ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka roweru 26" (wolnobieg)
Autor Wiadomość
Michal_JG 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 18
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

zeeltom napisał/a:
Michal_JG napisał/a:

raz w tygodniu rozwiązanie docelowe, czyli prawdopodobnie 36V 13,5Ah 10s4p :)

Przy zakładanym zasięgu i szybkości, to może wystarczyć raz na tydzień, przy tej konfiguracji.
Zastanawia mnie czemu raz w tygodniu? Raz na tydzień masz dostęp do ładowarki i prądu, czy jak? ;)


Nie, ale przemówiło zwykłe lenistwo :oops:
 
 
Michal_JG 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 18
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

Czy dobrze kombinuję, że tutaj mamy aku w ramie? W takim razie jak z dostępem do takiej baterii?

http://olx.pl/oferta/rowe...html#29e0bcf46d
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

Jest wysuwana od dołu ;) ale najprawdopodobniej siedzi tam Ni-Cd, szukaj czegoś na Li-Ion albo tego typu rowerów z kompletnie padniętą baterią za dużo niższą kwotę
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

Michal_JG napisał/a:
Szwagier napisał/a:
Imho kombinujesz w miarę OK, z tym, że teraz wybór fabrycznych, używanych elektryków jest ogromny! Co mnie akurat osobiście bardzo smuci (jako sprzedającego) :???: Wczoraj siedziałem wieczorem na OLX i przeglądałem ogłoszenia...Są rowerki spełniające Twoje wymagania w cenie poniżej tysiąca złotych (400, 600, 800...), gdzie trzeba tylko akumulator dokupić...albo samemu dorobić. Miałem zamiar swojej mamie zrobić coś ala jakiś składaczek na kołach 24", ale przy takim wyborze rowerów fabrycznych, chyba wolę poczekać i trafić jakąś okazję...


OK, tylko dalej mają napęd na przód i baterię w nieznanym stanie... Czy napęd na przód to nie jest aż taka kicha jak się wydaje?

Nie koniecznie muszą mieć napęd na przód. Obecnie jest zupełnie inny (dużo, dużo większy) wybór rowerów, niż np. w marcu, nie mówiąc już o miesiącach typowo zimowych...Inna rzecz, że wszystkie fajne są w południowo-zachodniej Polsce, a jeśli nie, to i tak daleko ode mnie :wink:

I tak jak pisał zeeltom, wg mnie nie ma różnicy czy rower kosztuje 800 zł i jest napisane, że bateria do wymiany, czy 1600 zł i na temat baterii nic nie wiadomo. Wolałbym założyć, że i tak te 800 zł na akumulator muszę wydać. Więc w sumie mogę wydać 1600 albo 2400 - wybór jest prosty :mrgreen:

I jeszcze kwestia ładowania - piszesz, że chodzi o lenistwo. Włożyć wtyczkę do gniazda to nie jest aż taka ciężka praca, nie bój się! :razz: Jak jeźdzę do pracy, to łąduję codziennie - wstawiam rower do garażu, podłączam ładowarkę, a na drugi dzień rano odłączam, wyciągam rower i jadę :smile: Chyba, że wiem, że na drugi dzień pojadę samochodem, nie będzie pogody itd. to nie ładuję. W aku zostaje ok 1/4 - 1/3 energii i lepiej żeby w takim stanie stał, niż naładowany na full. Zresztą, ładowarka 5A pakiet 10Ah podładuje dość szybko, gdyby zaszła potrzeba :wink:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Jesli masz problem z ładowaniem a raczej z NOSZENIEM roweru, kup. zrób taką konstrukcję aby panel akumulatora był wysuwany. Wtedy bierzesz go pod pachę i ładujesz w dowolnym miejscu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Michal_JG 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 18
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

i już wiem....

... że nic nie wiem :roll:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Tak jak w aucie. Chcesz ładować akumulator w domu, to wyjmujesz go z auta, niesiesz do domu, a auto pozostaje przed domem ;)
 
 
Michal_JG 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 18
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

to było w szerszym kontekście - składać, czy kupić gotowy :)

Mam możliwość kupienia takiego:

http://geobike.com.pl/ofe...y/model-beast-l

za połowę ceny, praktycznie nówka, do tej pory odrzucałem tą ofertę ze względu na napęd z przodu, ale to może nie jest zły pomysł?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Twoja kasa, wybieraj ;)
 
 
Michal_JG 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 18
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

zeeltom napisał/a:
Twoja kasa, wybieraj ;)


No to pomogłeś :twisted:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Z pewnością do krótkich miejskich jazd, nie ma co się 'sadzić' na mocne, ciezkie i drogie rowery, ktore przestaja przypominac rower. Jesli celem jest jazda i spokojne pedalowanie do 30-35 km godz to silnik 250 -500 W jest w praktyce eksploatowany chwilowymi mocami rzędu 600 -1000 W co sprawia ze taki rower w znaczacy sposób wspomaga jeżdżącego.
Przy takim założeniu lekki silnik przedni i Twoje pedalowanie na tyl jest efektywniejsze..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Michal_JG napisał/a:

No to pomogłeś :twisted:

Jeśli chcesz się przemieszczać z punktu A do punktu B zgodnie z przepisami i normami, to wystarczy ci używany rower za kilkaset złotych.
Jeśli chcesz wydać 3x większą kasę na to samo, to, jak napisałem, twoje pieniądze.
Gdybym ja miał wybór między rowerami o tych samych parametrach trakcyjnych, to bym wybierał tańszy. Ale to bym zrobił ja, bo mnie na droższe po prostu nie stać.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Do przemieszczania się z punktu A do B z prędkościami rowerowymi, na niezbyt dużych odległosciach (chodzi o wygodę), widzę na olx kilka rowerów za grosze (do 500 zł) i kilkanaście do 1200 zł. Do takiej jazdy "na emeryta" (bez urazy dla nikogo), to chyba najlepsze rozwiązanie: cały rower bez aku kosztuje dajmy na to 500 zł (a są i za 350!), a przy konwersji trzeba dać za samo koło z silnikiem 250-300 zł. Gdzie sterownik, manetka, wtyczki, kabelki itd...?
Nie bardzo rozumiem więc Twój problem :wink:
 
 
Michal_JG 
początkujący


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 18
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Koniec końców skończyło się dzisiaj przypadkiem na nowym rowerze:

http://salon-rowerowy.pl/...lkosc_ramy-m_19

fajna promocja, do tego w sklepie były raty 0%, no i mieszkam może kilometr od sklepu, który oczywiście również prowadzi serwis...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Manetka jest? Czy tylko wspomaganie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group