ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Rozpoznanie rynku"
Autor Wiadomość
Kolaska 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Szwagier: Masz rację, niczego nie muszę :) Niemniej klamki z wyłącznikiem napędu uważane są za jeden ze stopni bezpieczeństwa. Być może da się zamontować jakieś wyłączniki na obecnych klamkach ale jeszcze nie odkryłem czy są takie gotowe rozwiązania czy trzeba samemu kombinować.

Pozdrawiam,
Kolaska
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Jeżeli już musisz to np. to;

http://sklepebike.pl/pl/p...nik-hamulca/144
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Właśnie o to mi chodzi, że jeśli chcesz mieć czujniki w klamkach, wcale to nie znaczy, że musisz zmienić klamkomanetki na specjalne klamki. Ale mogą istnieć przecież inne przyczyny, o których tylko Ty wiesz, stąd moje pytanie :wink:

Jak dodać czujniki do klamek znajdziesz na forum. Np w moim temacie o przerobce hexagonów, ale inni koledzy też opisywali.
 
 
Kolaska 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Tkoko: dzięki za link.
Szwagier: przeczytałem ten wątek i faktycznie pomysł z mikrowyłącznikiem prosty i funkcjonalny. Przy okazji gratuluję e-rowerków :)
JerzyZ: Ciekawe, że sam tego nie zauważyłem :O Jeśli o mnie chodzi to oprócz jednostronnej sympatii nic mnie z zespołem nie łączy :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie oporów silnika bez zasilania. Co się dzieje gdy w trasie zabraknie nam prądu ? Czy ciężko jest uciągnąć nogami taki silnik ?

Pozdrawiam,
Kolaska
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Niewielki opór każdy silnik ma, ale poniżej 20-30 km/h jest to prawie niewyczuwalne. Inna sprawa, że taki rower sobie odpowiednio waży.
Generalnie jest zasada, im szybszy silnik (rodzaj uzwojenia), tym mniejszy opór i lżej pedałować.
Reasumując, pedałować się da, o ile nie zamierzasz się z kimś ścigać, to nie stanowi to problemu ;)
 
 
Kolaska 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Dzięki Wookie !

Czyli pod względem oporów (małych) byłby lepszy silnik 9x6 czy np. 7x8 ?
Nota bene, co oznaczają te symbole ?


Pozdrawiam,
Kolaska
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Lepszy pod względem oporów z tych dwóch 9x6 (o ile jest taki).
9C robi 10x6 albo 7x9, przynajmniej takie są popularne.
Pierwsza liczba to grubość drutu w uzwojeniu, a druga liczba to liczba zwojów.
Im grubszy drut, tym większy prąd możesz puścić przez silnik zanim go przegrzejesz, taki silnik jeździ szybciej, ale ma gorsze przyspieszenie.
Wolne silniki lepiej przyspieszają przy tym samym prądzie i ostatecznie trochę są ekonomiczniejsze, nie tylko dlatego że wolniej jeżdżą, ale dlatego, że szybciej przyspieszają, inaczej mówiąc do rozpędzenia do powiedzmy 45 km/h zużyją mniej prądu.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Kolaska napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie:
czy montowaliście kiedyś akumulator tak aby łatwo go było wyjąć i naładować poza rowerem ?

Typowe solidne pojemniki wsuwane w specjalny bagaźnik lub umieszczane za siodełkiem :

_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Kolaska 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

WojtekErnest: Dziękuję :) Być może zastosowanie takiej obudowy byłoby niezłym wyjściem ale to pewnie kolejne kilkaset złotych do dołożenia. Mnie bardziej chodziło o takie zbudowanie i zamontowanie aku LiPo (turnigy) aby łatwo było go odłączyć od roweru; łatwo zarówno elektrycznie jak i mechanicznie.

Pozdrawiam,
Kolaska
 
 
Kolaska 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Cześć,

Jeszcze pytanie techniczne: dostałem prywatną wiadomość od użytkownika który zaproponował mi BMS i ładowarkę na 12s; odpisałem mu ale mojej wiadomości nie widzę w sekcji "wysłane" tylko "do wysłania". Nie wiem jak ją wysłać :(

Pozdrawiam,
Kolaska
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Jak adresat przeczyta, to wiadomość zostanie przeniesiona do "wysłanych"
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   

Jezeli chcesz ciac koszty i planujesz sam przerobic swoj rower to zamow sterownik, bms i ladowarke z chin. polecam sklep greentime technology handluja sprzetem do ebikow na aliexpress. Ładowarki, sterowniki i bmsy sa po okolo 20 dolarow,

W oczekiwaniu na dostawe obserwuj dzial ogloszenia lub olx i kup silnik np zeeltom sprzedaje 500w silnik za 350 zl.
Baterie zamow od kogos z forum lub z ogloszen na to pojdzie najwiecej srodkow.
Jezeli masz bagażnik to mozesz na allegro zakupic kuferek pod baterie.
 
 
Kolaska 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Wookie: sprawdziło się ! Dzięki :)
Bartek24m: Jako nowicjusz w temacie oraz ignorant w kwestiach elektroniki trochę się bałem kupować u pana chińczyka bo nie wiedziałem jakie parametry powinny mieć elementy. Teraz zaczynam to troszkę ogarniać ale i tak czuję głębię mojej niewiedzy ;) BMS i ładowarkę kupiłem już u kolegi qaz33 a dział sprzedam także śledzę; niestety uciekły mi niedawno ogniwa turnigy w dobrej cenie - gdybym tydzień wcześniej się zainteresował to już bym składał aku. Widziałem ten silnik od kolegi Zeeltom ale im dłużej czytam forum tym bardziej skłaniam się w kierunku silnika 9c.

Pozdrawiam,
Kolaska
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Na jakie napiecie kupiles ladowarke i bms ?
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Kolaska napisał/a:
niestety uciekły mi niedawno ogniwa turnigy w dobrej cenie - gdybym tydzień wcześniej się zainteresował to już bym składał aku. Widziałem ten silnik od kolegi Zeeltom ale im dłużej czytam forum tym bardziej skłaniam się w kierunku silnika 9c.


4 takie pakiety Turnigy pewnie będę miał na sprzedaż, ale nie w cenie 99 zł/szt. :wink:
Na sprzedaż mam też dwa silniki przekładniowe:
1. 24V 250W, z powodzeniem puszczany na 17A 12S LiPo, wykończyło go dopiero holowanie drugiego roweru z dzieckiem (poszły zęby na przekładni, wymieniam na nowe jutro), dropout 165 mm
2. 200W (nie pamiętam, jakie napięcie nominalne), wymieniona przekładnia, dodany czujnik temp. z wyświetlaczem, mocowanie na tarczę hamulcową, obręcz Alexrims DM24
Oba bldc 3 fazowe z czujnikami halla, zaplecione w obręcze 26", szprychy 2,2 mm (grube), na wolnobieg

Zaraz wystawię ogłoszenie w stosownym dziale...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group