ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Żele godne polecenia
Autor Wiadomość
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   Żele godne polecenia

Witam!

Potrzebuje zakupić dwa żelowce do alarmu (7-8Ah i 17-18Ah), no i mam kilka pytań...

Oczywiście nie planuje przepłacać :) Nie chciałbym jednak, by np po 5 latach centralka zgłosiła, że akumulator nie trzyma parametrów (obecne mają 8 lat i alarm nadal nie zgłasza konieczności wymiany, choć technik cośtam pomierzył i powiedział, że może to wystąpić lada moment)

Na Allegro znalazłem 3 marki akululatorów, które mnie zaciekawiły:
-Najtanszy Vipow - Znalazłem test na forum i z tego co widze, to to crap totalny...
-Sunlight - Niewiele od niego droższy
-Haze - najdroższy wśród najtańszych...

Macie jakies opinie o tych aku?

Dodatkowo - jeśli ktoś ma jakiś godny polecenia sklep z akumulatorami w rozsądnych cenach w Warszawie, czy też poza W-wą od strony Pruszkowa, Raszyna to byłbym zainteresowany (zawsze się na przesyłce tych cegieł zaoszczędzzi :) ).
_________________
No i jest :)
 
 
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

Odradzam VIPOW!
http://www.elektroda.pl/r...77.html#6844125

Polecam Sunlighty,posiadam je w rowerze elektrycznym i sprawdziły się znakomicie,niestety zajeździłem je po roku ciągnąc z nich nieraz 50A...No i ładnie wyglądają ;)
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009   

Mictronic napisał/a:
Polecam Sunlighty


Spodziewałem się podobnej jakości jak Vipow, ale skoro polecasz...

Mictronic napisał/a:
No i ładnie wyglądają

Na pewno bedą łafdnie wyglądać w zamkniętej obudowie centralki alarmu :)
_________________
No i jest :)
 
 
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009   

Ja nie polecam,ja wiem ze będą dobre.Tylko kupuj -jeśli na allegro to tam gdzie najwięcej ofert...

Czemu nie vipow to w temacie na elce.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

W bankach wymienialiśmy akku po roku. Taka procedura. W zasadzie po 2 -3 latach i tak trzeba było je wymienić. Centralka nie sprawdza pojemności akumulatora. Wyjdzie ci to w praniu, jak zabraknie 230V ;)
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Nadal nie kupiłem tych aku :)

A centralka u nas podobno sprawdza, jeśli będzie mało w zasilaniu alarmu, to wyświetli się komunikat na klawiaturce, jeśli mało w radiowym, to dostaniemy telefon, że mamy zmienić aku, bo jest za mało.

Podejżewam, że centralka po prostu mierzy napięcie na aku. Akurat dzis mamie padł aku w samochodzie, który po ładowanu prostownikiem ma 12,5V, przed miał 12,2V, zaś nowy, który nie wiadomo ile stał w sklepie ma 12,9V.

Co mozna zrobić z pólpadniętym aku, nim go oddam za kaucją? :)
_________________
No i jest :)
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Jeśli chodzi o różnego typu centrale włamaniowe czy pożarowe to mierzą one bardziej pojemność niż napięcie-bo ile razy po przyjeździe na awarie i po pomiarach napięcia i prądów akumulator był do wymiany.
To tak z mojej branży ;)

Pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Układ ładowania w centralkach nie mierzy pojemności akumulatorów. Sprawdza tylko napięcie. Jeśli pod obciążeniem jest ono za małe sygnalizuje zły stan baterii.
 
 
smoczy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

zależy jaka centrala.. ale generalnie wszystko co ma prosty moduł zasilacza mierzy tylko napięcie. Widzę że dużo alarmowców na forum, pozdrawiam ;)

@Mibars:

a alarmteca znasz?

najlepsze żele - KOBE. drogie, ale wytrzymują 2x dłużej niż inne
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Nie, nie znam... Ale Google mówi, ze to (drozsze) akumulatory do alarmów :)
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Zanabyłem takowe:



Według sprzedawcy, który zajmował się skuterami EV, te są najlepsze, ponoć mają dwa razy większe zasięgi, niż większość tego typu akumulatorów na rynku w Polsce.
Teraz się ładują, ale sprawdzę chyba jutro, bo grzmi i zaraz zacznie lać ;)
Coś w tym jest, bo tego typu akusy mam w paru rowerach i są znakomite.
 
 
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

A jak z ceną?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

140 zł za sztukę. Drogawo, ale mam dość tego złomu kolorowego. Jednak się przejechałem i po pierwszym ładowaniu muszę powiedzieć, że nie jest źle. To najlepsze jakie miałem do tej pory. Na pełnym gazie przejechałem 20 km, co przy drugim komplecie powinno podnieść zasięg do 40 - 45 km na full szybkości. Dotąd na podobnych pojemnościach (rzędu 40 Ah) udało mi się przejechać maksymalnie 30 km przy maksymalnej szybkości.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Zwykle testuję rowerki przy prędkości maksymalnej i przy 15 km/h (typowa jazda spacerowa). Na tych akusach zrobiłem dziś 37 km z prędkością właśnie około 15 km/h. Tyle przejeżdżałem na dwóch takich zestawach innych popularnych firm (nawet HAZE). Więc wychodzi na to, że rzeczywiście te akumulatory są dobre i mogę je z całym sumieniem polecić.
Kobitka, która to sprzedawała powiedziała, że ich pojazdy na tych akusach miały zasięgi dwa razy większe, niż na akumulatorach innych producentów i mogę to potwierdzić.
A mówią, że chińskie jest do bani :)
Dla porównania HAZE 12V 14Ah na allegro stoi po 140 -150 zł, a te są 20Ah za 140. Opłaca się brać, jeśli jest dla nich miejsce w rowerze.

Poprzednio miałem 4 sztuki. Udało mi się jakoś je pomieścić :)

Ostatnio zmieniony przez zeeltom Śro 04 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hungalabunga 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 68
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

No ja mam takie cuda, tez chinskie i potwierdza się co piszesz:

http://mag.piekielko.pl/r...ulatory/aku.jpg

Jak sam mi odpisales w innym wątku - to jest 14Ah, a ja na nich po płaskim na silniczku 180W ze średnią 18km/h przejezdzam 40km (po 35km predkosc spada do 16km/h). Wiecej testu nie strzymałem bo juz zimno bylo i tyłek bolał po 2h30min nudnego krecenia sie :) Pozniej szybko zdechły pod byle wzniesienie.

Po odblokowaniu ogranicznika w sterowniku, przy jezdzie w zroznicowanym terenie (z 2 podjazdami dlugosci ok. 1km gdzie predkosc spada do 10km/h z powodu malej mocy silnika) wystarczają na 25km z predkoscią max 28km/h (srednia mi wychodzi prawie 23km/h).

A nawet nie wiem ile ktoś je używał przede mną... dostałem uszkodzony rower z ktorego wydobyłem silnik i baterie.


Korci mnie żeby takei duże klocki kupić jak Twoje, widzę że ciągle są w sprzedazy... Z drugiej strony zakupię chyba 2x mniejsze HAZE z allegro bo do pracy ciężko mi po dziurach chodnikowych jezdzic z takim balastem.

Mniejsze Haze:

http://allegro.pl/item116...trakcja_fv.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group