ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sterownik z wbudowanym odzyskiem energii?
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   sterownik z wbudowanym odzyskiem energii?

witam, panowie czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie czy ten podlinkowany sterownik ma "wbudowany" odzysk prądu? jeśli tak to jakie kable należy spiąć, przepraszam moeż za banalne pytanie ale ilość kabelków jak i mój slaby angielski nie pozwalają mi dojść do ładu i składu, dodam że najbardziej zależy mi na "hamulcu magnetycznym" sprawa odzysku jest drugorzędna, http://www.ebay.com/itm/7...talgo=undefined
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Ma regena mimo, że nie ma w opisie wtyczek. Są dwie granatowe wtyczki, które go uruchamiają a wtyczkę brake low do masy przez klamki lub przycisk. Opcjonalnie brake high do 12v jeżeli chcesz światła stopu
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

dzięki za podpowiedz, jak wzmocnie wahacz i przerobie manetkę to dam znać jak działa, pozdrawiam
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

regen działa, nie mam porównania bo nie jeździłem na żadnym wynalazku z regenem i podczas hamowania z prędkości 60-40 km/h silnik MXUS wydaje dziwny głośny dźwięk typu "brrrr" czy to normalne? czy jest to spowodowane sterownikiem blokowym? czy coś jest nie tak ?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Panowie nikt nie da rady odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego silnik zachowuje się bardzo dziwnie wyhamowując z 60 km/h do około 30 km/h, poniżej tej prędkości czuć wyraźne zwalnianie ale po wyżej w zasadzie tylko dźwięk typu "trrr" a samo hamowanie jest słabe, mam w sterowniku jeszcze wtyczkę "ABS" może tutaj coś potrzeba zmostkować tak jak zmostkowany mam "hig speed" nie chce w tym sam bezwiednie dłubać żeby czegoś nie spalić, POMOCY :sad:
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

A sprawdzales inne kombinacje halli faz? Dopiero jak ma 30km/h to hamuje? A powyżej 30km/h już w ogóle? Chyba pierwszy taki przypadek
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

dzięki za zainteresowanie :smile: silnik przy 35km/h hamuje bardzo dobrze do około 10km/h potem tylko "zwalnia" ale przy 60km-40km hamuje słabiutko a silnik terkocze robi głośne "trrrrr" i tak jakby "wibruje" aż czuć wibracje na ramie, halle podpiąłem według kolorów i po włączeniu samo nauki silnik od razu zaczął poprawnie pracować, wydaje mi się ze sposób podłączenia halli jest tylko jeden prawidłowy w innych konfiguracjach nie będzie działał - chyba ze się mylę. ps. co to tak kostka w sterowniku ABS za co odpowiada i jak ją prawidłowo " użytkować"?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Czy masz bms'a w bajku? Ja tak miałem jak na w pełni naładowanej baterii próbowałem użyć regena
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

nie nie mam BMS pakiety wyrównuje ładowarką, dzisiaj próbowałem pomagać lekko przednim hamulcem i "drżenie" nie występuje może ten sterownik nie daje rady z prądem generowanym przez mxusa? :???: już sam niewiem :cry: może ktoś z forumowiczów spotkał się z taką sytuacją?, jeszcze raz podbijam pytanie co do kostki ABS co to takiego i jak jej używać, w załączniku przesyłam zdjęcie sterownika

DSC_0734.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 356 raz(y) 1,2 MB

 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Przemek, https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=34367 tu chłopaki trochę wyjaśniają :wink:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Mam regena w 9c z blokowym - hamowanie jest tym silniejsze im szybciej jedziesz, przy +- 20 km/h już praktycznie nie hamuje i trzeba się zatrzymywać hamulcami. Dźwięk hamowania też występuje może nie bardzo głośny ale coś tam słychać.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Yin może ci się uda wpaść w niedziele na lotnisko to byś się przejechał i wypowiedział czy to normalny objaw czy raczej coś jest na rzeczy, mam nadzieje ze się pojawią chłopaki może nawet z Gliwic - zobaczymy :cool:
Bloodyopel dzięki za linka studiuję go w translatorze bo mój angielski to słabiutko, rozpracowuję zdania w postaci kali mieć kali chcieć
tak to jest mama mówiła ucz się a ja książki psu bo budy cisłem :oops:
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

W ten weekend to niestety mało prawdopodobne ale jak coś to skrobnę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group