ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy projekt na ramie Vector
Autor Wiadomość
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   Nowy projekt na ramie Vector

Witam!
Pojeździłem na swoim pierwszym ebajku 3 miesiące, głównie do pracy 8km dziennie. Wszystko pięknie do póki nie zatrzymała mnie "policja" i kazali wszystko z roweru pościągać...
No to postanowiłem zbudować nowy, mocniejszy i szybszy rower :lol: ale z możliwością przełączania między trybem 25km/h 250 wat i PASem, a trybem offroad z manetką.

Większość części zamówię ze strony vectorebike.com czyli:
- Ramę w wersji ze skórą syntetyczną zamiast folii karbon
- Sterownik Adaptto Max-e 14kw
- Silnik QS V3 zapleciony w obręcz moto 18''
- BMS adaptto
- Damper Burner 3
- PAS, podkładki, wolnobieg jednorzędowy, stopkę
- Zewnętrzny koszyk na sterownik (wezmę, ale czy wykorzystam to nie wiem)

Pozostaje kwestia akumulatora i amortyzatora.
Mam dwie opcje:
1. Wykorzystać 15 pakietów najpopularniejszych pakietów turnigy ze swojego obecnego roweru (około 40 cykli ładowania) i dołożyć 5 lub 10 nowych.
Wykorzystać swój obecny amortyzator (https://www.sram.com/rockshox/products/recon-silver-tk-0), problem w tym że nie wiem czy będzie pasował do ramy i czy mogę do niego włożyć koło 24'' (teraz jeżdżę na 26''), a resztę starego roweru sprzedać (silnik, sterownik, rama ze skrzynką itd.)
2. Kupić amortyzator z vectorebike.com i złożyć nową baterię, a kompletny "stary" rower sprzedać w sezonie letnim.


Czy jest obecnie jakaś lepsza bateria od http://www.hobbyking.com/...=turnigy%204s1p
wygrywająca stosunkiem cena/jakość/pojemność?
Było by miło upchać do tej ramy więcej niż 1.5kWh - 1.85kWh bez składania baterii za 1300 euro.
Bateria 20s 74v
Jakieś multistary?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Widzę że na ebajku nie będziesz oszczędzać. Ja bym złożył pakiet z ogniw 18650 wysokopradowych :) Co do Adaptto i pasa to manetka ne eko też działa. Nie wiem czy to można zupełnie wyłączyć. Ogólnie ciężko się rusza kobyłą bez pomocy napędu. Trochę trzeba obrócić korbą zanim się uruchomi Pass.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Mógłbyś dokładniej opisać sytuację z policją?;)
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Napisałem "policja", bo jako takiej policji w Irlandii nie ma (a właśnie w Irlandii mnie zatrzymali).
Tak więc dokładniej mówiąc, zostałem zatrzymany przez Gardę, widziałem ich z daleka więc zwolniłem i udawałem że pedałuję, ale i tak zawrócili i pojechali za mną. :lol:
Krótką rozmowę można podsumować tak, że widzieli mnie wcześniej jak jechałem koło 60km/h bez pedałowania :oops:
ale z jakiegoś powodu wtedy mnie nie zatrzymali (może nie mogli dogonić? :lol: )
Rower nielegalny i łaskawie pozwolił mi samemu wszystko rozmontować zamiast rekwirować.
Mój błąd, ale przez to, że w ciągu 6 miesięcy widziałem ich samochód ze 2 razy straciłem czujność :grin:

Do roboty muszę jakoś dojeżdżać więc obecnie pedałuję na wyłączonym silniku. Zdecydowanie nie polecam, szczególnie pod górkę :mrgreen:

Przełączanie między manetką i pasem zrobię w takim razie na przycisk na kierownicy.
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Warto według was dopłacać do tego QS V3? Byłaby duża odczuwalna różnica w stosunku do Mxusa V3 21x3?
Po dłuższym zastanowieniu i realnej ocenie sytuacji rowerem pewnie będę przez 70-80% czasu dojeżdżał do pracy na ograniczeniu 25km/h. Okazjonalnie w góry i czasem na ziemię teścia pościgać się z jego quadem. W związku z tym zastanawiam się czy Mxus i Midi-e 8kw nie byłby wystarczający :roll:
Z drugiej strony mam teraz rower z Mxusem v2 w kole 26'' i SVMC072080 na 74v i szczerze mówiąc przestał robić na mnie wrażenie :mrgreen:
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Watownica dalej atakuje :D powinieneś celować w sterownik 14kW parę gleb powinno zdusić watownica :D co do QS V3 fajny silnik na asfalcie będzie Ci się marnować.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Jedna gleba na moim już zaliczona. Parę miesięcy temu jak myślałem że w kasku "full face" będę wyglądał głupio... Na szczęście głowa zamortyzowała uderzenie.
Krótka droga+chęć popisania się+brak kasku+"awaria" przedniego hamulca = 5 szwów na głowie i natychmiastowy zakup kasku :twisted:
Strasznie twarde te budynki dzisiaj stawiają :mrgreen:
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Kolego saper... Ty o piszesz serio? DO jazdy na codzień kup np mida bafanga... będzie ażnadto... CO do wyścigów z teściem... sprawa jest poważna... tam sprawdzi się qs i cał reszta... NO serio...
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Saper 
młodzik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 71
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Wyścigi z teściem będą na jego polu więc wszystko bezpiecznie :D
Przy nowym projekcie obejdzie się bez kasku przy dojazdach do pracy 25km/h, a w teren mam kask 661 full face.
Wypadek raczej uznałbym za plus, bo jakimś cudem obeszło się bez poważnych konsekwencji, a lekcję zapamiętam na długo :razz:
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Ja mam pytanie co do ramy vector :oops: . Pewnie gdzies to juz bylo, ale ta rama jest z aluminium czy typowa stalowa? :roll:
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Vector - stalowy.

Alu to tylko znam tą http://cdn2.bigcommerce.c...pg?t=1440532431
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

która poniekąd też nie jest idealna (były zdjęcia na endlessie jak miały jakieś wady wizualne i generalnie jakieś małe wady projektowe typu zbyt szeroko z przodu więc mały skręt z dwupółką)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Ten spaw przez środek ramy na górze i na dole tylko bije po oczach https://cdn.shopify.com/s/files/1/0725/8321/products/Royal_Red_Side__12032.1427414440.1280.1280.jpg?v=1428450417
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

To dlaczego jest tak malo "ameliniowych"?? :roll:
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

A qulbix nie jest aluminium lotnicze ?
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group