ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampka LED do zestawu 500W 36V
Autor Wiadomość
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   Lampka LED do zestawu 500W 36V

Witam szanowne grono :)
Mam pytanie. Czy taka lampka nadaje się do podłączenia do elektroniki z zestawu
500w - 36v 11 ah? Nic tam nie piszą o rowerach dlatego wolę się upewnić. Jeśli tak to będzie to dobrze świeciło?


Z góry dziękuję :)
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

Zakres napięć pasuje więc będzie działać ;) ale jak będzie świecić to już sam musisz sprawdzić lub polegać na recenzjach osób które dokładnie taką posiadają :) Pytanie czy potrzebujesz tak bardzo skupione światło (a na takie wygląda).
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Dziękuje za odpowiedź. Potrzebuje zwykłe oświetlenie. Nie punktwe. Mam zamiar zamontować to w starej lampie. Wnęka w odbłyśniku ma średnicę prawie pasującą do tej lampki LED. Nie mam innego pomysłu co mogę innego tam zastosować. Pewnie można by było zrobić samodzielnie taką lampkę ale niestety nie mam wiedzy ani umiejętności aby to poprawnie wykonać. Może Wy macie jakąś ideę? Albo znacie jakąś małą lampkę o średnicy 5cm. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Kawałek aluminiowego radiatora, dobra pastylka LED 10W i driver do niej, wyjdzie tanio i z ładnie rozproszonym światłem ;)

_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

przy kacie swiecenia 180 stopni takiej diody dalbym min 30w led i jakas minimalna soczewke np od samochodu ze szrotu i zrobilbym ok 90 stopni.koszt rowniez nieduzy efekt jest wtedy zadowalajacy.
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Hmmm. Ten Driver jakoś się lutuje do tej diody tak? A radiator w jakim celu? Panowie ja jestem zielony w tych sprawach. Poważnie. Może podacie mi jakiś link gdzie będzie to dokładnie opisane. Z chęcią poczytam.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Każda dioda wytwarza ciepło, które jakoś trzeba odprowadzić, stąd radiator.
Ogólne połączenie raczej proste; mianowicie zasilanie z roweru ->driver (czyli taka przetwornica dla diody stabilizująca prąd) -> dioda
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Włożenie tej lampki z pierwszego postu do obudowy starej lampy może nie być korzystne, gdyż ograniczy możliwość odprowadzania ciepła i LED się "ugotuje".
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Miałem tego typu oświetlenie zamontowane w e-bike.
Jeden wielki snop nierozproszonego światła. W nocy z poziomu ulicy można było oświetlić szczyt 10 piętrowego bloku, serio. Lampka skierowana w ziemię po mimo tego iż punktowa całkiem nieźle oświetlała przestrzeń przed rowerem bo światło ciągnęło się po asfalcie. Używanie jej w ten sposób nie było męczące dla tych z przeciwka, pieszych, rowerzystów, kierowców - sprzawdzilem. W dzień po zmianie ustawienia np. w korku między samochodami dawała większą gwarancję tego że będę zauważony. Generalnie polecam tyle że trzeba używać ją z głową w przeciwnym razie naprawdę można oślepić kierującego z naprzeciwka co na pewno nie jest mile.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

W skrócie. Kupuję diodę LED COB 10W, lutuje ją do Radiatora 10W jak na dole a kabelki od drivera 10W 900mA lutuje do LEDa. Drugi koniec drivera podłączam do sterownika i gra? Na koniec montuje jeszcze soczewkę i to wszystko. Dobrze zrozumiałem?

 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

diody mocy sa przykrecane do radiatora, dajesz tez miedzy te elementy paste przewodzaca cieplo (smarujac jeden z nich przed przykreceniem).diode zasilasz z wyjscia przetwornicy dc/dc a do jej wejscia laczysz pstryk i aku.jak swieci ustalasz optymalna odleglosc soczewki od diody, montujesz soczewke, uszczelniasz wszystko przed kontaktem z woda, montujesz ma rowerze,kropka

ps filmy instruktazowe i szczegoly= wujjo gugl
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

A co to jest przetwornica DC/DC ? I jak połączyć to wszystko z Aku? Myślałem że to się łączy do sterownika a sterownik do akumulatora. Jak ja to wszystko uszczelnie to nie będzie w tej lampie za wysoka temperatura? Uszczelniam zwykłym silikonem tak?
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

wuj gugl, elektroda.pl youtube cie czeka.poczytaj poogladaj a potem pytaj.te rzeczy sa w internecie. ja stosunkowo niskim kosztem zrobilm sobie swiatelko 100w led, tylko na nieco innym typie modulu( 20x 5w led na plytce kilka x kilka cm) kosztem calkowitym ok 250-300zl.przetwornica dc/dc to ok 50zl ktora stabilizuje mi prad do akceptowalnego dla diody z aku rowerowego.radiator tez ok 50zl, soczewka grats znaleziona na szrocie, dioda 100w- 150zl http://www.dx.com/p/hzled...86#.WHC_FI5_YRk i mimo ze mam opcje nieco zolta(wole bo we mgle jest lepsza) to wali jak ta lala, wystarcza na predkosci 60km/h w nocy po lesie
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

Poczytam, pewnie :) Od wczoraj nic innego nie robię ;) Chcialem tylko wiedzieć czego szukać. Dużo się już dowiedziałem. Myślę że taka mocna lampka mi nie potrzebna. Znalazłem radiator który ma średnicę identyczną jak otwór w odbłyśniku i jest zalecany do diody LED 15W.
Jak to potem wygląda? Jak podłączę tą lampkę do całego zasilania to rower będzie słabszy o te 15W czy jak? Czy to nie ma znaczenia?
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

To nie ma znaczenia dla mocy roweru. :smile:

Rozładuje się aku szybciej, o tyle szybciej ze będą to niezauważalne różnice.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group