ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Przebudowa miniquada 48V 750W
Autor Wiadomość
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

mail kjmek@o2.pl ale go akurat podalem przy rejestracji
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

doomboy napisał/a:
... da sie usisc mam 160 cm wzrostu

Ja mam 182 i jakoś usiadłem.
Ba... nawet jechałem :D
Jedyna wada, to za niska kierownica. Zmieniłem na wyższą i jest w miarę OK.
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Co do ram to nie wiem jak ty to robisz !! ja wpisalem rama tylko nowe wyskoczyly i to 320 zl + 60 zl kola + 50 zl wysylka troche mnie gryzie a rama bez silnika to zkolei amortyzatorow nie ma a takie cos mnie nie uzadza :D powoli sie zastanawiam czy samem u ramy nie robic jakbys widzial jeszcze raz okazje daj znac :D
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

U tego sprzedawcy co Zeeltom kupił są ciekawe ramy po 300+ z sinikiem i bakiem, tylko bez przednich kół, a sama rama z kołami po 200. Nie żebym reklamował, czy coś ale trzeba umień szukać.
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

sorry za offtop ale ta za 350 to 60 zl kolka a ta rama za 200 zl to jest sztywna bez amorow :D trzeba umiec patrzeć :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Kupujesz tą ramę za 320: http://www.allegro.pl/ite...i_promocja.html
Sprzedajesz silnik za 100 zł i kupujesz dwa koła za 120: http://www.allegro.pl/ite...6_promocja.html
Razem wyjdzie ci tyle samo co mnie (mniej więcej) :)
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

To nie opłaca się tych kół kupować tylko tę ramę z silnikiem za 320 zł i z samą ramę z kołami bez resorów za 2 stówy (i przesyłka jedna). Z tej drugiej ramy bierzemy tylko przednie koła a resztę opychamy na alledrogo (pewnie dostaniemy za to jakieś 100-150 zł, więc będziemy 20-70 zł na plusie;) ). A jak nie to zostawić na części zamienne, albo włożyć jakiś silnik z komarka, resory rowerowe i koła od taczki na przód i mamy 2 quady minimalnym kosztem :) .

A tak ogólnie to drogie te zabawki, ja sam bym się w to nie pakował. I sorry zeeltom za zaśmiecanie tematu :oops: .
Ostatnio zmieniony przez Natanoj Pią 24 Kwi, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

mnie interesuje sapalinowy !! weic jak sprzedam silnik musze ejszcze silnik za 180 kupic :D iwec wole kola :D na ale to musze funduszu dozbierac !! bo taki majster nie jestem zeby 700 w pojazd na prad robic :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Kupiłem silnik 24V 500W i teraz się zastanawiam, czy nie zmienić zasilania na 24V, a akumulatory połączyć równolegle. By było 24V 24Ah. Jak sądzicie? Zostawić 36V i zasilanie 48V, czy dać silnik 24V i zwiększyć 2x pojemność akku?
W sumie mechanicznie nic się nie zmieni, tylko sterownik i zmiana połączenia przewodów. Tylko skąd ja znów wezmę sterownik 24V 500W? Bo te 350W jakoś mi nie podchodzą.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Budowy ciąg dalszy ;)














Z tych wiaderek będą błotniki :D
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Ciekawy sposób na łączenie pulpitu sterującego z ramą, może nawet uda mi się go powielić. A ta blacha to kupna czy znaleźna ;) ? Na wyświetlaczu będzie wszystko, czy będą też analogowe wskaźniki? Super efekt dają te światełka tak wysoko umieszczone, ale jak na razie mi te kierunki trochę szpecą, miejmy nadzieję, że jak dojdą osłony to się to zgubi. Nabiera już wyglądu, już nie mogę się doczekać gotowego pojazdu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Wyświetlacz będzie z przełącznikiem prąd/napięcie. Jest podświetlany na niebiesko :) Analogów nie przewiduję. Pudełko, to jakaś obudowa od modułów central alarmowych. Zostało mi kiedyś po instalacjach. Dojdzie licznik rowerowy i 4 przełączniki. Kierunki (nie robię w manetce) włącznik ogólny, zamiast stacyjki, włączanie świateł i przełącznik woltomierza/amperomierza. Zamówiłem już przetwornicę 48/12V oświetlenie robię na zwykłych żarówkach. Nie zamierzam jeździć w nocy, a jeśli nawet, to pobór prądu przez oświetlenie w porównaniu z mocą silnika jest znikomy. Muszę jeszcze pociąć te wiadra i zrobić błotniki :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Przebudowy c.d.





 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Już sobie nawet pojeździłem :)
32 km/h :) W uszach szum, z opon pisk, a w oczach gwiazdy... :D
Dziwna rzecz... silnik się sporawo grzeje. Nie wiem czemu. Przeciążyłem go tylko 25% i jest gorącawy. Muszę chyba założyć wiatrak od komputera. Co dziwne, w skuterze silnik przeciążyłem 50% i jest ledwo ciepły. O co chodzi?
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

Idziesz pełną parą, ciągnąc 2 projekty. Z tego co widzę, pojemnik na aku jest na stałe przyspawany do ramy, czy nie ma problemów z wyciąganiem aku? Mógłbyś coś więcej o sterowniku napisać? Te lampy super wyglądają, jeszcze z tym pulpitem :) . Jak dojdą przełączniki to proszę o fotkę pulpitu. Jak tam opony przy takich prędkościach? Ciekawe jak by było z tym silnikiem 24v 500w, pewnie prędkość byłaby mniejsza, ale co z zasięgiem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group