ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sachs rower hercules
Autor Wiadomość
ogniwo 
początkujący


Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   Sachs rower hercules

Witajcie .
Widzę na forum wielu Wyczynowców. Ujeżdżam starego SACHA elektra hercules i jedynym wyczynem jest to że jeszcze jezdzi.Kończy się w nim bateria (24 V) ,20x1,2v ni-cd na ogniwach KR 7000 sanyo. 7 Ah to było chyba dawno temu. Bateria trzyma .Sądząc po upływie czasu i diagnozie wskazującej na uwalone jedno z ogniw (ma 1 Volta) to dziw że jeździ .Co Byście radzili ,regenerować ni-cd/wymienić to uwalone ogniwo czy też zbudować nową litową baterię np. 6S /4 p. A może ktoś z okolic Śląska by się podjął...tematu .pozdrawiam Janek

WP_20160915_005.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 409 raz(y) 1,86 MB

WP_20160807_003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 385 raz(y) 1,48 MB

 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

Buduj li-ion. Co z tego że wymienisz jedno padnięte ogniwo ni-cd skoro cała bateria ma już dużo za sobą i ogniwa będą padały jedno po drugim... Zmierz co gdzie możesz włożyć i wrzuć ogłoszenie do bazarku, na pewno znajdzie się ktoś kto wykona baterię pod Twoje wymagania na np 18650; lub sam "poklej" z wysokoprądowych modelarskich lipo małą baterię ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

bloodyopel napisał/a:
Buduj li-ion. Co z tego że wymienisz jedno padnięte ogniwo ni-cd skoro cała bateria ma już dużo za sobą i ogniwa będą padały jedno po drugim... Zmierz co gdzie możesz włożyć i wrzuć ogłoszenie do bazarku, na pewno znajdzie się ktoś kto wykona baterię pod Twoje wymagania na np 18650; lub sam "poklej" z wysokoprądowych modelarskich lipo małą baterię ;)

Oczywiście jedyna i najlepsza metoda. Jedyny warunek jaki musisz spełnić to jest BMS przy baterii litowej lub ładowarka modelarska-chyba nawet lepiej bo takie obsługują 6S czyli 22,2V. W dziale sprzedam widziałem że kondzio927 ma do sprzedania 6S Turnigy Graphene 12Ah, może Ci będzie odpowiadała. Zresztą na takiej baterii Twój rower będzie latał, sam powiesz że tak żwawo jeszcze nie jeździł :)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Bez przesady z tymi grafenami... :lol:
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Mobil napisał/a:
Bez przesady z tymi grafenami... :lol:

A swoją drogą ciekawe jak to jest z tym grafenem, niby niedawno nie było technologii produkcji na dużą skalę, polscy naukowcy coś w tym temacie zrobili (jakiś patent na opracowanie metody na skalę przemysł.) a chinczycy już je "trzepali" od jakiegoś czasu :)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Zmień ogniwa na Li-Iony z BMS-em, ale celuj w 7s, a nie 6s.
To będzie zestaw bardziej zbliżony do nominalnego napięcia 24V (maksimum będzie 29,4V), a wtedy kupisz bardzo tanią ładowarkę 24v/3A do 7s Li-Ion w MAGMIE.
Ja w podobnym przypadku dałem 7s10p, a teraz trochę żałuję że nie dałem nawet 8s (choć ładowarka wtedy byłaby nietypowa/droższa).
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Dlugas napisał/a:
Mobil napisał/a:
Bez przesady z tymi grafenami... :lol:

A swoją drogą ciekawe jak to jest z tym grafenem, niby niedawno nie było technologii produkcji na dużą skalę, polscy naukowcy coś w tym temacie zrobili (jakiś patent na opracowanie metody na skalę przemysł.) a chinczycy już je "trzepali" od jakiegoś czasu :)


To nie są pełnoprawne ogniwa grafenowe, prawdopodobnie tylko są "posypane" grafenem i dzięki temu mają innee Rw i kozak prądy ładowania nawet do 15C :mrgreen: Z tego co się orientuje grafen kest tam w warstwach przewodzących :razz:
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Ale dobrze Dlugas proponuje 6S i ładowarka modelarska (którą można użyć do różnych celów). Wada tej baterii grafenowej, że jest w miękkiej obudowie i ten typ baterii u nas na forum chyba niesprawdzony, bo dość drogi (u kondzio927 wyjątkowo tania ;) ).
 
 
ogniwo 
początkujący


Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   Sachs rower hercules

Pavyan napisał/a:
Zmień ogniwa na Li-Iony z BMS-em, ale celuj w 7s, a nie 6s.
To będzie zestaw bardziej zbliżony do nominalnego napięcia 24V (maksimum będzie 29,4V), a wtedy kupisz bardzo tanią ładowarkę 24v/3A do 7s Li-Ion w MAGMIE.
Ja w podobnym przypadku dałem 7s10p, a teraz trochę żałuję że nie dałem nawet 8s (choć ładowarka wtedy byłaby nietypowa/droższa).

Bardzo Wam dzięki za pomocne opinie. Niewątpliwie bateria ni-cd to zabytek. Baterie modelarskie wydają się być znacznie droższe od kompletu li-jon 18650.Zakładam że 7s 5p przy założeniu że użyję li-ion 2500mah zastąpi ogniwa 8ah.Dziś odkryłem że nie tylko bateria ni- cd ale i silnik to zabytek .Dotąd sądziłem że jest trójfazowy ale silnik jest zasilany dwoma przewodami. Czy Wiecie jaki to może być typ silnika .
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

Mi to wygląda na zwykły silnik szczotkowy ;) Wsadzaj liiony i nabijaj kilometry ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   

Dlugas napisał/a:
Mobil napisał/a:
Bez przesady z tymi grafenami... :lol:

polscy naukowcy coś w tym temacie zrobili


Warto rozpowszechnić:
https://www.youtube.com/watch?v=6gbfyqKy2n4
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

z kolei zaś ogniwa ni-cd są praktycznie niezniszczalne i można je regenerować ładowarką modelarską. Ich minusem jest stosunek pojemności do masy. Mam gdzieś dobrą batkę od wkrętarki ni-cd. Moze ogniwa są te same? Jak możesz to podaj wymiary ogniwa + ewentualnie foto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group