ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Przebudowa miniquada 48V 750W
Autor Wiadomość
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Też się martwię o wytrzymałość tej ramy - Ona była przewidziana na jakiegoś dzieciaka, a nie na rosłego faceta...

A jak tam resory - nie dobijają, gdy np staniesz na podnóżkach i próbujesz "podskakiwać"?

Ile ważył oryginalny zespól napędowy (silnik + osprzęt + bak paliwa)?

Jeśli wpakujesz 12kg (3x aku), lub 16kg (4x aku) + powiedzmy 5 kilo na calą resztę (silnik, przekładnia, sterownik i reszta), to wyjdzie pewnie więcej, niż oryginalny napęd - a wtedy jeszcze bardziej obniżysz nośność tej maszynki...

...Do czego zmierzam - martwie sie, że to w terenie może się delikatnie mówiąc rozpaść...

Swoją drogą - patrząc na "skuterek" na 3x 12V który ma (jeśli dobrze pamietam) 10km zasięgu, to jaki planujesz zasięg w tej maszynce? Pamiętaj, że tutaj masz więcej kól, oraz szerszą syllwetkę pojazdu - tak więc zasięg w porównaniu do skuterka może jeszcze spaść... A przecież quadem nie jeździ się po asfalcie...
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Jak siadam na nim, to praktycznie resory jeszcze nie działają. Tam są takie duże nakrętki regulujące sprężynę. Może leciutko się uginają, ale to by trzeba się dokładnie przypatrywać. Ja nie mam zamiaru jeździć tym po wertepach, tylko grzać po ulicy :) Mam tu na osiedlu trochę takich nieuczęszczanych, a w lesie mam dość dobre drogi polne. Jak to się ma do przepisów? Rowerem można, a rowerem na 4 kołach już nie? Skoro po ulicy nie można, to będę jeździł po chodnikach... a co mi tam :D Jak mnie dorwie policja, to nich mi wytłumaczą, po czym mogę jeździć takim pojazdem. W końcu jest cichy i nieduży :D
Jak zasięg będzie 10 km, to będzie 10. Nad tym się nie rozwodzę, bo do dalekich tras mam inne pojazdy :) A ten przerabiam na elektryka, bo... lubię coś tam podłubać :D W ostateczności dam wnukowi, niech się bawi :D
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Ale mi się papa uśmiechnęła :mrgreen: super się na razie prezentuje. Jeśli chodzi o czwarty akumulator... to może nad poprzeczka a pod siodełkiem? Pomiędzy żółtym amorem a akumulatorem? Wejdzie tam?
I chyba nie zauważyłem-jaka pojemność aku?

Pozdr
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

12V 12, albo 14Ah. Tam nie wejdzie, bo jest za wąska rama. Na razie zrobię na 3 akku. Zobaczymy co wyjdzie,
:)
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Eee, nie wiedzałem ze to będzie szosowy pomykacz - no to taki prawie gokart wyjdzie :)

Skoro resory mają "zapas", to dobrze, na hopkach dobijac nie będą :) Miałem po prostu do czynienia z rowerem "Made in Geant" :) I tamten rower przy mojej masie (70kg) dobijał niezależnie od skręcenia sprężyny :D

Berla - jeśli dobrze zrozumiałem gdzie miałby być ten akumulator - to to miejsce odpada ze wzgledu na skok zawieszenia.

A czy nie dałoby się połączyć zamiast jednego (czwartego) 12Ah (14Ah) akumulatora dwóch siódemek równolegle (bo nie słyszałęm o 12Ah 6V) ? Nie wiem czy taki manewr jest dopuszczalny, ale wtedy można by je dać pod siodełkiem na płasko - albo "w ramie" jeden nad akumulatorami, drugi tuż za nim bliżej siedzenia.

Miałbyś wtedy teoretycznie pół kilowatogodziny na pokładzie (w tym mniej obciążone akumulatory), tak więc może dałoby się zwiększyć zasięg?
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Kanapa jedzie. Jak dojedzie, to przymierzę i pokombinuję :)
I podstawowa sprawa STEROWNIK!!!
:D
Jutro spróbuję zamocować silnik i skrócić łańcuch. Ciekawe jest rozwiązanie napinania łańcucha :D Otóż łożyska tylnych kół są zamocowane mimośrodowo i kręcąc łożyskami można regulować odległość osi kół od silnika i tym samym napięcie łańcucha :D
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Myślałem o mniej więcej takim położeniu-orientacyjnie... Czerwony prostokąt


A sterownik można dać nad tym lewym akumulatorem a pod kierownicą-wygląda że było by miejsce :) Niebieski prostokąt...
Ps to są 12 Ah czy 14Ah?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Akku jeszcze żadne, bo ich nie mam :) A 12 i 14 mają takie same wymiary. Położyłem na ramie jakieś dwa stare. Trzeci mieści się obok tego zaznaczonego na niebiesko. Na czerwonym prostokącienie mam miejsca na akku, nawet na 7Ah. A jeśli chodzi o sterownik, to nie ma problemu z miejscem. Chodziło mi o sterownik, który wytrzyma te prądy, bo mam już dość palenia sterowników :)
Kiedy wreszcie ruszą te obiecane na forum?
 
 
Biker
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Ja mam sterownik do silnika 350W oparty na rozwiązaniu zaproponowanym w tym temacie http://forum.arbiter.pl/v...der=asc&start=0 i nie mam z nim żadnych problemów.
Zastanawiam się też czy przy takim ułożeniu silnika kąt opasania małej zębatki nie będzie za mały ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Prac ciąg dalszy. Nie opisuję zdjęć, bo wszystko widać.
Kanapa dojechała, muszę tylko ją jakoś zamocować. Zębatka jest opasana OK.








PS.Nie śmiać się z mojego spawania :) Spawam, jak umiem :D
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Ehhh, dlaczemu ja nie mam takiego dziadka... :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

:D
Zanim wnuk na tym usiądzie, to ja pewnie nie raz się przejadę po piwo :D
Dobrze, że rozebrałem tylną oś. Jak to chińczycy. Wszystko musiałem poustawiać i skręcić porządnie. Teraz koła kręcą się lekko. Jak mi się uda, to może jeszcze dziś przejadę się próbnie na 12V.
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

No no, kupiłeś to w niedziele, a dzisiaj jest czwartek. Pół tygodnia, nie licząc jeszcze czasu oczekiwania na przesyłkę, a tu już jazda próbna ma być :shock: . Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie chyba drugi garaż wybudować, oczywiście już z panelami słonecznymi i wiatrakiem do darmowego podładowywania pojazdów :) .

Ciekawy pomysł z tymi opaskami do mocowania rynien, tanie i praktyczne. Fajnie się prezentuje z tym siedzeniem, jak jeszcze dojdzie oprzyrządowanie na kierke to będzie w sam raz. A przewidujesz jakieś owiewki?

Ładna ta kicia z drugiego zdjęcia ;)
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

ładnie to wygląda, skąd bierzesz takie eleganckie kanapy?
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

kuras999 napisał/a:
ładnie to wygląda, skąd bierzesz takie eleganckie kanapy?


Najczęściej pewnie z salonu ;P

Znaczy się bez obaw można posadzić na tej ramie swoje ważące 80kg 4-litery? I mówie tutaj o trasie co najmniej nie terenowej.

PS
Pogratulować tempa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group