ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka konfiguracja do wolnej ekonomicznej jazdy.
Autor Wiadomość
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

sentinel - podpytam Cię jeszcze trochę bo to konfiguracja jaką rozważam. :)
- Piszesz, że silnik się generalnie nie grzeje - miałeś okazje jeździć przy wyższych temperaturach? 30 i więcej.
- Wszystko to co podajesz: prędkości, poziomy grzania, to na jakim ustawieniu sterownika? LOW, NORMAL czy TURBO?
- Piszesz, że max to 40 km/h ze wspomaganiem, a ile bez wspomagania rower osiąga?
- I jaki jest max przy naładowanej do końca baterii, a jaki gdy jest bliska rozładowania, bo u siebie widzę sporą różnicę?
- Czy różnica jeżeli chodzi o dynamikę/przyśpieszenie przy naładowanej i nienaładowanej jest mocno odczuwalna?
- Czy rower ma siłę aby podjechać pod KAŻDĄ górkę o ile ogólnie nachylenie pozwala złapać przyczepność?
- Zaskoczyłeś mnie z tym sterownikiem, u mnie jest on zawsze w 100% zimny, nigdy się nie nagrzał nawet w najmniejszym stopniu.
- Przy okazji, jakie wychodzą Ci zasięgi bez wspomagania/ze wspomaganiem/z lekkim wspomaganiem? Jaki masz dokładnie akumulator?

atomek - no gorący... czyli parzy w rękę :) Nie wiem jaką obudowa miała temperaturę - ale zapewne wnętrze jeszcze wyższą :)
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

sorka,że tak póżno, mam andzieję, że jeszcze aktualne ale dopiero zobaczyłęm te pytania a więc

syntony napisał/a:
sentinel - podpytam Cię jeszcze trochę bo to konfiguracja jaką rozważam. :)
- Piszesz, że silnik się generalnie nie grzeje - miałeś okazje jeździć przy wyższych temperaturach? 30 i więcej.

Jeździłęm w temperaturze max 30 stopni jak słonko przygrzało i nie zauważyłem żeby się więcej coś grzało, ale tak jak ktoś pisał, jest cieplej można więcej po gazie dać bo tak zimnem nie wieje
syntony napisał/a:
- Wszystko to co podajesz: prędkości, poziomy grzania, to na jakim ustawieniu sterownika? LOW, NORMAL czy TURBO?


na normalu
syntony napisał/a:
- Piszesz, że max to 40 km/h ze wspomaganiem, a ile bez wspomagania rower osiąga?

ogólnie to wszystko mierzyłęm za pomocą gps i max jaki wydobyłęm z pedałowaniem to 44 kmh bez to podejrzewam będzie ok 37 kmh myślę( po płaskim w kilka sek mam taką prędkość, pod górkę dłużej to trwa)
syntony napisał/a:
- I jaki jest max przy naładowanej do końca baterii, a jaki gdy jest bliska rozładowania, bo u siebie widzę sporą różnicę?
max przy naładowanej to tak jak wyżej, a jak już trochę bliżej końca to te 5 kmh na oko różnicy jest i w przyśpieszeniu trochę czuć że słabiej ciągnie, ale różnica jakaś wielka nie jest i cały czas jeżdzi się przyjemnie
syntony napisał/a:
- Czy różnica jeżeli chodzi o dynamikę/przyśpieszenie przy naładowanej i nienaładowanej jest mocno odczuwalna?
jak wyżej
syntony napisał/a:
- Czy rower ma siłę aby podjechać pod KAŻDĄ górkę o ile ogólnie nachylenie pozwala złapać przyczepność?
nie wiem czy pod każdą bo mieszkam w Olsztynie a tu dużych górek nie ma niestety, ale każdą jaką spotkałem dałem rade pokonać bez pedałowania,( nawet te gdzie na najniższym biegu ciężko się wdrapać) o ile nie jest to jakiś luźny piach czy coś w tym rodzaju, po asfalcie wszystko łyka jak mały pelikan:)
syntony napisał/a:
- Zaskoczyłeś mnie z tym sterownikiem, u mnie jest on zawsze w 100% zimny, nigdy się nie nagrzał nawet w najmniejszym stopniu.
no u mnie właśnie jak się trochę pomęczy rower po górkach czy coś to się grzeje ale nigdy nie nagrzałem go tak aby się nie dało go trzymać w ręku
syntony napisał/a:
- Przy okazji, jakie wychodzą Ci zasięgi bez wspomagania/ze wspomaganiem/z lekkim wspomaganiem? Jaki masz dokładnie akumulator?

bez wspomagania nie testowałem, bo trochę nudna taka jazda jest, bezwspomagania głównie po lesie jeżdżę, a zawsze mam trasy mieszane, troche las troche asfalt( na którym jade na tempomacie i dopedałowywuję zazwyczaj)

ale po 40 km przez miasto( ciągłe przyśpieszanie, zwalnianie i przynajmniej połowe czasu jazdy bez pedałowania miałęm 50% baterii a moja konfiguracja to: 14s 17,5 ah lion

także podejrzewam że na asfalcie z dopedałowywaniem( zawsze kręcę na tyle, żeby czuć tylko jakiś minimalny opór, żeby nie machać nogami w powietrzu, więc raczej jakoś mocno go nie wspomagam) bym 100 km zrobił, a bez to tak z 60 może by wyszło, jak to przetestuje kiedyś dam znaka, ale średnia z tego przyjemność, bo sie nudzi trochę tak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group