ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojazdy latające :)
Autor Wiadomość
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Tas, jaką masz moc nadajnika wideo na obudwu częstotliwościach? Może to jest problem?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

No przecież masz filmik, to nie jest problem, to jest normalne zachowanie i propagacja fali :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Jakie masz anteny do 5.8? Na ile zestrojone i czy nadajnik też jest zestrojony pod anteny?
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Spoko spoko :)
Wiem jak się mierzy "dbi" nadajnik-antena w zależności od kanału. Umiem się posługiwać SDRem i wiem jak się mierzy RSSI w takich głowicach odbiorników co posiadan :) Wyższość 1.2ghz pod względem przenikalności jest bezdyskusyjna i dlatego takie będą w Tarantulu :)
Poza tym znowu nie przesadzajmy, to będzie biedo-lot, 5km nikt tym latać nie będzie hehe
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

To że obraz Ci zanika za krzaczkiem na 5.8GHz to znaczy że masz coś nie tak zestrojone, proponuję to dokładnie sprawdzić. To że niższa częstotliwośc jest bardziej penetrująca też jest niezaprzeczalne.
Przyczyn może być wiele np, nadajnik i odbiornik nie działają na tych samych częstotliwościach, masz anteny o nędznym dbi, niska czułość odbiornika, coś działa na podobnej częstotliwości w okolicy, anteny są zestrojone na inne częstotliwości, złe ustawienie anten, zastosowanie pigtaila, nieprawidłowe miejsce mocowania anten, anteny są nie zgrane ze sobą.
Za krzaczkiem możesz mieć minimalne szumy ale nie żeby zanikał sygnał.
Przy 300mw mocy powinnieneś mieć w otwartym terenie zasięg 1-1.5km z dobrą jakością obrazu przy tych wartościach.
Podaj jakie masz vswr dla jakich częstotliwości dla obu anten i na jaką częstotliwość masz ustawiony nadajnik, na pewno da się jeszcze dużo poprawić z zasięgiem i jakie anteny stosujesz.
Obstawiam że pewnie jedna antena jest zestrojona na 6.5GHz, duga 5.2GHz a nadajnik pracuje na 5.8GHz, i nic się nie zgrywa przez co zasięg jest fatalny i duże zakłócenia( podałęm wartości przykładowe).
Kiedyś jak znajdę trochę czasu to co nieco opiszę o wirnikowcach bo widzę że jest zainteresowanie.


PS. Nie latajcie nad ludźmi, zwierzętami domami itp, wirnikowce są dosyć zawodne, awaria silnika, baterii, pęknięcie śmigła i już mamy nieszczęście...
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

LAZY napisał/a:
Witajcie, mam też drona parrot bebop, takie małe samo latające coś.
Napaliłem się jak szczerbaty na suchary i kupiłem- z marketu.
Przyjechałem do domu poprzecinałem paski, otwieram karton i.... hmmm jakieś bateryjki, papierki, a gdzie jest dron?
Pojechałem na drugi dzień to się ze mnie śmiali, bo dron został dyndał na sznurkach pod sufitem :P
Swoją drogą jeszcze nie rozkminiłem o co kaman. Jakieś programowanie trasy, sam wraca do domu i takie tam.
Fajna sprawa, tylko trzeba sobie ze dwie ekstra bateryjki dokupić. Bo po 20 minutach jest po zabawie. Dwie są w komplecie, dwie by się ekstra przydały. Więc jest jakaś opcja na moda.


Bebopowi 1 nawet te 8 min deklarowanych trudno jest mu osiągnąć. Gdzie tu mowa o 10 na fabrycznych :P Są dostępne chińskie baterie 2500mAh na Ali dopasowane pod niego po 20$~ ale podobno jest na nich niestabilny, co bądź 13-15min jest w stanie zrobić. Polecam Ci kupić na starcie repeater wifi. Za 15$ masz taki fajny mały Xiaomi Mi zasilany z powerbanka co daje zasięg 2km na około. Oczywiście taki zasięg w wolnej przestrzeni.
 
 
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

Ja tam nie planowałem rozbudowy, ale wezmę to pod uwagę.
Najbardziej brakuje mi przystawki do tabletu żeby wygodnie sterować. W moim zestawie był tylko dron, ale są też z dodatkowym dżojstikiem do sterowania, wówczas tablet służy tylko za nadajnik i podgląd obrazu.
Kto stosuje gogle do podglądu lotu?
Interesuje mnie czy istnieje coś co mogę pod OTG podłączyć. Lub coś pod micro hdmi.
Ma ktoś a takimi urządzeniami do czynienia.
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Możesz podłączyć pada do otg choćby z PS3. Działa bardzo dobrze. Inne pady na Bluetooth tak samo, ale są lekkie zakłócenia w przesyle obrazu na żywo na częstotliwości 2,4ghz.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

Odpaliłem Tarantula Biedolota w wersji FPV.
Ej no, bez jaj, to jest fajne :P
Na razie nie odlatuje dalej jak na 150m bo strach latać, mam lęk wysokosci hue hue


_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

Mierzyłeś prąd pobierany w szczycie przez pajęczaka?
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

No właśnie jeszcze nie, ale o ile LiPo fabryczne "30C" jest gorące po locie to LiIon jest prawie zimny. Jak na moje to te LiPo z zestawu to jakaś ściema.
Zrobiłem sobie kilka akumulatorów i na razie testuję, bo 10$ za aku do tarantula to ja nie chce płacić, a liiony są tanie. Jak się okaże, że są ok (faktycznie lata się dłużej, bo w sumie tarantul może chcieć odłączać napęd przedwcześnie z uwagi na wysoko ustawiony próg Vmin dla lipo) to będę mieć zamiennik. Ewentualnie mogę komuś takie zrobić bo mam parę wysokoprądówek.

Elementy FPV któe kupiłem (fajna sprawa, bo można przekłądać między lataczkami, więc się nie będą marnować w przyszłosci):
http://www.aliexpress.com...608.0.99.EB4YMI
http://www.aliexpress.com...2664262168.html
2x http://www.aliexpress.com...2336508941.html
http://www.hobbyking.com/...idproduct=97844
http://www.aliexpress.com...2039318030.html

Pozostała tylko zmiana antenek biedolota i video linka na coś innego niż druciki i będzie powietrzny zamiatacz :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

tas, ciekaw jestem tych prądów bo mam kilka ogniw z elektronarzędzi i chyba też właśnie sobie polutuje :P
Masz racje że oryginalne lipo się grzeją :/ mam 1szt z zestawu i drugą dokupioną z kuponem za punkty na BG, obie to samo...

A co do FPV, ja myślałem o zestawie na 5,8GHz + videograbber EasyCap + android EasyCap viewer z opcją VR + gogle VR; trochę kombinowania ale też powinno być fajnie ;>

PS: dziś przyszły łożyska :mrgreen:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

nie wiem czy takie puszczanie przez smartfona nie jest złą drogą, tam będzie lag ?, a tarantul lata jak wariat, w kilka sekund ma kilkadziesiąt metrów pułapu.
Ogólnie można się nasłuchać, że ludzie marudzą, że słaba jakość podglądu FPV, że nie tak jak na filmach ale w/g mnie jest ok, wrażenie przestrzeni, wysokości, prędkości jest odpowiednie, a i przeszkody, drzewa itp dobrze widać.
Pierwsze lądowanie w widoku z pierwszej osoby to są dopiero emocje, trzeba lądowiska 10x10m :)
Nie mam żadnej nagrywarki AV, ale kamerką coś nakręcę, jak to wygląda podgląd w googlach z hobbyking. Efekt jest :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 03 Sie, 2016   

Ja na swoją trochę poczekam, bo napisali, że im się skończyły i dopiero w połowie sierpnia mi wyślą:P
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 03 Sie, 2016   

tas, no właśnie o lag się obawiam, ale z drugiej strony mam wszystko to zobaczę jak to działa :twisted: jeśli nie to mam też 8" monitorek z wejściem AV ;) ale najpierw trzeba kupić nadajnik + odbiornik i kamerkę :P

PS. do czego kupowałeś dwie przetworniczki step down? Jedna rozumiem do kamerki, bo działa na 5V, ale druga? Nadajnik z linku chodzi na 8-9V
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group