ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik i manetka-jak podłączyć żeby ruszyło? Pomocy!
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   Sterownik i manetka-jak podłączyć żeby ruszyło? Pomocy!

Witajcie,
Po żonie przyszła kolej na zelektryfikowanie 8 letniej córki ;) Jako że wybrała się teraz na zielona szkołę, to chciałem jej zrobić niespodziankę i wyszykować elektryka żeby łatwiej jej się jechało pod górki i wracało z dalszych eskapad. Kupiłem najpierw od kolegi Krokodyla (A on chyba od kogoś z forum) koło 24" z silnikiem przekładniowym na przód, w kpl od razu ze sterownikiem dual 36/48v i manetką kciukową z wyświetlaniem napięcia i włącznikiem świateł.




Do tego wczoraj kupiłem rower. Widełki trza było rozgiąć, zrobione ściągaczem do sprężyn samochodowych i koło już siedzi na miejscu:

Przedłużałem dziś halle, zrobione. I teraz składam to wszystko, ale nie wiem jak co podłączyć, z manetki wychodzą 3 kostki a ze sterownika znacznie więcej, z czego tylko jedna pasuje z manetki do sterownika, do tego na wejściu zasilania w sterowniku są 3 przewody, 2 czerowne i jeden czarny.




I teraz jak to podłaczyć żeby ruszyło. Wszystko będzie chodziło na 10S lipolach z moich modeli, na razie wystarczyłoby mi żeby to działało po podpięciu zasilania. Czyli żeby działała manetka i sterownik z silnikiem w momencie podłączenia zasilania.
Idealnie byłoby jakbym mógł użyć tego włącznika świateł jako włącznika zasilania sterownika. Ale nie wiem jak to podłączyć. I jak podłączyć ten wyświetlacz napięcia? Mi te bajery zbędne, ale córka wraca w czwartek a w niedzielę mamy rajd rowerowy, więc czasu mało na zamawianie dodatkowych gratów i trza bazować na tym co mam. Docelowo będę chciał żeby to na 6-8s chodziło na innym sterowniku, bo obawiam się że na 25kg dziewczynkę to zbyt zrywne będzie.
Możecie pomóc jak to podłaczyć? Zasilanie dałem na gruby + i na -, podłączyłem manetkę 4 żyłową wtyczką, podłączyłem silnik i halle, ale ciemno, głucho, jakby to nie było włączone. Myślałęm żeby podłączyć ten cienki plus do grubego we wtyczce zasilania, ale może najpierw Was się poradzę :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Tak zrób. Cienki czerwony podłączasz do grubego czerwonego przez stacyjkę, lub wyłącznik. To włącza sterownik.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Nie poszło, coś jeszcze chyba trzeba :(
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Nie podłączaj manetki i sprawdź czy samonauka Ci pójdzie.
Czyli podłączasz fazowe.
Następnie halle.
Akumulator do grubego czerwonego "+" i grubego czarnego "-" (łączysz cienki czerwony z grubym czerwonym we wtyczce zasilania)
Koło zamontowane w rowerze i uniesione.
Łączysz białe samonauki i koło startuje.
Jeżeli to zadziała to daj znać.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Dwa białe to samonauka?? Jest gdzieś może rozpiska takiego sterownika? Wrócę do domu i sprawdzam
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Tylko u Ciebie chyba nie ma dwóch pojedyńczych białych które można razem połączyć.
Gdzie to kupiłeś?
A ta manetka to kompletna wydumka.
Nie masz opisu choćby na skrawku papieru?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Kupiłem od Krokodyla z forum ten sterownik razem z kołem i manetką, liczyłem że będzie szybciej, zamówiłem w międzyczasie już coś od chinoli na 24v i PAS, ale to jeszcze pewnie z 2 tyg :( Sterownik był w takim opakowaniu (mało czytelne, wiem ;) ) :




Szukając w necie napotkałem nazwę YK85S , ale nie jestem pewien czy to ten sterownik. Ponoć ma zamonaukę, stopnie mocy itp. Ale manetka jest dziiiwna. Fakt.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

W manetce masz czarny wtyk (mały) z 3 kablami i podłączyłeś go zapewne do czarnego wtyku w sterowniku? To w sterowniku jest zapewne PAS. Powinieneś podłączyć wtyk z manetki przez przejściówkę, lub bezpośrednio odpowiednie kable, do białej (dużej) wtyczki z trzema kablami czarnym, czerwonym, zielonkawym.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Tak podłączyłem, jak skończę obowiązki domowe to zaraz sprawdzę i melduję się
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Czyli wygląda na to że szary i szary to samonauka.
Kompletnie inny standard niż zazwyczaj.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Żyje!!! DZIĘKI :) ktoś chyba wiedział o tej zasadzce, bo była wtyczka do zarobienia w kpl, zrobiłem i kręci się! Ale gładko na sensorach :) Opowiedzcie mi coś o tej samonauce i czy Czarny w sygnale manetki to też minus napięcia aku? Bo jest tak smiesznie rozdzielony i idzie do innej wtyczki? I czym moze byc druga wtyczka z dwoma kabelkami? Cos jeszcze musze podłączyć czy styka?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Dobra, duża wtyczka z 2 przewodami zwiera jak się wciśnie przycisk świateł, wyglada ze nie jest z niczym innym połączona i mogę jej użyć jako włącznika :) czyli ostatnia to chyba volty? Ale minus wspólny z manetką?
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Volty masz zapewne na czerwonej wtyczce z przewodami czerwonym i czarnym. Wszystkie czarne przewody na sterowniku to "-".
Ostatnio zmieniony przez tkoko Wto 30 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

tkoko napisał/a:
Volty masz zapewne na czerwonej wtyczce z przewodami czerwonym i czarnym. Wszystkie czarne przewody na sterowniku to "-".


Jest na tej wtyczce napięcie, ale niestety na stałe, będzie ssać w czasie jazdy. Martwi mnie też to połączenie z czarnym od manetki, czy jak tam pójdzie - to si ę nic nie spali?

EDIT: Kto nie ryzykuje ten nie ma ;) Podłączyłem plus wskaźnika do pstryczka od świateł, który teraz uzbraja system a minus sobie ciągnie z manetki wskaźnik i teraz napięcie pokazuje się tylko po włączeniu sterownika, baja :) Podłączone, działa na sucho, ciekawe że na postoju sterownik wcina 4-5W, a koło podczas nagłego rozpędzenia w powietrzu dało wynik 143W. To co będzie pod obciążeniem? :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017   

Przy 36V? W jednym ze sterowników na 36V i silniku 250W prąd pobierany przy ruszaniu miałem rzędu 17A, potem spadało do około 7A w czasie jazdy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group