ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica między napędami - wspomaganie itp.
Autor Wiadomość
qwsazx 
początkujący


Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Gąski
Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   Różnica między napędami - wspomaganie itp.

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post tutaj.

Mam 65 lat i rozwalone kolana, a na rowerze jeździć lubię - na zwyczajnym już nie daję rady poza bardzo krótkimi przejażdżkami wokół komina, pomyślałem więc sobie, że może elektryczny byłby dobrym pomysłem.
Poczytałem mnóstwo poradników i opisów, znam wady i zalety napędu w przednim i tylnym kole, pojemności baterii i tak dalej. Nawet mniej więcej wiem, jaki rower byłbym wstępnie sobie chciał kupić (Lucciolę od InterBike).

Ale nie udało mi się tylko znaleźć sensownego opisu na temat możliwości, jakie zapewnia ten silnik elektryczny. Czy wszystkie rowery działają tylko i wyłącznie tak, że trzeba kręcić pedałami podczas jazdy, a silnik jedynie zmniejsza siłę potrzebną do kręcenia, czyli (jak rozumiem) po prostu kręci się bez obciążenia? Ściągnąłem sobie instrukcję do jakiegoś tańszego modelu, nie pamiętam już jakiego i tam właśnie napisane było, że zaprzestanie pedałowania odcina silnik elektryczny, a włącza się pół sekundy po rozpoczęciu pedałowania.

Czy też można na przykład chwilę pokręcić, a potem przejechać jakiś odcinek tylko na napędzie elektrycznym, bez pedałowania? Z uwagi na moje kolana interesowałaby mnie tylko taka opcja. Czy są rowery z taką możliwością? Jeśli tak, to jak je odróżnić po opisie? Jest jakaś specyficzna cecha, która pozwala to stwierdzić? Czy może być to manetka "gazu"? W sensie, czy każdy rower z taką manetką pozwala jechać na napędzie elektrycznym bez pedałowania?

Wybaczcie mi takie trywialne pytania, ale mieszkam na takim zadupiu, że nawet nie mam jak gdzieś podjechać, żeby znaleźć sklep z elektrykami. 150 km ode mnie jest Decathlon, ale tam mało się znają.

A może ktoś byłby na tyle uprzejmy, żeby zaproponować mi po prostu jakiś tani rowerek z możliwością jazdy na samym napędzie? Jak najtańszy, nie musi być wypasiony, bo mi to niepotrzebne, nie będę jeździł po 100 kilometrów dziennie, góra kilka.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam,
Andrzej.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

Poczytaj posty kolegi Zeeltom. Rower dla Ciebie winien miec manetke gazu niezaleznego od systemu PAS, czyli nie musisz pedalowac ale pedalowanie zmniejssa obciążenie akumulatora.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2016   

Nie kupuj niczego w marketach.
Poszukaj lepiej jakieś używki na allegro i zamów kuriera. Licz się z tym, że akumulatory zazwyczaj są do wymiany.
Powinieneś się zmieścić w granicach 1000 zł razem z nowymi akumulatorami (żelowymi) ;)
Na te parę km na pewno ci wystarczy, jak nie na 25 - 35 ;)
 
 
DAREK77 
początkujący
DAREK77



Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pon 18 Lip, 2016   

Pozdrawiam serdecznie

Rok temu zbudowałem mojego pierwszego elektryka na bazie rometa. Chciałem pojezdzic po górach, bo i tez kolana dają o sobie znac. Rower sie sprawdził na trasie i w lesie.
Tutaj podziekowanie dla Tasa i jego pomoc, polecam jego blog:
http://ebike.nexun.pl/
to podstawówka, gimnazjum i uniwerek 3w1

Jesli chodzi o założenia mozna zrobic prawie wszystkie configuracje,
majac funfusze na silnk, aku i sterownik, a w jezdzie to juz manetka i pas pozwalaja dostosowc napęd do potrzeb siłowych. Nawet ustawienie tempomatu na małe A, pozwoli na spokjną jazde ze spokojnym wspomaganiem...

A nawiasem mówiac to obecnie sprzedaje mój rower i robie na ramie fula, chodzi o troche wiecej wygody i mocy jest tutaj na forum i na olx,
polecam do obejrzenia...hehe.... i ....nie jest to reklama do zakupu.
Miłego dnia

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5254

2015-11-08 12.55.38.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 288 raz(y) 5,72 MB

_________________
Falcon V3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group