ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
uzywany przekladniowy ?
Autor Wiadomość
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   uzywany przekladniowy ?

Szukam silnika ktory by mial niskie opory toczenia i byl jednoczesnie lekki waga max do 3kg .

Wybor wiec padl na przekladniowy bldc 250w, niestety wiem ze sa w nim elementy ktore sie zuzywaja a ich wymiana jest nieoplacalna. Czy da sie jakos przed zakupem po zdjeciach lub kultura pracy ocenic stan przekladni w silniku ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Wymiana jest opłacalna, ale nie do każdego sinika znajdziesz wszystko na wymianę.
Po zdjęciach ciężko się zorientować. Najlepiej poprosić o filmik z ostrego ruszania rowerem z ciężkim bagażem, lub kierowcą. Chodzi oczywiście o dźwięk silnika, czy głośno pracuje, czy nie przeskakuje.
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Pią 24 Cze, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

j/w
Dlaczego naprawa miałaby być nieopłacalna? Silnik w sklepie nowy kosztuje ile (350-400 zł?) a satelity przekładni ok. 80 zł. Jak na mój chłopski rozum opłaca się naprawiać :wink: Bo jeśli sięcoś popsuje, to saletelity, wykonane z tworzywa sztucznego. Koło zębate silnika jest raczej zawsze z metalu (stali?), a w silnikach, które widziałem, wieniec zębaty (koło uzębione wewnętrznie) sprzęgła też były metalowe.
A poza tym popsuć się może to samo co w każdym innym silniku.

Nie zastanawiaj się tylko kupuj ode mnie pozostały silnik - zapleciony w obręcz z nowymi satelitami w cenie niższej od nowego gołego :mrgreen: :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Niekoniecznie. U mnie wszystkie przekładniowe mają wewnętrzny wieniec plastikowy.
I tu jest problem. O ile zębatki satelitarne można jeszcze jakoś dokupić, o tyle cała reszta nie jest do kupienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group