ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Żele godne polecenia
Autor Wiadomość
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Widzę ze na allegro pojawiły się jakieś nowe akumulatory żelowe 12V 12Ah HPG.W aukcji wszystko jest ładnie opisane ,nawet podali datasheeta ale wzrok mój przyciągnęła ich waga-3.27 kg podczas gdy moje stare akumulatory miały coś ponad 4kg...Czyli ze te "HighPowerGrade" to lipa?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Możliwe ;) Trza by przetestować.
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Co do małej masy, to dosłownie 2 dni temu kupiłem akumulator Vipov do centralki alarmowej i tez zwróciłem uwage na to, że on jakiś taki lekki jest...
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Sprwadźcie ich pojemności, bo to jakimś szwindlem zalatuje.
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Już mi się nie chce wyjmować z centralki, za to ten stary... Nie wiem jak alarm na nim działał, posiałem gdzieś multimetr, ale 5 minut po odpięciu od ładowarki nie ma siły zakręcić luzem silnika 250W :) Jedna z cel się wzieła i trochę spuchła i wylała (tak, żelowy akumulator :) ), akumulator firmy "technocell"
_________________
No i jest :)
 
 
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...Kto chce akumulatory dobre,niech kupi YUASY ... :P
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Pozwólcie panowie że wtrącę moje trzy grosze do dyskusji o akumulatorach. Mam w swoim rowerze trzy akumulatory panasonic 7,2ah. W piaście silnik heinzmann z przekładnią w obudowie silnika - układ działa tylko z pedałowaniem. Jestem bardzo zadowolony z akumulatorów bo jeżdżę głównie z synem waga 16 kg do tego rower ok. 35 i ja 95 i przy wspomaganiu tak ok 40% najwięcej przejechałem 35 km. po tym dystansie aku bez obciążenia miały 32v. Przejeździłem dwa sezony ok 1000 km i wg mnie akumulatory mają się tak samo jak na początku eksploatacji. Może moje spostrzeżenia przydadzą się komuś do podjęcia decyzji o zakupie. Ja następne też kupię panasonic.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Jeśli jest tylko wspomaganie, to akumulatory nie dostają w kość przy ruszaniu. Pewnie dlatego dłużej trzymają. To są żele Panasonica? Nie widziałem jeszcze takich żeli. Możesz dać fotki?
 
 
adam1973
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Przesyłam link do strony bo ja mam je zabudowane w rowerze w aluminiowej obudowie umieszczonej pod ramą damki między kołami i nie jest tak łatwo je wydobyć.

http://www.wamtechnik.pl/.../LC_R127R2P.pdf

Czytałem gdzieś że są naprawdę dobre i postanowiłem zainwestować. Nie rozładowuję do końca a zaraz jak przyjadę z trasy podłączam do ładowania. Mam ładowarkę procesorową którą zamówiłem w Semi elektronik i mam nadzieję że 5-6 lat pociągną.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 18 Sie, 2010   

Dojechały do mnie dwa następne chińczyki. Pierwsze ładowanie i na podwójnym zestawie przejechałem skuterem 35 km na pełnej prędkości. Biorąc pod uwagę, że zwiększyła się waga skuterka, nie jest źle :) Na żadnych akumulatorach żelowych nie przejechałem jeszcze tym skuterem takiego dystansu :) Myślę, że jak się akumulatory już uformują, to te 40 przejadę. Jutro, o ile pogoda i czas pozwoli, przejadę trasę z szybkościa 15 km/h i sprawdzę zasięg. Tak wstępnie liczę na minimum 60 - 65 km. Się zobaczy ;)
Rzeczywiście te akumulatory są godne polecenia.
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Te Chilwee? Gdzie takowe kupujesz?

A, znalazlem na Allegro, tylko nie było w tytule. Myślałem ,ze to 17-stki, a nie 20-stki.
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

To źle że 20-ki? :D
Dziś, po drugim ładowaniu przejechałem już 45 km, ciekawe ile przejadę po trzecim :D
Rewelka te akusy :)
Po trzecim sprawdzeniu na full, przejadę się spacerowo, liczę na minimum 80 km ;)
Normalnie jestem w małym szoku, nie spodziewałem się takich parametrów. Żeby tak wszystkie akumulatory żelowe innych firm tak się spisywały... pomarzyć dobra rzecz :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Sie, 2010   

Po trzecim ładowaniu 49 km i stop. To już chyba maksymalny zasięg. Sprawdzę wolną chwilą (chwilą? cały dzień :) ) zasięg przy 15 km/h, jak zawsze każdy sprzęcik ;)
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Sob 21 Sie, 2010   

zeeltom napisał/a:
Po trzecim sprawdzeniu na full, przejadę się spacerowo, liczę na minimum 80 km


Toż to cały dzień jeżdżenia :)

Ciekawe ile pożyją te akumulatory, czy to jakaś wersja premium chińczyków, czy po prostu przekonstruowane tak, by mialy niską rezystancję kostem np. trwałosci...
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sie, 2010   

Dziś próbowałem, ale było więcej piwa, niż jazdy ;) To trzeba straceńca na takie próby :D Na akusach jest wyraźnie napisane, że przeznaczone są dla EV, więc chyba nie padną po kilku ładowaniach ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group