sam nazwie).

Silnik zarezerowalem, zadałem pare pytan, dostalem czesciowo odpowiedz, potwierdzilem ze kupie za ta cene co podał (dosłownie po 15minutach na priv po dostaniu odpowiedzi na moje pytania), a Darki sprzedał silnik komuś innemu :roll: Informując mnie dopiero po fakcie :shock: :???:
Ostatnio zmieniony przez Sob 23 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2016   

Otrzymałem info o tym poście. Skoro tak było, jak jest opisane, to faktycznie trochę nie teges.
Mieliśmy zostawiać komentarze o sprzedających, ku przestrodze innych, więc zostawiam.
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Hmm a co tu jest nie ten teges może admin wie? Miałem nie zabierać głosu ale nie lubię jak po mnie ktoś pluje? Kolego "xlineage" czy ja gdzieś potwierdziłem sprzedaż, że jej dokonaliśmy?
NIE nie napisałem nigdzie i o nic nie prosiłem, nie podałem danych do przelewu ani nic, to kolega wyskoczył po kilku pytaniach itd, że mam wysłać za pobraniem. O przepraszam to chyba jest tylko ogłoszenie a nie aukcja ALLEGRO a ja grzecznie poinformowałem kolegę, że jest NIEAKTUALNE! I grzecznie PRZEPROSIŁEM za kłopot. Proszę Pana jakoś się nie dogadaliśmy. Przykro mi i przepraszam jeśli kogoś uraziłem nie to było moim celem.
W dziale "BAZAR" powinny być konkrety a nie osobiste wycieczki które tu widzę.
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Darki napisał/a:
Hmm a co tu jest nie ten teges może admin wie? Miałem nie zabierać głosu ale nie lubię jak po mnie ktoś pluje? Kolego "xlineage" czy ja gdzieś potwierdziłem sprzedaż, że jej dokonaliśmy?
NIE nie napisałem nigdzie i o nic nie prosiłem, nie podałem danych do przelewu ani nic, to kolega wyskoczył po kilku pytaniach itd, że mam wysłać za pobraniem. O przepraszam to chyba jest tylko ogłoszenie a nie aukcja ALLEGRO a ja grzecznie poinformowałem kolegę, że jest NIEAKTUALNE! I grzecznie PRZEPROSIŁEM za kłopot. Proszę Pana jakoś się nie dogadaliśmy. Przykro mi i przepraszam jeśli kogoś uraziłem nie to było moim celem.
W dziale "BAZAR" powinny być konkrety a nie osobiste wycieczki które tu widzę.


zgadza się wszystko,

pomimo potwierdzenia zakupu, silnik zostal sprzedany komus innemu. :???:
Napisalem za pobraniem , bo tak byloby szybciej (byl weekend), w dalszej czesci tez sie zgadzam
"nie podalem danych do przelewu ani nic" , bo takich danych po potwierdzeniu, ze kupie ,nie dostalem. Zostałem tylko "grzecznie poinformowany" po 1 dniu, ze nieaktualne. Co nie zmienia faktu, ze silnik zostal sprzedany komus innemu.

Tutaj nikt na nikogo nie pluje, to sa tylko fakty. Obiektywną opinie może wystawić jedynie środowisko. :roll:

W mojej subiektywnej opinii tak się nie robi.. no, ale cóż..
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Darki, Byłem w takiej samej sytuacji jak ty, że sprzedałem komuś poza ogłoszenie przez PW i ten na PW był szybszy i były z tego powodu pretensje ale jednak zgodzę się z xlineage, dlaczego?.

Dlatego, że jeżeli był bym w takiej sytuacji też bym się wkurzył.
Zasada jest prosta. Sprzedajemy w ogłoszeniu a info o dalszym postępowaniu i wymiany danych na PW. Nie sprzedajemy na PW.

Pozdrawiam
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Cytat:
Sprzedajemy w ogłoszeniu


Słaby pomysł, byle jakis swierzak na forum napisze ci w temacie ze kupuje a potem na pw nie odpowiada i co zrobisz? Bedziesz na niego czekał az sie raczy zdecydować?
Ja już raz miałem tu na forum sytuacje jak użytkownik dość nowy chciał abym mu wysłał za pobraniem sterownik a potem nie było z nim kontaktu. Dobrze ze nie zgodzilem sie wysłać bo kilka tygodni pozniej pisze do mnie inny użytkownik który wlasnie cos wysłał za pobraniem tamtemu a on nie odbierał przesyłki i nie było z nim kontaktu.
Lepiej zawsze szczegóły uzgodnić na Pw a kto pierwszy ten lepszy.
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Nie widzę problemu, piszesz w temacie, że np kolega "Kowalski" nie odpowiada i że dalej aktualne. To ty sterujesz potem czy przyjmujesz ofertę.

Inny przypadek: Wystawiasz silnik np za 500zł. Gość na stronie rezerwuje ale mówi Ci nagle, że może dać 450zł. W takim momencie nie zgadzasz się i piszesz pod tematem ogłoszenie dalej aktualne.


Dla mnie to proste.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

To jest jedynie ogłoszenie, nie portal aukcyjny. Post pod ogłoszeniem nie jest zawarciem umowy kupna sprzedaży. Jest jedynie ofertą którą możesz zaakceptować lub nie i tyle.
Nie ma co popadać w herezje w związku z tym, że nie udało się kupić jednej rzeczy na forum..
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Tez mialem kilka takich sytuacji. Ktos wczesniej rezerwuje cos na PW a potem ci co rezerwuja w ogloszeniu moga miec pretensje. Tez bylbym za tym aby Chec kupna oglaszac w temacie a sprzedajacy pozniej pisze czy sprzedane czy dalej aktualne.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

I tak jest w większości przypadków. To nie pierwsza tego typu sprawa na forum.
Umówmy się, że wszelkie zgłoszenia chęci zakupu piszemy na forum, a nie na PW i sprawa będzie jasna, kto pierwszy się zgłosił. Szczegóły dogadujcie wtedy dalej już na PW.
W związku z zaistniałą sytuacją dodałem dodatkowy punkt regulaminu działu bazar.
Teraz będzie już chyba sprawa jasna dla wszystkich.
W ogłoszeniu wpisujemy chęć zakupu, rezerwacji, a szczegóły na PW.
 
 
Szmugli 
początkujący
Szmugli


Wiek: 37
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Cześć, a co w wypadku gdy jeden napisze rezerwuje i wysyła pw z pytaniami, a kolejny napisze biorę - wysyła pw z danymi już do wysyłki i prośbą o nr konta ?
Sprzedający mając klienta ma czekać ze sprzedażą bo ktoś sobie zarezerwuje?
Teraz każdy szukając czegoś będzie sobie mógł rezerwować każdą ofertę i potem się zastanawiać co z czym...?
Ja osobiście jak coś kupuje to chce to już a nie czekać aż ktoś będzie zadawał milion pytań i może się zdecyduje tylko dla tego że napisał "rezerwuję". Gość po 3 dniach pisze że jednak podziękuje a ja już mam to kupione gdzie indziej - w tym wypadku sprzedający nie ma nic...

Kupiłem już kilka rzeczy na tym forum, nie pisząc w żadnym temacie, a dogadując wszystko na pw/mail

Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Wszystko wyjdzie w praniu, pkt w regulaminie pewnie tez. To dopiero młode forum.

Mnie najbardziej irytuje fakt, ze ja odpowiadalem dosc szybko. Po potwierdzeniu, ze wezme silnik w poscie jak i na PW (po 15minutach od otrzymania PW z laczna cena.), dostaje info po 1dniu, ze silnik sprzedany komus innemu. Ja napisalem odrazu w potwierdzeniu zeby wyslal za pobraniem, bo odpowiedzi na PW dostawalem po wielu godzinach. Zamiast podac dane do przelewu w kolejnej wiadomosci, ja dostaje info po 1dniu, ze silnika nie ma. Tego zachowania nie rozumiem. Juz by mozna napisac, ze nie wysyla za pobraniem, albo PW z danymi do wplaty wyslac. To mnie w tym najbardziej irytuje, brak wiadomosci zwrotnej, bo w ogloszeniu nic o tym nie bylo mowy, ze tylko wplata na konto, choc i to potem potwierdzilem, ale silniczka juz nie bylo. Na szczescie mam inne.

Dla mnie to wyglada najprosciej tak.

1.Biore -> prosze dane o wplaty/ podaje swoje dane (pobranie)
2. Ogloszenie jest do konca nie jasne/ mam pytania -> kupujacy rezerwuje i wysyla PW w przeciagu 15-30minut. (Pw powinno byc obowiazkowe po rezerwacji, inaczej rezerwacja nie wazna)
Jak kupujacy otrzymuje odpowiedz na pytania to pkt 1, jak cos jeszcze nie jasne to pkt 2.
I tak mysle, ze max 3PW. albo zalatwione w najlepiej w ciagu 24-48h max. (to zalezy jak szybko odpowiadacie na PW), bo jak ktora strona powoli: to radze pkt3.
3. Jak sprzedajacy/kupujacy rzadko odpowiada, to tak teraz patrze lepiej poprosic o telefon :lol: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group