ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kołem - bicie
Autor Wiadomość
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   Problem z kołem - bicie

Mam wrażenie, że obwód koła (felgi) jest za duży względem obwodu opony.
Felga jest chińska (całe koło 16" od Golden Motor). Opona, w jednym miejscu wyraźnie "głębiej" siedzi na feldze - mam pasek odblaskowy i dzięki temu zwróciłem uwagę.

Czy coś zrobiłem źle? Czy to się zdarza?

Próbowałem pompować i spuszczać powietrze, luzować i obracać oponę, ale po napompowaniu znów to samo. Mam nadzieję, że jak się trochę przyjadę to się ułoży...

Spotkaliście się z czymś takim?

Kamil
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Może dętka za mała i nie rozpycha dobrze.
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Miałem też coś takiego , w serwisie rowerowym przesmarowali brzegi opony delikatnie smarem i mocno napompowali.
Pomogło do czasu aż przebiłem i znowu było źle. Posmarowałem oponę wodą z mydłem , mocno napompowałem i jakoś się ułożyła.
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Dokładnie tak. Mam dwa silniki Golden Motoru Magic Pie 3 20" z aluminiowymi felgami i kiedy trzeba wymienić gumę - szlag mnie trafia. Zazwyczaj prawie zawsze układa się nierówno. Stawiam na źle wyfrezowany profil felgi, niedopasowany do zewnętrznej krawędzi opony. Płyn do mycia naczyń na obfito, pompowanie na maksa i tak do skutku.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

po prostu nie do wszystkich obreczy pasuja wszystkie opony to normalne.czesto podawane sa w specyfikacje info jakiej min szerokosci ma byc obrecz do danej opony i jakie rozmiary opon do danej obreczy.malo tego jak trafisz na gorsza partie opon albo ich inny model to i niby "markowa" ktora wchodzila idealnie zdarza sie ze nie chce wejsc idealnie na obrecz i posilkujemy sie plynem do naczy ale nie smarem!! on reaguje z guma,chyba ze jest to specyfik do stricte zakladania opon.przylkad sunn mtx39 i point/duro/halo 26x2,6 nie wspolpracuja nawet na plyn do naczyn ani zaden patent.starsze modele wspolpracowaly.
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 26 Paź, 2016   

Płyn do zmywania pomógł, choć nie od razu i nie w 100%.

Po napompowaniu sporo powyżej maks. dopuszczalnego ciśnienia opona poprawnie się ułożyła. Niestety, po obniżeniu ciśnienia wróciła do wyjściowej pozycji. Próbowałem tak kilka razy.
Ostatecznie napompowałem tak aby opona była równo i przejechałem ostrożnie kilka kilometrów. Po spuszczeniu powietrza do docelowej wartości opona jest prawie idealnie...
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Śro 26 Paź, 2016   

To samo miałem z 24 calową felgą mtx33 i oponą crazy bob o szer. 2,35. Dopiero silne napompowanie i nasmarowanie mydłem pomogły.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2016   

A o ile można przekroczyć ciśnienie maksymalne dla danej opony? Sam nieraz się borykam z ułożeniem opony, ale nie pompuję powyżej wartości podanej na oponie.
Może dlatego, że mój kompresor daje tylko 4 atmosfery :)
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2016   

ja atakuje do 5-5,5 jak opona nadal sie nie uklada, dostaje kilka zlotych slow na droge.jak sie ulozy z plynem do naczyn, obnizam cisnienie do ok 21-2,5 atm.powtarzam zadne silikony, smary itp nie wchodza w gre bo guma czesto puchnie po nich lub dodatkach do smarow (czesto zawartych w np silikonie w sprayu).
 
 
wolfwilk 
początkujący


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Śro 26 Paź, 2016   

Mam wrażenie (bo pierwszy taki przypadek) że opona może się źle układać przez złe poskładanie do przesyłki. Zakupiłem oponę z wkładką antyprzebiciową, drutową, Schwalbe Marathon Plus. Opona do przesyłki została skręcona w ósemkę, a następnie tę ósemkę złamano wpół. Na świeżo wycentrowanym kole opona bije na boki. Pierwszy raz kupowałem drutową oponę więc od razu nie zareklamowałem, teraz za późno. Wydaje mi się, że drutówka nie powinna być składana do przesyłki?
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Paź, 2016   

jak zwijanie w 8mke opon rytowych wchodzi w gre, tak lamanie wpol jest czystym debilizmem.opony drutowe moga byc juz na zawsze net "teges" po takiej zabawie.spotykalem sie zroznymi formami niekompetencji glownie sprzedawcow, przy probie lamania w pol zawsze ostrzegam ze tej sztuki nie biore
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 29 Paź, 2016   

Też miałem raz taki problem. Pomogła pasta montażowa do opon. Taka używana przez wulkanizatorów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group