ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampka LED do zestawu 500W 36V
Autor Wiadomość
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

No to może faktycznie pomyślę nad mocniejszą diodą. Czytałem przed chwilą że można łączyć dwa radiatory. Jaki sposób jest najlepszy? Skręcić, skleić, ze spawać, z nitować? Może połącze jeden mniejszy radiator który zmieści się do otworu odbłyśnika z większym który jest za nim (pod nim) a który ma większą średnicę. Da się w ogóle?
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

po pierwsze odpusc sobie ten dziadowski odblysnik, nic ci nie da mialem od s klasy i nie uzylem, bo tylko zaweza pole swiecenia bez zwiekszenia jasnosci, sam zobaczysz, po drugie rzezbienie w g. poprzez laczenie radiatorow tez odpusc,po prostu zdobadz wiekszy , i led 30w minimum...
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

Panowie, co Wy tym chcecie oświetlać? Mam zwykłą lampkę 5x CREE XM-L T6 LED i jak ją odpalę, to kumpel siedząc w mieście widzi mnie na szczycie góry :smile: . Są jeszcze mocniejsze, np.
https://pl.aliexpress.com/item/SecurityIng-5000Lm-7-x-CREE-XM-L-T6-LED-Fishing-Camping-Bike-Flashing-Light-Cycling-Head/32705282447.html?isOrig=true#extend
Przecież jak to odpalisz to się zrobi łuna nad miastem :grin: .
Ostatnio zmieniony przez Nie 08 Sty, 2017, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Szymon645 
stażysta


Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 157
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

Ja również polecę takie 5 x cree + przeróbka tasa i jest idealnie
http://ebike.nexun.pl/osw...ne-przyciskiem/
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

I + ode mnie dla lampki 5x Cree ;) zwłaszcza podniesionej na ~25-30W :D
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

jaka tam luna, luna to jest jak my wlaczymy swiatelka, ostatnio nas gonili bo mysleli ze po starym miescie ktos terenowka zjechal nad wisle...to byla luna. umnie 100w(20szt cree xpg2) szeroki kat + 12 cree xml t6 +5w postojowe, i u dziewczyny 9x cree xml t6 + 5w (postojowe).ogolnie w promieniu 100m i daleko przed nami byl prawie dzien.
tak na spoko jak dasz sobie np 30w szeroki kat swiecenia i 10-30w latarke punktaka bedzie dobrze.jesli nie chcesz dwoch wspoluzupelniajacych sie to na "start" ok 5-7 cree xml t6 tez jest spoko, tylko te latarki troszke sie grzeja i musza byc w ruchu.ja odtakiej zaczynalem, potem dodalem 30w szeroki kat i bylo jak na wtedy swietnie(nie bylo mocniejszych niz 30w modulow), watownica atakuje rowniez w temacie swiatelek.a bardzo przyjemne jest bez trabienia dac kierowcy znac ze jedzie nieladnie i jak bedzie kontynuowal - oczka beda bolec.
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Powiem tak. Rowerem będę poruszać się tylko po mieście i ewentualnie parkach. Nie potrzebuję jakiegoś super mocnego oświetlenia. Ta lampka co mi teraz wysłaliście jest jak najbardziej OK. Ale to co przeczytałem na blogu Nexun.pl jest dla mnie najzwyczajniej nie zrozumiałe. Jestem chyba za głupi na to.
Jak kupię taką lampkę CREE XM-L T6 LED to muszę kupić jeszcze ten driver albo ten konwerter dcdc boost aby podłączyć na jeden tryb do elektryki roweru? Tryb ON/OFF. Widzę że kabel tam jest, włącznik też. Czyli teoretycznie filozofi nie ma. Czy się mylę?
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Wroc87 napisał/a:
Powiem tak. Rowerem będę poruszać się tylko po mieście i ewentualnie parkach. Nie potrzebuję jakiegoś super mocnego oświetlenia. Ta lampka co mi teraz wysłaliście jest jak najbardziej OK. Ale to co przeczytałem na blogu Nexun.pl jest dla mnie najzwyczajniej nie zrozumiałe. Jestem chyba za głupi na to.
Jak kupię taką lampkę CREE XM-L T6 LED to muszę kupić jeszcze ten driver albo ten konwerter dcdc boost aby podłączyć na jeden tryb do elektryki roweru? Tryb ON/OFF. Widzę że kabel tam jest, włącznik też. Czyli teoretycznie filozofi nie ma. Czy się mylę?

Podłączasz do instalacji przetwornicę na 12V, np.
http://nexun.pl/sklep/ste...na-12v-10a.html

masz wtedy dodatkową instalację 12V. Do tego możesz wpiąć lampkę, samochodowe gniazdo zapalniczki, motocyklowe gniazdo USB, itp.
Co prawda lampka jest na 9V, ale u mnie idzie na 12V już 1,5 roku i działa nadal.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

masz 2 opcje. kupujesz oswietlenie stricte rowerowe na 12v i wtedy albo masz zasilanie z zalaczoego pakietu (troche drogo ze wzgl na koszt baterii albo zasilasz kablami z 12v(zazwyczaj) i wtedy kupujesz przetwornice dc/dc step down do tych ok 12-15v tylko musi miec ze 3A continuous miec jak masz nie za mocna latarke.przy 5xcree moze wystarczyc ale gadaj ze sprzedawca o przetwornicy jak juz zmierzysz miernikiem ile realnie ciagnie ci oswietlenie w trybie 100%.
druga opcja prosta ale nieekonomiczna - instalujesz na kierownicy po prostu latarke na 3 baterie litowe 26650 ktore zakupisz po ok 35-40zl/szt(z zabezpieczeniami pcb) do tego dochodzi koszt min 20zl za ladowarke, ale lepsze sa za 100zl.
koszt bedzie niemaly bo latarka tez troszke kosztuje a wartomiec ze 2 kpl baterii, i tak kwoty rosna, ale jesli lubisz spacery z latarka, ktora moze posluzyc i za pale na nieprzyjemnych ludkow napotkanych wieczorowa pora to odpowiedz masz sam.ale nie kazdy chce te 5stow i wiecej wydac na taka zabawke.

optymalne wiec wg mnie rozwiazanie to swiatelko stricte rowerowe za te ok 150-170zl, 50 za przetwornice i ze 2dychy na kable,wlacznik i wtyki
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 11 Sty, 2017   

Ja rozumiem pasje wszelkiego rodzaju. Ale jak nie potrzeba to po co wyważać otwarte drzwi? Jak się autor postu chce zapoznać z szeroko pojętym tematem oświetlenia, to rady kolegów są naprawdę cenne.
Jeśli jednak autor woli po prostu przejechać się wieczorem po parku to polecam kupić convoy s2+. Każdy rowerzysta powie, że nie ma lepszej, budżetowej latarki na rower i EDC. EDC, czyli po wyjęciu z uchwytu rowerowego do codziennego używania. Sam tak robię.
Dziś kupowałem kolejny convoy s2+ na banggoodzie. Dzisiejsza cena to 58 zł. Cena dobra, kombinowania mało, a po włączeniu latareczki buzia się uśmiecha.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Śro 11 Sty, 2017   

Dokładnie, chyba że ktoś zamierza jeździć szybko po lesie, to światło za mało.

Sam mam Convoy S2 od 2 lat. Prawda jest taka że na normalnej drodze rzadko używam pełnej mocy, zbyt oślepia, a światła jest wystarczająco przy niższych mocach. :smile:
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Sty, 2017   

jak dla mnie zasilanie swiatelka do roweru to zasilanie albo przez przetwornice z aku albo z ogniw 26650 i tylko wylacznie z ukladem pcb, i wtedy przy 1 diodzie cree moze byc i na 1 ogniwo , ale 18650 i jeszcze jakby mialo byc niezabezpieczone to zart. jest mnostwo latarek na rynku a w chinach z darmowa wysylka sa setki z moca jaka chcesz, do wyboru i koloru.
 
 
Wroc87 
początkujący


Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i poświęcony czas. Sprawy sobie nie zdawałem z ilości możliwości. Napewno którąś z opcji wybiorę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group